Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

Turkish Bank’ten Eğitime Destek


Türkiye’nin en eski ikinci bankası olan, Londra’da da 40 yıllık köklü geçmişi ve birçok şubesi bulunan Turkish Bank, eğitime verdiği önemin göstergesi olarak, Londra’nın önemli Türk okullarından biri olan Southgate Atatürk Okulu’na kayıtlı öğrenci Seran İsmail’in bir yıllık eğitim giderlerini üstlendi. Bu konuda 16 Ekim Cuma günü okulda küçük bir tören düzenlendi.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-Törende Seran İsmail’e bursunu takdim etmek üzere bulunan Turkish Bank Haringey Şubesi Yöneticisi Ersen Türkbileği, gazetemize bankaları ve projeleri hakkında bilgi verdi. Londra’da 350.000 kayıtlı, toplamda 500.000 civarı Türk yaşadığını söyleyen Türkbileği, Türk toplumunun giderek büyüdüğünü ve Turkish Bank’in de ona paralel olarak büyümeyi hedeflediğini belirtti. Londra’da birçok şubesi bulunan Turkish Bank, Türk toplumunun ihtiyaçlarını karşılamak için Londra dışında şube açmayı da düşünüyor.

 

Türk Toplumunun Bankası Turkish Bank

 

Turkish Bank, yalnızca banka olarak değil, başta eğitim olmak üzere her konuda Türk toplumunun yanında. Toplumun büyümesi ve gelişmesinin, onun üyesi olan herkesin büyümesi ve gelişmesi olduğunun altını çizen Ersen Türkbileği, bankaların da bu hususta Türk toplumuna katkıda bulunma misyonu olduğunu söyledi. Türk toplumuna ait bir banka olan Turkish Bank, Türk vatandaşlarına Türkçe ve kültürel hizmet dışında da her türlü kolaylığı sağlıyor. İngiltere’de yaşayan ve yaşamak isteyen Türkleri en çok ilgilendiren konu olan Ankara Antlaşması’nda en iyi hizmeti bankalarının verdiğini belirten Türkbileği, İngiliz bankalarının bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığını söyledi. 

 

 

Turkish Bank Öğrencilerin, Öğretmenlerin ve Okulların Yanında

 

Öğretmenlerin ve okulların ücretsiz hesap açabildiği Turkish Bank, eğitim konusunda her anlamda Türk toplumuna hizmet ediyor. Southgate Atatürk Okulu’nda eğitim görecek olan 8 yaşındaki Seran İsmail’in bir yıllık eğitim masraflarını karşılayacak olan banka, bunun sadece bir başlangıç olduğunu belirtiyor. Londra’da toplamda 32 Türk okulu, bir sürü Türk öğrenci ve öğretmen bulunduğunun altını çizen Ersen Türkbileği, ellerinden geldiğince herkese ulaşmaya çalışacaklarını söyledi. Turkish Bank, öğrencilere yalnızca burs sağlamıyor; aynı zamanda staj imkanı da sağlıyor. Hatta stajyerlerine, ilerde eğitimlerini tamamladıktan sonra iş imkanı da sağlıyor. Bu hususta okul yönetimleri, aileler ve öğretmenler de Turkish Bank’in ücretsiz hesap hizmeti gibi tüm diğer servisleri konusunda da bilgi ve yardım almak istiyorlarsa Turkish Bank’e mutlaka uğramalılar.


Ordu Giresun’u Avrupa’ya direkt bağlayan ilk hava yolu SunExpress oldu

Samsun Çarşamba Havalimanı’nın kapalı kaldığı süre içerisinde, Ordu Giresun Havalimanı’ndan Düsseldorf, Frankfurt ve Stuttgart’ta haftada bir gün karşılıklı sefer düzenleyecek olan SunExpress, 20 Haziran tarihinden itibaren ise Ordu Giresun Havalimanı’ndan Köln’e haftada bir uçuş gerçekleştirmeye başlayacak.

Just2Travel ve Eco Turkey Travel birleşti

Eco Turkey Travel ve Just2Travel arasında uzun süredir devam eden ikili görüşmeler birleşmeyle sonuçlandı. Just2Travel markası altında birleşen 2 şirket, İngiltere'de turizm sektöründeki dengeleri değiştirdi.

SAMSUN’DA ÖĞRENCİ OLMAK

Öğrenci olmak her şehirde zordur. Hiç kolay bir iş değildir. Öğrenciler üniversiteye geçtiklerinde artık rahat etmek istemektedirler. Bundan dolayı da güzel bir şehre giderek güzel