Ana Sayfa | SAĞLIK Çocuk Sağlığı

Mehmet bebek uzatıcak yardım eli bekliyor

mehmet bebek

Mehmet bebek kök hücre nakli olması için masraflarının karşılanması gerekiyor, ailesi hayırsever bir insanın yardımını bekliyor

Şanlıurfa'nın Bağlarbaşı Mahallesi'nde yaşayan 28 yaşındaki Mahmutve 24 yaşındaki Gurbet Sakallı çiftinin 2013 yılının Kasım ayında, Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde hayati fonksiyonları normal olarak dünyaya gelen çocukları Mehmet Can, 2 gün sonra havale geçirmesi sonucu yoğun bakıma yatırıldı. 15 gün süren yaşam savaşını kazanan Mehmet Can, bu saatten sonra da gün yüzü görmedi. Sürekli baş ağrısı ve 4 ayrı hastalıkla boğuşan Mehmet Can'ın vücudu ve beyinsel fonksiyonları yeterli düzeyde gelişemedi. Bir çok beyinsel fonksiyonunu da kaybeden Mehmet Can, sürekli kasılmaya ve ağlama krizleri geçirmeye başladı. Vücudunda çenesi hariç hiçbir tarafını hareket ettiremeyen Mehmet Can, geçmeyen baş ağrıları nedeniyle mırıldanmaya ve ağlamaya başladı. Sürekli baş ağrısı nedeniyle gece gündüz durmadan ağlayan Mehmet Can'ın yanakları çatlamaya ve dişleri dökülmeye başladı. Görme ve duyma yeteneklerini de kaybeden Mehmet Can, 2 yıldır hastanede ya da evlerinde doktorların verdiği damla ile uyutuluyor. (http://www.yenisafak.com)


Küçük yaşta tablet kullanımının bilinmeyen zararları

Uzman Psikolog Merve Demir, çocukların çok küçük yaşta elektronik cihaz kullanmalarının sağlıklarına zararlı olacağını söyledi

1-5 yaş arası çocuklarda zatürre olasılığı 2 kat artıyor

1 yaşından küçük ve 5 yaşından büyük her bin çocuktan 15'inde zatürre görüldüğünü belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adnan K. Usalan, zatürrenin griple başlayan bir hastalık olduğunu açıkladı.

Çocuklar hastane fobilerini böyle yeniyor

Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi çalışanları çocukların hastane fobisini yenmesi için duvarlarını çizgi film karakterlerine çevirdi.