Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

Uçağı ertelenen veya iptal edilen yolculara tazminat hakkı


ucus_erteleme_tazminat

İngiltere'nin saygın acentalarından Eco Turkey Travel yeni bir hizmete imza atıyor. Eco Turkey Travel direktörü Ali Keskin yaptığı açıklamada, "Yasalar gereği uçak seferlerinde gecikme olursa veya iptal olursa Avrupa Birliği yasalarına göre yolcuların tazminat hakkı doğuyor" dedi. Keskin İngiliz hukukçularla ortak hareket ederek 3 saati geçen gecikme ve rötarlarda yolcuların tazminat talebini yapabiliyoruz.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-İngiltere'nin saygın acentalarından Eco Turkey Travel yeni bir hizmete imza atıyor. Eco Turkey Travel direktörü Ali Keskin yaptığı açıklamada, "Yasalar gereği uçak seferlerinde gecikme olursa veya iptal olursa Avrupa Birliği yasalarına göre yolcuların tazminat hakkı doğuyor" dedi. Keskin İngiliz hukukçularla ortak hareket ederek 3 saati geçen gecikme ve rötarlarda yolcuların tazminat talebini yapabiliyoruz.

Keskin, "uçak rötar olursa ayrı, sefer tamamen iptal olursa ayrı haklar doğuyor. Öngörülen uçak seferinindi en azından üç saat gecikme söz konusu olduğunda Avrupa Parlamentosu’nun „Uçak yolcuları yönetmeliğinin“ 7. maddesine göre yolcuya tazminat öngörülüyor, dedi.  Bu düzenleme Avrupa Birliği içerisinde uçuş ruhsatı olan tüm uçuş şirketleri için geçerli olduğunu kaydeden Keskin „Uçak gecikmelerinde yolcu başına 300,- Euro'dan başlayan tazminat almanın mümkün olduğunu, belirtti. Keskin havayolu ile seyahat edecek kimselerin yasalar gereği uçak yolculuğunda gecikme, sefer iptali ve valiz kaybı gibi sorunlar ile karşılaştığında başta tazminat olmak üzere, yeme içme ve otelde konaklama masraflarının uçak şirketi tarafından karşılanması gibi önemli haklara sahip olduğunu vurguladı. 

 

 

3 SAAT GECİKME İÇİN KİŞİ BAŞI 300.00 EURO'DAN BAŞLAYAN TAZMİNAT

 

 


Eco Turkey Travel direktörü Ali Keskin konuyla ilgili sözlerine şöyle devam etti: “Örneğin Avrupa'dan Türkiye´ye uçak seferlerinde 3 saat gecikmeden itibaren – eğer uçuş mesafesi 1500 kilometre ile 3500 kilometre arası ise - uçak şirketinin yolcu başına 300'dan az olmamak koşuluyla tazminat ödemesi gerekiyor. Uçuş mesafesi 3.500 kilometreyi aştığı takdirde kişi başı tazminat hakki 600,- Euro´dur.

 

Eğer firma paranızı iade etmezse tüketici mahkemesinde tazminat mahkemesi açabilirsiniz. Mahkeme mağduriyetinize göre tazminat belirleyip o firmayı cezaya çarptırıyor. AB’nin bu düzenlemesinin “Bu konuda açtığımız bir çok dava oldu. Rezervasyonunu bizimle veya başka bir firma ile yapan ve son 6 sene içinde uçuşlarında 3 saatten fazla gecikme olan veya iptal olan yolcular bizi arayarak tazminat için başvuruda bulunabilirler.  

 

 Eco Turkey Travel direktörü Ali Keskin 

 

Bagaj kaybı

 

Maalesef her yil havaalanların Kargo bölümlerinde vatandaşlarımızın bagajları kaybolmakta. Bu durumda ilk etapta hava alanında bagaj bölümünde yetkili kayıp-dairesine yazılı duyuru yapılması gerekiyor. Eğer bagajın tümü kay beldi ise, 

mağdurun ihtiyaçlarını cüzi şekilde karşılayacak kadar alışveriş yapma hakki vardır. Bu durumda tabii saatin alınan kıyafet ve eşyaların satış belgelerinin muhafaza edilmesi gerekiyor. 

 

Eğer kaybeden bagajlar en geç 3 hafta içinde bulunmadıysa, her yolcunun Montreal Mutabakatından doğan haklarına göre her bagaj başı minimum 1.100,- Euro'ya kadar tazminat hakki vardır. Bunun içinde değerli eşyaların el bagajı olarak taşınmasında yarar vardır, çünkü eğer kaybeden bagaj ´da 1.100,- Euro'yu asan değerinde eşya kayabildiği an, uçak şirketleri sadece 1.100,- Euro'ya kadar tazminat ödeme zorunda .

Email: info@ecoturkey.com

 LONDON OFFICE: Tel (UK) : 0044 (0) 203 4176373 – (0) 7962174490 (UK)

Address: 274 Hertford Road, Edmonton, London n9 7HE

 ISTANBUL OFFICE: Email: reservation@ecoturkey.com


SAMSUN’DA ÖĞRENCİ OLMAK

Öğrenci olmak her şehirde zordur. Hiç kolay bir iş değildir. Öğrenciler üniversiteye geçtiklerinde artık rahat etmek istemektedirler. Bundan dolayı da güzel bir şehre giderek güzel

Sizlere özel black marble etkisi kara yılan yağlı karışım sakal uzatıcı

Bilimsel yönden kullanıma dikkat çeken kişiler için çok değerli olan black marble son süreç içerisinde satın alınma olayında harikalar yaratmıştır. Bu yaratılan etkiler neticesinde bilimsel başarıların sizlere sunulan etkilere karşılık düşündürdüğü noktalarda ve niteliklerde adımlarla bizleri rahatlatacak değişimleri ve çalışmaları ortaya koyabilmesi noktasında black marble özel olabilir.

Özel fiyatlarla chocolate slim kullanımı resmi satış sitesi

Sizler için çok yoğun bir şekilde kullanım durumlarında olan chocolate slim ile alakalı yorumların bizler için büyük bir kazanım elde edebileceğini gösterdiği için chocolate slim web üzerinden takip edilebilir! Bu gerçektende kullanım olayında olan chocolate slim diğer ürünlerin ötesinde bir rahatlık sağlıyor ve insanlar için bu biçimde sürekli ve adım adım bir kullanımı özel yönleriyle belirtmektedir. Size ulaşacak ve diğer ürünlerin birçok durumdan daha etkin ve nitelikli kilo verdiricisi için yorumlar yapılabilir!