Ana Sayfa | SAĞLIK

Yeşil Kahve Zayıflatır Mı, Yeşil Kahve Nasıl Kullanılır


Yeşil Kahve nedir, yeşil kahve ile kilo verilir mi, yeşil kahve ile nasıl kilo verilir

Zayıflatan kahve, kilolardan kurtulmanın yeni bir yolu olarak karşımıza çıktı. Hem doğal, hem de sağlıklı yolla ideal kilo vermenin yeni yolu zayıflatan kahve olarak gösteriliyor. Doktor Mehmet Öz’ün 'yeşil kahve zayıflatmaya yardımcı oluyor' sözleri kilo derdi olan milyonlarca insanın gözünü Brezilya’dan ithal edilen ürüne çevirmesine neden oldu. Şimdiden çok sayıda aktar Yeşil Kahve için Brezilya’nın yolunu tuttu.

Dünyaca ünlü Türk doktor Mehmet Öz’ün ‘yeşil kahve ile zayıflayın’ sözleri Tüm dünyaya yankı buldu. Amerika’da yayınlanan ‘The Dr. Oz Show’ isimli  TV şovunda yeşil kahveden Dr Öz’ün bu sözleri zayıflamak isteyen bayanları aktarlara koşturdu. Mehmet Öz yeşil kahve çekirdeklerinin kilo kaybına ve yağ yakımına yardımcı olduğunu açıkladı. Metabolizmayı hızlandıran yeşil kahve vücudun kalori harcama düzeyini arttırıyor. Dolayısı ile yeşil kahve çekirdeği kilo vermek isteyenlere diyet ve sporun yanında yardımcı olacağı bir ürün. İşte bu açıklamalar Türk aktarları harekete geçirdi. Ürün için yoğun talep patlaması yaşanıyor. Aktarlar Brezilya’dan ürün ithalatı için sıraya girdi.

Ürün çiğ olarak Brezilya’dan geliyor. Yani ithal ediliyor. Son siyasi olaylarla fırlayan döviz fiyatları da üründeki maliyeti arttırdı. Furkan Doğal Gıda Ürünler’in sahibi İsmail Aras taklit ürünler konusunda uyarılarda bulundu. Ürün güvenilir noktasında dikkat edilmesi gerekiyor.

Yeşil Kahve nedir?

Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinden geliyor. Bitki 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaç cinsi. Ağırlıklı olarak Brezilya’da bulunuyor

Neden Yeşil kahve?

Yeşil kahve diğer bildiğimiz normal kahveden biraz farklı özellik gösteriyor. Yeşil kahve kavrulma işleminden geçmediği için kahve bitksinin faydalı etkilerini kaybetmiyor.

Yeşil kahvenin faydaları?

- İçeriğindeki bileşenler yağ yakımını hızlandırıyor,

- Kalori yakımını hızlandırıyor ve böylece kilo vermeye yardımcı oluyor.

- Yeşil kahve çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir. Yani metabolik faaliyetler sonucu oluşan serbest radikallerin oluşumunu önlemeye yardımcı oluyor. Serbest radikallerin hücreye zarar vermesini engelleyen antioksidanlar böylece yaşlanmanın olumsuz etkilerini de geciktirici özelliğe sahip.

- Enerji verir, yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelir.

- Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır.

- Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır

Yeşil kahve nasıl pişirilir?

Yeşil kahvenin evde hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. Yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kahve cezveye konulduktan sonra 180 ml sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika demlenmeye bırakılır. Sıcak olarak servis yapılır.

Yeşil kahve günde kaç kez içilebilir?

Yeşil kahve sabah ve akşam olarak günde 2 kez içilebilir. Fazlası zararlı olacaktır.

Yeşil kahve içerek zayıflayanların sayısı günden güne artmaktadır. Eğer sizde doğal bir yöntem ile zayıflamayı düşünüyorsanız yeşil kahveyi denemenizi öneririz.

Yeşil kahvenin zararları nelerdir?

Yeşil kahve son zamanlarda zayıflama ürünü olarak vitrinlerde çok rastlanan ve kullanılan bir üründür. Ancak aşırı kahve tüketimi vücutta su tutulmasına neden olabileceği için yeşil kahve içilen dönemlerde günde en az 2.5 litre su içilmesi gerekmektedir.

Canan Karatay'dan bol bol yağ tüketin tavsiyesi

Prof. Dr. Canan Karatay, İzmir'de katıldığı bir söyleşide önemli tavsiyelerde bulundu

Hamile kadın hamileyken hamile kaldı üçüz bebek doğurdu

İngiltere'de ikiz bebeklere hamile Jolene Broad adındaki kadın yeniden hamile kalarak üçüz doğum yaptı

Diyet içeceklerden uzak durun işte nedeni

Amerikalı araştırmacılar, yapay tatlandırıcı içeren içeceklerin kişilerde felç ve bunama riskini yükselttiğini açıkladı