Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

İngilterenin İlk Kebap Robotuna Sahip Super Kebab Dönerde Devrim Yaptı

Döner Robotu

Kebap robotu döneri mükemmel, çabuk ve hijyenik bir şekilde kesiyor.

Londra’nın en iyi take-away mekanı seçilen Super Kebab, £5000 değerinde bir kebap robotunu Türkiye’den getirterek İngiltere’de bir ilke imza attı. Bu kebap robotu sensörler aracılığıyla çalışarak döneri en ideal şekilde kesiyor ve döner yeme keyfini doruğa çıkarıyor.

 

Mekanın sahibi Hakan Görenli’yi bu girişime iten ise müşterilerinden gelen yoğun talep oldu. Normalde geleneksel yollardan müşteriye döner kesen Super Kebab, işlemi hızlandırmak adına Atalay döner robotu olarak bilinen bu makineyi kullanmaya başladı. Sıradan bir hafta sonunda yaklaşık 1000 adet kebap satan mekan, bu yıl Londra’nın en iyi take-away mekanı seçilmişti.

 

 

Kebap robotu döneri mükemmel, çabuk ve hijyenik bir şekilde kesiyor. Hakan Görenli müşterilerinin %99’unun robottan memnun olduklarını dile getiriyor. İngiltere’nin ilk kebab robotunu kullanma gururunu taşıyan Görenli, diğer kebapçıların da bu yolu izleyeceklerini düşünüyor. Geleneksel yollardan döner kesmek oldukça yorucu bir işlem olmakla beraber, özellikle yaz mevsiminde kebapçılara daha çok sıkıntı yaratabiliyor. British Kebab Awards kayıtlarına göre İngiltere’de 17.000 civarında kebapçı var ve her gün yaklaşık olarak 1.3 milyon kebap satılıyor.

 

Kaynaklar:

 

www.theguardian.com

www.dailymail.co.uk


Lord Rogan Salieri Restaurant’a giderek başarılarını kutladı

Tiyatrolar ülkesi olarak adlandırılan Covent garden’da yıllardır hizmet veren Salieri Restaurant 100 Küçük Çaplı başarılı işletme arasına girdi. Kıbrıslı Türk Sömez Sami’nin sahibi olduğu restaurant Kraliyet ailesinden tutunda Birleşik Kralık’da üst düzey ünlü kişilerin uğrak yeri . İngiltere Parlamentosu KKTC Dostluk Grubu üyelerinden Lord Rogan, Salieri Restaurant’taydı

Türk İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası Teknoloji Forumu

Türk İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası’ndan (Turkish British Chamber of Commerce and Industry-TBCCI) tarafından düzenlenen teknoloji forumu 25 Ekim akşamı Londra Thames nehri kenarındaki No5 Chambers binasında yapıldı.

KIBRIS VE İSTANBUL UÇUŞLARINDA BÜYÜK İNDİRİM KASIM FIRSATLARI

Yıllardır uçak bileti ve Kuzey Kıbrıs tatil organizasyonları konusunda başarılı hizmetler veren Jewels Of The Med, Kıbrıs!a gidiş dönüş bilet fiyatı ve İstanbul gidiş dönüş biletlerini indirimli fiyattan satışa sundu. İşte fiyatlar