Ana Sayfa | SAĞLIK Çocuk Sağlığı

Kanser haftasında Fenerbahçeli Mert için yüzlerce ilik kardeşi

kanser_haftasi_fenerbahceli_ilik

25 yaşındaki lösemi hastası Mert Gündöndü’nün kök hücre bağışına dikkat çekmek için Change.org’da başlattığı kampanyayı yüz binden fazla kişi imzalarıyla desteklerken Fenerbahçeli Mert’in ve birçok lösemi hastasının aradığı destek üniversiteli Fenerbahçelilerden geldi.

Birçok farklı üniversitedeki Fenerbahçe taraftarının üye olduğu ÜniFeb Birliği Osmanlıspor maçı öncesi Kadıköy Rıhtım’daki Kızılay çadırında kan vererek kök hücre bağışına dikkat çekmek için bir araya geldi. Hasta yatağından “belki de ilik kardeşim sensin” diyen Mert, kampanyası etrafında yüz bin kişiyi bir araya getirirken müşahede altında bulunduğundan düzenlenen etkinliğe katılamadı. Unifeb ekibi adına konuşan Burak Tabak, “bu hafta imzalı forma ile Mert'i hastanede ziyaret de edeceğiz. Mert’le konuştuğumda, eğer bugün kendini iyi hissetseydi etkinliğimize gelecekti, hatta Osmanlıspor maçına bile gelecekti. Mert bu aralar tedavi gördüğünden yeterli gücü bulamıyor kendinde. İyileştiğinde Mert'in futbolcularla tanışmasını çok istiyorum” dedi. Verdikleri kan bağışıyla “farklı renk aksa da kanın gel hayat kurtaralım” diyerek birçok lösemi hastasına umut olan Unifeb ekibi birçok kişinin kampanyaya destek olmasını bekliyor. Mert’in kampanyasına change.org/ilikkardesim adresinden ulaşabilirsiniz.


Bebeğinizin ayağından öpmeyin

Bebeğinizin ayağını öpmeniz kardeşlerin kıskançlığına sebep oluyor.

Sünnet için en uygun yaş hangisi

Dünyadaki erkeklerde sünnet olma oranı yüzde 20 iken, ülkemizde bu oran yüzde 100’e yakın. Peki, sünnet hangi yaşta yapılmalı? İşte merak edilen sorunun cevabı haberimizin detayında.

Çocukların hastalıksız yaşaması için mutlaka aşı yapılmalı

Aşılama konusunda duyarlı olunması gerektiğini belirten Bursa Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Resul Özbek, çocukların sağlıklı ve hastalıksız yaşaması için mutlaka aşı yapılması gerektiğini söyledi.