Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

İngilterenin İlk Kebap Robotuna Sahip Super Kebab Dönerde Devrim Yaptı

Döner Robotu

Kebap robotu döneri mükemmel, çabuk ve hijyenik bir şekilde kesiyor.

Londra’nın en iyi take-away mekanı seçilen Super Kebab, £5000 değerinde bir kebap robotunu Türkiye’den getirterek İngiltere’de bir ilke imza attı. Bu kebap robotu sensörler aracılığıyla çalışarak döneri en ideal şekilde kesiyor ve döner yeme keyfini doruğa çıkarıyor.

 

Mekanın sahibi Hakan Görenli’yi bu girişime iten ise müşterilerinden gelen yoğun talep oldu. Normalde geleneksel yollardan müşteriye döner kesen Super Kebab, işlemi hızlandırmak adına Atalay döner robotu olarak bilinen bu makineyi kullanmaya başladı. Sıradan bir hafta sonunda yaklaşık 1000 adet kebap satan mekan, bu yıl Londra’nın en iyi take-away mekanı seçilmişti.

 

 

Kebap robotu döneri mükemmel, çabuk ve hijyenik bir şekilde kesiyor. Hakan Görenli müşterilerinin %99’unun robottan memnun olduklarını dile getiriyor. İngiltere’nin ilk kebab robotunu kullanma gururunu taşıyan Görenli, diğer kebapçıların da bu yolu izleyeceklerini düşünüyor. Geleneksel yollardan döner kesmek oldukça yorucu bir işlem olmakla beraber, özellikle yaz mevsiminde kebapçılara daha çok sıkıntı yaratabiliyor. British Kebab Awards kayıtlarına göre İngiltere’de 17.000 civarında kebapçı var ve her gün yaklaşık olarak 1.3 milyon kebap satılıyor.

 

Kaynaklar:

 

www.theguardian.com

www.dailymail.co.uk


Ordu Giresun’u Avrupa’ya direkt bağlayan ilk hava yolu SunExpress oldu

Samsun Çarşamba Havalimanı’nın kapalı kaldığı süre içerisinde, Ordu Giresun Havalimanı’ndan Düsseldorf, Frankfurt ve Stuttgart’ta haftada bir gün karşılıklı sefer düzenleyecek olan SunExpress, 20 Haziran tarihinden itibaren ise Ordu Giresun Havalimanı’ndan Köln’e haftada bir uçuş gerçekleştirmeye başlayacak.

Just2Travel ve Eco Turkey Travel birleşti

Eco Turkey Travel ve Just2Travel arasında uzun süredir devam eden ikili görüşmeler birleşmeyle sonuçlandı. Just2Travel markası altında birleşen 2 şirket, İngiltere'de turizm sektöründeki dengeleri değiştirdi.

SAMSUN’DA ÖĞRENCİ OLMAK

Öğrenci olmak her şehirde zordur. Hiç kolay bir iş değildir. Öğrenciler üniversiteye geçtiklerinde artık rahat etmek istemektedirler. Bundan dolayı da güzel bir şehre giderek güzel