Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

Ankara Anlaşması’nın Geleceğiyle İlgili Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti

vize

Brexit sürecinde henüz nasıl bir yol izleneceği net olmamakla birlikte Türk Vatandaşları açısından en çok merak edilen konu ise Ankara Anlaşması vizesinin durumunun ne olacağı.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılıp ayrılmaması konusunda 23 Haziran 2016 tarihinde yapılan referandumda halkın %51.9'u Avrupa Birliği'ne "hayır" dedi. Bundan sonraki süreçte henüz nasıl bir yol izleneceği net olmamakla birlikte Türk Vatandaşları açısından en çok merak edilen konu ise Ankara Anlaşması vizesinin durumunun ne olacağı.

 

 

 

Ankara Anlaşması’na Yeni Başvuracakların Dikkatine

 

 

Engvisa yetkilisi Lütfü Aydeniz sürece ilişkin olarak şöyle bir açıklama yaptı;

"Hukukun üstünlüğü ilkesini uygulayan ve şimdiye kadarki uygulamalarında kazanılmış hakları geriye dönük olarak koruyan İngiltere’nin Ankara Antlaşması vizesiyle uygulamalarının da bu yönde olacağını tahmin ediyoruz. Bu birliğin temelini oluşturan antlaşmaların ancak müzakere sürecinin sonunda, İngiltere’nin birlikten ayrılması ile kaldırılacağını öngörüyoruz. Diğer taraftan bu süreçte vize almış olanların haklarının korunacağına inanıyoruz."

 

 

Üç Yıllık Vize Almak Mümkün Olacak mı?

 

 

Şu an başvuruların devam edip etmediği ve sürecin nasıl işlediği konusunda ise Aydeniz; "Ankara Antlaşması vizesi başvuruları açık olduğu sürece vizeye başvurabilir ve ilk etapta bir yıllık vizenizi alabilirsiniz. Vize başvurusu hala açık ve başvurular alınıyor. Vize memurları mevcut kurallara göre başvuruları işleme almaya devam ediyor. Bir yıl boyunca vize süresi dolmadan vize sahiplerinin İngiltere'den çıkması talep edilemeyecektir. Bu süre zarfında yapılacak başvuru ile alınacak vizenin ardında geçecek bir yılın sonunda, çıkış müzakerelerinin henüz sonuçlanmayacağını tahmin ediyoruz. İngiltere'nin kazanılmış hakları geriye dönük olarak ihlal etmeyerek koruyacağı varsayımıyla, uzatma talebi yapılabilir ve üç yıllık uzatma alınabilir. Üç yıllık vize süresi boyunca vize sahipleri ülke dışına çıkmaya zorlanamaz." demektedir.

 

 

Süresiz Oturum ve Vatandaşlık Nasıl Etkilenecek?

 

 

Toplam dört sene sonunda süresiz oturma izni (ILR) başvuru zamanı geldiğinde Ankara Antlaşması vizesi kalmamış olsa da dördüncü yılın sonunda hak kazanılan süresiz oturma izninin, aslında tüm İngiliz vatandaşı olmayan ve İngiltere'de çalışan kişilere uygulanan bir kural olduğunu ve dolayısıyla Ankara Antlaşması vizesinden bağımsız olarak dördüncü yılın sonunda şartları yerine getirenlerin süresiz oturma iznine hak kazanabileceğini belirten Aydeniz, vatandaşlık başvuru hakkı da yine Ankara Antlaşması vizesinden bağımsız genel bir kuraldan kaynaklandığı için İngiliz vatandaşı olmayan kişilere uygulandığı sürece, süresiz oturma izni alındıktan bir yıl sonra İngiliz vatandaşlığına başvurma hakkına sahip olunacağının altını çizmektedir.

 

Aydeniz, Ankara Antlaşması vizesine başvurmanın bu şartlar altında daha fazla cesaret gerektirdiğini ve başvuru kapısının da İngiltere’nin AB’den ayrılmasıyla kapanma riski olduğu konusunda başvuru sahiplerini uyarıyor.

 

Genel olarak bakıldığında ise; Ankara Antlaşması Vizesi programına giren Türk vatandaşlarının haklarının korunarak eski kurallara göre sürecin devam edeceğini ve değişikliklerden etkilenmeyeceklerini tahmin ettiklerini ancak İngiltere AB’den ayrıldığında ise Türk vatandaşları için artık bu imkan kalmayacağını, vize başvuruları durdurulana kadar Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere'ye gidenlerin ise eski koşullarla vize programının gereğine göre değerlendirileceğine inandıklarını, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasından sonra ise Ankara Antlaşması vizesi başvurusu alınmamayacağını ifade etmektedir.

 

 

 

Ücretsiz Danışmanlık İçin Arayınız

 

 

Z&P Legal Consultancy Londra'da 2016 yılında Av. Zeynep Polat tarafından kurulmuş olup, Londra'da yaşayan Türklerin Türkiye'deki tüm hukuki problemlerinin çözümü konusunda hizmet vermektedir. Özellikle emeklilik, Boşanma- tanıma-tenfiz ve gayrimenkul davaları başta olmak üzere tüm hukuki soru ve sorunlarınızla ilgili ücretsiz danışmalık için iletişime geçebilirsiniz.

 

Ofis ayrıca EngVisa şirketine hukuk danışmanlığı hizmeti vermekte olup, Ankara Anlaşması ile ilgili ücretsiz ön bilgilendirme için hizmet vermektedir:

 

Tel: 07500487355

Email: zplegaluk@gmail.com

www.engvisa.com

 

 

Zeynep Polat

 

Sizlere özel black marble etkisi kara yılan yağlı karışım sakal uzatıcı

Bilimsel yönden kullanıma dikkat çeken kişiler için çok değerli olan black marble son süreç içerisinde satın alınma olayında harikalar yaratmıştır. Bu yaratılan etkiler neticesinde bilimsel başarıların sizlere sunulan etkilere karşılık düşündürdüğü noktalarda ve niteliklerde adımlarla bizleri rahatlatacak değişimleri ve çalışmaları ortaya koyabilmesi noktasında black marble özel olabilir.

Özel fiyatlarla chocolate slim kullanımı resmi satış sitesi

Sizler için çok yoğun bir şekilde kullanım durumlarında olan chocolate slim ile alakalı yorumların bizler için büyük bir kazanım elde edebileceğini gösterdiği için chocolate slim web üzerinden takip edilebilir! Bu gerçektende kullanım olayında olan chocolate slim diğer ürünlerin ötesinde bir rahatlık sağlıyor ve insanlar için bu biçimde sürekli ve adım adım bir kullanımı özel yönleriyle belirtmektedir. Size ulaşacak ve diğer ürünlerin birçok durumdan daha etkin ve nitelikli kilo verdiricisi için yorumlar yapılabilir!

Hızlı biçimde cosmegram instalift etkisi kırışıklıkları giderir mi

Özel olarak size ulaşan cosmegram instalift ile ilgili yorumların yapıcı karşılıklar yaratması kadar çok yönlü başarıların ve etkin adımların bizlere sunduğu gerçeklikler neticesinde insan hayatında gerçek değişimler uzun süreli görülebilir. Bu kullanım nitelikleri ve aşamaları noktasında belli durumların yaratılabilmesi de cosmegram instalift için göz önüne alınacak olan çok başarılı adımdır! Belirli noktalarda ve etkilerde sizleri bekleyen cosmegram instalift ürünü için başarılı adımlar atılabilmektedir!