Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

Sadece Şarabı Değil Gastronomi Kültürünü de Tanıtıyor

Melisa Fine Brands

İki yıla yakın bir süredir İngiltere’de içki sektöründe faaliyet gösteren Melisa Fine Brands, Türkiye’nin seçkin şarap markalarını İngiltere’de pazarlıyor ve Türk şarap kültürünü tanıtıyor.

Melisa Atay’ın yönetiminde Türkiye’nin ödüllü şarap markaları ile İngiltere içki sektöründe yerini alan Melisa Fine Brands, Türk şarap ve gastronomisini yeni nesil Türklerle birlikte çalışarak ve yaygınlaştırarak pop-uplar yapıyor. 

Üniversite eğitimini İngiltere’de tamamladıktan sonra aile şirketi olan Prodom şaraplarının İngiltere distribütörlüğünü üstlenerek sektörde yerini aldığını belirten Atay, Prodom’un farklı şarapları ile girdiği İngiltere içki ve gastronomi sektöründe farklı ürün talepleri karşısında conteptini büyüttüğünü hatırlatarak, “Artık Türkiye’nin en seçkin ve tanınmış şarap firmaları ve markaları ile çalışıyoruz. Portföyümüzde yer alan Diren, Pamukkale, Arcadia, Vinkara, Barbare ve Büyülübağ gibi seçkin ve kaliteli şarapları piyasaya sürüyoruz. Biz sadece şarap satmıyoruz aynı zamanda servis sunuyoruz. Türk şarap kültürünü geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.

 

‘TASTE TURKEY’ DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜ

 

Melisa Atay, İngiltere’de ‘Taste Turkey’ distribütörü olan ve aynı zamanda Master of Wine Sarah Abbott ile birlikte çalıştığının altını çizerek, “Türk şarap ve gastronomisini yeni nesil Türklerle birlikte çalışarak pop-uplar yapıyoruz ve bunu sürekli olarak yaygınlaştırıyoruz. Türk restorantlarımızı sadece kebapla sınırlı olmadığını daha ötesinde fine-dininge çekmek için de ayrıca işletmecilerimizle çalışıyoruz. Bunu İngiliz ve diğer tüketici toplumlara göstermek için pop-uplara yoğunlaşıyoruz. Aynı zamanda restaurantlara geçici mönüler yaparak ürünlerimize alışmalarını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Atay, Melisa Fine Brands servisyeri, ürünleri ve her türlü bilgi için kendileri ile 07514972211 numaları telefondan veya  www.melisafinebrands.co.uk adresindeki internet sitesi ile ya da atay@melisafinebrands.co.uk adresine email yazarak temas turabileceklerini sözlerine ekledi.


Ordu Giresun’u Avrupa’ya direkt bağlayan ilk hava yolu SunExpress oldu

Samsun Çarşamba Havalimanı’nın kapalı kaldığı süre içerisinde, Ordu Giresun Havalimanı’ndan Düsseldorf, Frankfurt ve Stuttgart’ta haftada bir gün karşılıklı sefer düzenleyecek olan SunExpress, 20 Haziran tarihinden itibaren ise Ordu Giresun Havalimanı’ndan Köln’e haftada bir uçuş gerçekleştirmeye başlayacak.

Just2Travel ve Eco Turkey Travel birleşti

Eco Turkey Travel ve Just2Travel arasında uzun süredir devam eden ikili görüşmeler birleşmeyle sonuçlandı. Just2Travel markası altında birleşen 2 şirket, İngiltere'de turizm sektöründeki dengeleri değiştirdi.

SAMSUN’DA ÖĞRENCİ OLMAK

Öğrenci olmak her şehirde zordur. Hiç kolay bir iş değildir. Öğrenciler üniversiteye geçtiklerinde artık rahat etmek istemektedirler. Bundan dolayı da güzel bir şehre giderek güzel