Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

İngiliz Milletvekili Türk restaurantı Salieri'nin 40.yılını kutladı

salieri_restaurant_40_Chuka_Umunna

LONDRA'nın Covent garden Strand üzerinde Türk ve Akdeniz lezzetiyle takdir toplayan Salieri Restaurant 40.yılını kutladı. Tiyatrolar ülkesi olarakta bilinen Strand caddesi üzerinde ünlü Savoy Hotel’in tam karşısında bulunan Salieri restaurant adını ünlü İtalyan besteci Anton Salieri’den alıyor.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-İngiltere’nin başkentinin dünyaca ünlü semti olan Covent garden Strand üzerinde Türk ve Akdeniz lezzetiyle takdir toplayan Salieri Restaurant 40.yılını kutladı. Tiyatrolar ülkesi olarakta bilinen Strand caddesi üzerinde ünlü Savoy Hotel’in tam karşısında bulunan Salieri restaurant adını ünlü İtalyan besteci Anton Salieri’den alıyor.  Kıbrıslı Türk Sönmez Sami ve Ailesi’nin başarıyla işlettiği restaurant, en başarılı aile işletmeleri arasında gösterildi.

 

 

Kıbrıslı Türk Sönmez Sami ve Ailesi’nin başarıyla işlettiği restaurant, en başarılı aile işletmeleri arasında gösterildi.

 

Kıbrıslı Türk işadamı Sönmez Sami 

 

Kıbrıslı Türk işadamı Sönmez Sami’ye ait olan ve Strand caddesi üzerinde yer alan Salieri Restorant’ın 40.yıldönümü kutlandı. Geceye KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi Oya Tuncalı ve Streatham bölgesi İşçi Partisi (Labour) Milletvekili Chuka Umunna, Dr.Teoman Sırrı, Vatan ÖZ, birçok Türk ve İngiliz misafirler, Türk ve İngiliz basın mensupları katıldı. 2015 yılı sonunda İngiltere genelinde küçük/orta ölçekli aile işletmeleri arasında ilk 100 başarılı işletme arasına giren Salieri Restorant’ın 40.yıl kutlaması coşkulu oldu. Opera sanatçılarının mini konser verdiği kutlamada, kırkıncı yıl pastasını Sönmez Sami kesti. 

 

 

 

 

KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı

 

 

 

 KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi Oya Tuncalı Kıbrıslı Türk aile işletmesi olan Salieri’nin Londra merkezinde, rekabetçi bir ortamda, ayni kalite ve başarıyı 40 yıldır devam ettirmesinin önemli olduğunu belirterek, bu başarıda Sönmez Sami Bey ve ailesinin gayretli çalışmalarının ve özverilerinin etken olduğunu ifade etmiştir. Londra’da yerleşik başarılı insanlarımızın, kardeşlerimizin ülkemize ve imajımıza büyük güç verdiğini vurguladı.

 

 

 

 

 

İngiliz Milletvekili Chuka Umunna  

 

Streatham bölgesi İşçi Partisi Milletvekili Chuka Umunna bu görkemli caddede tutunmanın zor olduğunu söyleyerek, birçok bilinen restorant zincirlerinin şubelerinin bu caddede olduğunu, ancak Salieri gibi tek ve özgün olanların buraya önem kattığını belirterek kendi seçiminin her zaman yemeklerini ve ortamını beğendiği Salieri Restorant olduğunu ifade etti.


Vitplus iyot damlası nasıl satın alınabilir?

Bizler içinde vitplus iyot damlası kullanım olayını iyi bir biçimde ön plana taşıyabilir biçimde sağlayabileceği karşılıklar sebebiyle de vitplus iyot damlası kullanım durumu kadınların ve erkeklerin kilo verme sorunlarını çözemeye yöneliktir!

EVITA Guzellik Merkezinde Sevgililer Gününe Özel Fırsatlar

Evita'dan sevgililer gününe özel fön çekimi ve yüz bakımında çok özel indirimler.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi

Burun estetiği ameliyatı öncesinde neler yapmalı?