Ana Sayfa | Pınar Dumlupınar

Sinüzit hastalığı ve tedavisi

pinar dumlupinar


Pınar Dumlupınar

Ağaçların yapraklarının sararmasından, yüzünüzün soğuktan kızarmasından  ve gözlerinizin rüzgardan yaşlanmasından fark ettiğininiz gibi sonbahar doğa da güzelliklerini sergilemeye başladı ama maalesef gelmesiyle bazı hastalıklarada kapıyı açtı !

Bu haftaki konumuz ‘sinüzit’ hastalığı ve doğal bitkisel yönden tedavisi.

Sinüs enfeksiyonu genelde hastanın sağlıklı durumunda  hava ile dolu olan sinüs boşluğu duvarları iltihaplandığında ve boşluk içinde mukus biriktiğinden oluşur. 

Mevsimsel alerjiler, hava kirliliği, sigara kullanımı ve soğuk algınlığı sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır.

Eğer başınız ağrıyorsa, koku veya nefes almakta zorlanıyorsanız burnunuzun tıkanıklığından dolayi, gözlerinizin altı şiş ise ve ağrıyorsa, kulak ve diş ağrılarınız başladıysa öksürükle beraber bilinki ‘sinüzit’ hastalığının bas semptomlarını yaşıyorsunuz ve en kısa zamanda tedavi olmanız gerekiyor.

 

 

Belki daha önce duymuşsunuzdur bir doğallık mucizesi olan ve çoğu hastalığa dermanı olan anti-inflamatuar ve anti bakteriyel ayni anda bol selenyum ve  antioksidan içeren‘sarımsak’in ününü,  hasarlı hücreleri tamir ederek sinüzit hastalığının bitkisel şekilde tedavi edilmesinde birebir bir gıdadır.

Sinüzit enfeksiyonu tedavisinde günde en az 500 miligram sarımsak alınması önerilir, yani buna günde 3 diş sarımsak da diyebiliriz, sabah aç iken küçük parçalara kesip su ile yutabilirsiniz veya yemeklerinizde kullanabilirsiniz ve bir hafta gibi bir surede hastalığınızın hafiflediğini ve rahatladığınızı fark edebilirsiniz.