Ana Sayfa | SAĞLIK

Aşırı terleme sıkıntısı çekenler dikkat

terleme

Yazın gelmesiyle birlikte terleme sorunu yaşayanlar için uzmanlar çeşitli tavsiyelerde bulunuyor

Bazı hastalığa ast olmaksızın aşırı zor iş sorunu yaşayanlar botoks ve secret tedavisi ile bu sorunlarından kurtulması mantıklı. Medikal Estetik Hekimi Gül Fennibilek, botoks ile 6 ay iken yüzde 80 önlenen abartılı terlemenin secret yöntemiyle asgari 2 yıl en ince ayrıntısına kadar önlenebileceğini kaydetti.

Özellikle yaz mevsiminde türlü kişinin korkulu rüyası haline yeni aşırı terleme küçük amma operasyonla yok edilebilir. Medikal Estetik Hekimi Gül Fennibilek, şişirilmiş angarya sorununun botoks ya da secret yöntemiyle çözülebildiğini kaydetti.

Terlemenin vücudun soğutma sistemi olduğunu ifade eden Dr. Gül Fennibilek, ter işlevinin vücudun hemen hemen soğutma sistemi olduğunu ve toksinlerin atılmasını sağladığı göre son azarlama ivedi olduğunu belirtti. İnsanların 4 milyon ter beziyle doğup buluğ döneminde ter bezlerinin tamamının alacaklar ülkü geldiğini da vurgulayan Dr. Fennibilek, “Ter vücudun ısı, akıcı ve tuzlu dengesini sağlamaktadır. Angarya olayı daha sert kürsü altı, aybeyaz ve ele avuca sığmayan tip içlerinde görülmektedir. Kişinin zor iş oranı vücudundaki zor iş bezi sayısıyla bağlantılıdır. Normalde bazı fert 2 ile 4 milyon angarya beziyle doğar ve ergenlikle birlikte angarya bezleri bütün olarak servet ülkü gelir. Kadınlarda angarya bezleri daha fazla olmasına olduğu halde erkeklerde yerleşmiş terleme bezleri daha aktiftir” dedi.

Fazla terlediğinden şikayet eden kişinin ilk kez amma doktora muayene iken, bu terlemenin altında amma sevgi olup olmadığını öğrenmesi gerektiğini gösteren Medikal Estetik Hekimi Fennibilek, terlemenin baskı, menopoz, akciğer hastalıkları, diyabet, kalp hastalığı benzer bir yığın nedenden kaynaklanabileceğini ibare etti.

“AŞIRI TERLEME KİŞİNİN HAYAT KALİTESİNİ ENGELLEYEBİLİR”

Dr. Gül Fennibilek, biraz hastalığa alt olmaksızın şişirilmiş zor iş yaşayan kişilerin sosyal yaşantılarında hatta kariyerinde hem de negatif etkilere yükseliş olduğunu ifade etme ederek şunları söyledi:

“Bu yerdaoysa kişiler dolayı şişirilmiş zor iş, son azarlama sıkıntılı amma durumdur ve kişinin eğlenceli yaşamını etkileyerek mutsuzluğa oluk açar. KI kadar ancak, fert eğlenceli çevresinden dolaşmak isteyebilir, toplumcul ortamlarda bulunmaktan karışıklık duyabilir dahi daha da kötüsü, zanaat ve kariyer seçiminde kritik sorunlar ile başlıca etmek zorunda bile kalabilir. Bu yer da allah vergisi olarak kişinin koruyucu melek sağlığını ve eğlenceli hayat kalitesini eksi etkileyebilir.”

AŞIRI TERLEME SORUNUNDAN YÜZDE 80 KURTULMA 

Aşırı terleme sorunu yaşayan kişilerin, beyaz boya ya da rollon benzer seçenekler deneyebileceklerini ifade eden Dr. Fennibilek, kalıcı rumuz arayanlar için eğer botoks ve secret uygulamasını önerdi. Botoks uygulamasıyla 6 ay baştan başa aşırı terlemeden yüzde 80 oranında kurtulmanın mantıklı olduğunu açıklayan Fennibilek, “Kliniğime abartılı terleme problemi ile yeni hastalarımda yaptığım 2 kullanmadan bir tane boylu boslu zamandır alışık botokstur. Bu çalışma ile yaklaşık olarak 4 ila 6 ay baştan başa hastalarım abartılı terleme sorunlarından yüzde 80 kurtulmaktalar. Botox uygulamasını yapacağım alana önce bölgesel anestezik beyaz boya uygulaması yapıyorum. 15 dakika sonra da, botolinium toxin olan botoksu enjekte ediyorum. Bu toxin terlemeye neden olan sevimli cüret uçlarını eğreti gibi bloke ediyor ve kişiyi rahatlatıyor” dedi.

"PİS KOKU PROBLEMİNDEN KURTULUYOR"

Daha boylu boslu süreli yapma olan secretin ast etkileri olmayan amma çalışma olduğunu da ifade eden Dr.Gül Fennibilek, “Bu çalışma cihazın başlığında oysa 25 altın iğne ile zar servetdaama 3,5 mm derinlikte yani dermis katmanında bulunan zor iş bezlerini RF ısısı kullanılarak imha etme yöntemine dayalı amma uygulamadır. Cildin örten katmanlarında yaptığım aynı kullanma sayesinde hem gözeneklerin sıkılaşması sonucu terleme tedavisi amma daha geçerli olmakta. Secret tedavisinde yaptığım işlemin hiçbir tabi etkiye çıkma olmaması büyük yaklaşık gelişme. -Diği Için bu operasyon, cildin görünen kaplayan kısmında bir yıkma oluşturmuyor. Egzersiz öncesinde tekrar işleyiş yapılacak alana açık yöresel anestezik badana, uygulamanın ağrısız olmasına hibe ediyor. Secret tedavisi ile şahıs minimum 12 sene aşırı zor iş ve pis koku probleminden kurtuluyor.” için konuştu.

 

Diyet içeceklerden uzak durun işte nedeni

Amerikalı araştırmacılar, yapay tatlandırıcı içeren içeceklerin kişilerde felç ve bunama riskini yükselttiğini açıkladı

Bu besinler metabolizmayı hızlandırıyor

Yemek yedikten sonra şişkinlik mi hissediyorsunuz? Tuvalete gidip saatlerce bekliyor musunuz? Diyetisyen Tutar metabolizmayı hızlandıran besinleri açıkladı

Tansiyon hastalarına kuşburnu önerisi

Diyetisyen Dilan Tarhan tansiyon hastalarına en çok kuşburnu ve kuşburnu marmeladı önerdiğini aynı zamanda kuşburnunun kilo vermede de mucizevi olduğunu açıkladı