Ana Sayfa | OTOMOBİL

Toyota'nın 247 bin aracı geri çağırılıyor

toyota

Toyota daha önce bazı bölgelere dağıtımını gerçekleştirdiği 247 bin aracını, hava yastığı probleminden dolayı geri çağırıyor

Birleşik Devletler Güvenlik Düzenlemeleri kapsamında geri çağrılan araç grupları, 2003-2005 yılları arasında üretilien Corolla ve Matrix, 2002-2005 yılları arasında üretilen Sequoia ve 2003-2005 yılları arasında üretilen Tundra model araçlardan oluşuyorHava yastıklarındaki problemin nedeni ise kaza anında açılan hava yastığıyla beraber bazı metal parçaların da gelmesi. Bu hata büyük bir problem teşkil ediyor ve ciddi yaralanmalara neden oluyor. Şimdiye kadar bu problem nedeniyle yaklaşık 12 milyon araç toplatıldı.Geri toplatılma işleminin yapılacağı yerler ise şöyle: Güney Florida, Körfez ülkeleri ve sahil kesimi, Puerto Rico, Hawaii, Amerikan Virgin Adaları, Guam, Saipan ve Amerikan Samoa.

 


1 litre benzin ile 300 km Türkiye’nin en verimli prototip otomobili Macaw

İTÜ Facilis Otomobil Takımı, çalışmalarını çeşitli mühendislik fakültelerinden 40’a yakın öğrenciyle yürütüyor. Tamamen mühendislik öğrencilerinden oluşan ekibe yarışma kuralları gereği sponsor bulma ve finans yönetimi desteği sunulmuyor. Bu yüzden ekibin; kütüphanede mühendislik ve atölyede ustalık çalışmalarının yanı sıra şirketlerle görüşmeler yapıp maddi kaynak oluşturma ve bunları en iyi şekilde yönetme görevleri de bulunuyor.

Yeni Mercedes GLC Coupé 2017 Türkiye’de

Mercedes-Benz ürün gamı içinde orta boy SUV-Coupé olarak konumlandırılan ve tüm Mercedes-Benz modellerinde olduğu gibi üstün güvenlik, son teknoloji sürüş yardımcı sistemleri ve sportif tasarım gibi özellikleri ile öne çıkan GLC Coupé Türkiye’de satışa sunuldu.

İnternet bağlantılı araçlara yönelik siber saldırılara karşı güvenlik

ABD merkezli uzay-havacılık sistemleri üreticisi Honeywell, internet bağlantılı araçlara yönelik siber saldırılara karşı güvenlik ürünleri geliştiriyor.