Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

Sadece Şarabı Değil Gastronomi Kültürünü de Tanıtıyor

Melisa Fine Brands

İki yıla yakın bir süredir İngiltere’de içki sektöründe faaliyet gösteren Melisa Fine Brands, Türkiye’nin seçkin şarap markalarını İngiltere’de pazarlıyor ve Türk şarap kültürünü tanıtıyor.

Melisa Atay’ın yönetiminde Türkiye’nin ödüllü şarap markaları ile İngiltere içki sektöründe yerini alan Melisa Fine Brands, Türk şarap ve gastronomisini yeni nesil Türklerle birlikte çalışarak ve yaygınlaştırarak pop-uplar yapıyor. 

Üniversite eğitimini İngiltere’de tamamladıktan sonra aile şirketi olan Prodom şaraplarının İngiltere distribütörlüğünü üstlenerek sektörde yerini aldığını belirten Atay, Prodom’un farklı şarapları ile girdiği İngiltere içki ve gastronomi sektöründe farklı ürün talepleri karşısında conteptini büyüttüğünü hatırlatarak, “Artık Türkiye’nin en seçkin ve tanınmış şarap firmaları ve markaları ile çalışıyoruz. Portföyümüzde yer alan Diren, Pamukkale, Arcadia, Vinkara, Barbare ve Büyülübağ gibi seçkin ve kaliteli şarapları piyasaya sürüyoruz. Biz sadece şarap satmıyoruz aynı zamanda servis sunuyoruz. Türk şarap kültürünü geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.

 

‘TASTE TURKEY’ DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜ

 

Melisa Atay, İngiltere’de ‘Taste Turkey’ distribütörü olan ve aynı zamanda Master of Wine Sarah Abbott ile birlikte çalıştığının altını çizerek, “Türk şarap ve gastronomisini yeni nesil Türklerle birlikte çalışarak pop-uplar yapıyoruz ve bunu sürekli olarak yaygınlaştırıyoruz. Türk restorantlarımızı sadece kebapla sınırlı olmadığını daha ötesinde fine-dininge çekmek için de ayrıca işletmecilerimizle çalışıyoruz. Bunu İngiliz ve diğer tüketici toplumlara göstermek için pop-uplara yoğunlaşıyoruz. Aynı zamanda restaurantlara geçici mönüler yaparak ürünlerimize alışmalarını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Atay, Melisa Fine Brands servisyeri, ürünleri ve her türlü bilgi için kendileri ile 07514972211 numaları telefondan veya  www.melisafinebrands.co.uk adresindeki internet sitesi ile ya da atay@melisafinebrands.co.uk adresine email yazarak temas turabileceklerini sözlerine ekledi.


John Mc Donnell MP Salieri Restaurant’a giderek başarılarını kutladı

Tiyatrolar ülkesi olarak adlandırılan Covent garden’da yıllardır hizmet veren Salieri Restaurant 100 Küçük Çaplı başarılı işletme arasına girdi. Kıbrıslı Türk Sömez Sami’nin sahibi olduğu restaurant Kraliyet ailesinden tutunda Birleşik Kralık’da üst düzey ünlü kişilerin uğrak yeri . İngiltere Parlamentosu gölge bakanlarından John Mc Donnell MP, Salieri Restaurant’taydı

Türk İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası Teknoloji Forumu

Türk İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası’ndan (Turkish British Chamber of Commerce and Industry-TBCCI) tarafından düzenlenen teknoloji forumu 25 Ekim akşamı Londra Thames nehri kenarındaki No5 Chambers binasında yapıldı.

KIBRIS VE İSTANBUL UÇUŞLARINDA BÜYÜK İNDİRİM KASIM FIRSATLARI

Yıllardır uçak bileti ve Kuzey Kıbrıs tatil organizasyonları konusunda başarılı hizmetler veren Jewels Of The Med, Kıbrıs!a gidiş dönüş bilet fiyatı ve İstanbul gidiş dönüş biletlerini indirimli fiyattan satışa sundu. İşte fiyatlar