Ana Sayfa | OTOMOBİL

Çarpmayı önleyen fren teknolojisi Ford'dan

ford

Otomobil devi Ford teknolojisine bir yenilik getirdi, Bu yenilikle çarpmayı önleyen otomatik fren sistemini geliştiren marka haberi basın açıklamasıyla verdi

Ford bugün yaptığı basın açıklamasında yaya algılayıcı sensörler yardımıyla çalışan 'çarpmayı önleyici otomatik fren' sistemini geliştirdiklerini bildirdi.Bu sistem, aracın rüzgarlığına yerleştirilen kamera ve radarlar sayesinde gidilmekte olan yolu tarayacak. Taranan bu görüntüleri ise daha önceden sistem içine yüklenen yaya siluetleriyle karşılaştıracak. Sistem, aracın çarpma ihtimali bulunan bir yayayı tespit ettiği anda sürücüyü uyaracak. Sürücü uyarıya yanıt vermezse, sistem yeniden devreye girecek. Yani; önce fren pedalları ve diskler arasındaki boşluk azalarak frenin hassasiyeti artırılacak, sonra da araç yavaşlayacak ve frenler otomatik olarak çalışacak.


Yeni Mercedes GLC Coupé 2017 Türkiye’de

Mercedes-Benz ürün gamı içinde orta boy SUV-Coupé olarak konumlandırılan ve tüm Mercedes-Benz modellerinde olduğu gibi üstün güvenlik, son teknoloji sürüş yardımcı sistemleri ve sportif tasarım gibi özellikleri ile öne çıkan GLC Coupé Türkiye’de satışa sunuldu.

İnternet bağlantılı araçlara yönelik siber saldırılara karşı güvenlik

ABD merkezli uzay-havacılık sistemleri üreticisi Honeywell, internet bağlantılı araçlara yönelik siber saldırılara karşı güvenlik ürünleri geliştiriyor.

Klasik otomobil samanlıktan keşfedildikten sonra bakıma girdi

Amasya'da 25 yıldır bir samanlıkta tutulan Chevrolet İmpala marka otomobil, Almanya'da işadamı olan Amasyalı bir kişi tarafından fark edildi