Ana Sayfa | SAĞLIK Çocuk Sağlığı

Kanser haftasında Fenerbahçeli Mert için yüzlerce ilik kardeşi

kanser_haftasi_fenerbahceli_ilik

25 yaşındaki lösemi hastası Mert Gündöndü’nün kök hücre bağışına dikkat çekmek için Change.org’da başlattığı kampanyayı yüz binden fazla kişi imzalarıyla desteklerken Fenerbahçeli Mert’in ve birçok lösemi hastasının aradığı destek üniversiteli Fenerbahçelilerden geldi.

Birçok farklı üniversitedeki Fenerbahçe taraftarının üye olduğu ÜniFeb Birliği Osmanlıspor maçı öncesi Kadıköy Rıhtım’daki Kızılay çadırında kan vererek kök hücre bağışına dikkat çekmek için bir araya geldi. Hasta yatağından “belki de ilik kardeşim sensin” diyen Mert, kampanyası etrafında yüz bin kişiyi bir araya getirirken müşahede altında bulunduğundan düzenlenen etkinliğe katılamadı. Unifeb ekibi adına konuşan Burak Tabak, “bu hafta imzalı forma ile Mert'i hastanede ziyaret de edeceğiz. Mert’le konuştuğumda, eğer bugün kendini iyi hissetseydi etkinliğimize gelecekti, hatta Osmanlıspor maçına bile gelecekti. Mert bu aralar tedavi gördüğünden yeterli gücü bulamıyor kendinde. İyileştiğinde Mert'in futbolcularla tanışmasını çok istiyorum” dedi. Verdikleri kan bağışıyla “farklı renk aksa da kanın gel hayat kurtaralım” diyerek birçok lösemi hastasına umut olan Unifeb ekibi birçok kişinin kampanyaya destek olmasını bekliyor. Mert’in kampanyasına change.org/ilikkardesim adresinden ulaşabilirsiniz.


Akıllı telefon kullanan çocukların sağlığı farkında olmadan bozuluyor

Araştırmalara göre gece yarılarına kadar akıllı telefonları ile uğraşan ergenlik çağındaki çocuk sayısı hızla artıyor. Buna bağlı sağlık sorunları da gözle görülür biçimde gelişiyor

Anne ve babalar dikkat, çocuklarda mide gribi korkutuyor

Uzman Doktor Dicle Çelik, çocuklarda ishal salgını ve alınması gereken önlemler hakkında aileleri bilgilendirici açıklamalar paylaştı

Çocuklara cinsel istismar Türkiye'de korkutucu rakamlara ulaştı

Son günlerde yaşanan üzücü olaylardan sonra pedofili(çocuk istismarı) tekrar Türkiye gündemine geldi. Öyle ki her 4 saatte 1 çocuk cinsel istismara uğramakta. Çocuk istismarı vakalarının hala yok sayılmaya çalışıldığı günümüz coğrafyasında hiç kuşkusuz hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir.