Ana Sayfa | OTOMOBİL

Toyota'dan, 7 milyon hibrit araç satışı

Toyoto

Toyota, eylül sonu itibariyle tüm dünyada hibrit araç satışlarının 7 milyon 53 bin adete ulaştığını duyurdu

Toyota açıklamasına göre, şirket, hibrit otomobil satışında 7 milyon adeti geçerek yeni bir rekora imza attı. Bu satış rakamına ulaşılmasında ise son 9 aylık dönemin etkili oldu.Toyota, ilk seri üretim hibrit otomobilinin piyasaya sunulduğu 1997 yılından bugüne kadar, gerçekleştirdiği toplam 7 milyon 53 bin adet hibrit otomobil satışıyla bu teknolojinin tüm dünyada benimsenmesini sağladı.B satış adetleriyle hibrit otomobiller, benzinli otomobillere kıyasla 49 milyon ton daha az CO2 salımı ve 18 milyar litre benzin tasarrufu gerçekleştirdi.Açıklamaya göre, bugün itibariyle 90 ülkede 27 farklı hibrit ve 1 adet plug-in hibrit modeli pazara sunmakta olan Toyota, 2015 yılı sonuna kadar 15 yeni hibrit aracını daha satışa sunmaya planlıyor.Çvre dostu otomobillerin gelişimi için tüm yeni teknolojileri, farklı yakıt kombinasyonlarıyla bir araya getiren, çevreci teknolojiler konusunda 21. yüzyılın en önemli markası haline gelen Toyota, gelecek dönemde de daha fazla bölge ve ülkede hibrit ürün gamını geliştirerek, pazara sunmayı hedefliyor.


Yeni Mercedes GLC Coupé 2017 Türkiye’de

Mercedes-Benz ürün gamı içinde orta boy SUV-Coupé olarak konumlandırılan ve tüm Mercedes-Benz modellerinde olduğu gibi üstün güvenlik, son teknoloji sürüş yardımcı sistemleri ve sportif tasarım gibi özellikleri ile öne çıkan GLC Coupé Türkiye’de satışa sunuldu.

İnternet bağlantılı araçlara yönelik siber saldırılara karşı güvenlik

ABD merkezli uzay-havacılık sistemleri üreticisi Honeywell, internet bağlantılı araçlara yönelik siber saldırılara karşı güvenlik ürünleri geliştiriyor.

Klasik otomobil samanlıktan keşfedildikten sonra bakıma girdi

Amasya'da 25 yıldır bir samanlıkta tutulan Chevrolet İmpala marka otomobil, Almanya'da işadamı olan Amasyalı bir kişi tarafından fark edildi