Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

Tarihi Beykoz Paça Çorbası İlk Defa Londra’da

mehmet guler

Bolulu Mehmet Usta yönetiminde hizmete giren Café La Casita Bistro, Londra’daki tüm diğer café ve restaurantlardan farklı olarak Beykoz paça çorbasını sizlerle buluşturuyor

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-Londra’da bir ilk! Meşhur tarihi Beykoz paça çorbasını artık Londra’da içebileceksiniz. Bolulu Mehmet Usta yönetiminde hizmete giren Café La Casita Bistro, Londra’daki tüm diğer café ve restaurantlardan farklı olarak Beykoz paça çorbasını sizlerle buluşturuyor.

 

 

Bolulu Usta Mehmet Güler

 

 

Mehmet Güler aslen Bolulu ve ailece Türkiye’nin dört bir yanında yemek sektöründe maharetlerini yıllardır gösteriyorlar. Mehmet Usta, Türkiye’de büyük otellerde şeflik yaptıktan sonra 1985 yılında Londra’ya geldi ve burada da hep büyük otellerde ve dünya mutfağının önemli mekanlarında şeflik yapmaya devam etti.

 

 

Büyük Otellerin Şefi

 

 

Mehmet Usta, şu anda Londra’da bulunan sayılı Bolulu şeflerden. 4.5 yıl Euston Plaza’da (şimdiki Hilton), daha sonra Mariot Hotel’de, İtalyan ve Yunan Restaurantlarında şeflik geçmişi bulunan Mehmet Usta, ayrıca Kervan Catering’in de şefiydi. Geçmişindeki önemli tecrübelerinden görülebileceği üzere dünya mutfağına hakim olan Mehmet Güler, 8 hafta önce işletmeye başladığı Café La Casita Bistro’da da dünya mutfağıdan seçme lezzetleri konuklarıyla buluşturuyor.

 

 

Tarihi Beykoz Paça Çorbası Nihayet Londra’da

 

 

Café La Casita Bistro’nun en önemli özelliği Londra’da tarihi Beykoz paça çorbasını bulunduran ilk ve tek mekan olması. Öyle ki Mehmet Güler’in dedesi, çorbanın tarihinin dayandığı Kuleli Askeri Lisesi’nde aşçıydı. Yani Mehmet Usta’nın Beykoz paça çorbası ustalığı aileden gelen geleneklere dayanıyor. Mehmet Usta tarihi çorbayı şu şekilde tarif ediyor:

 

“İki tarafı da kızarmış ve tereyağlanmış ekmek dilim olarak  tabağa koyulur. Üzerine etiyle çorba koyulur ve mutlaka her tabakta bir kemik olur. Bu kemiğin özelliği kan üretimine yardımcı olmasıdır. Özellikle kan ve ilik konularında sağlık sıkıntısı yaşayanların tarihi Beykoz paça çorbasını içmeleri taviye edilir.”

 

 

Londra’da Beykoz Esintisi

 

Eğer siz de Londra’da Beykoz esintisi yaşamak istiyorsanız Café La Casita Bistro’ya gidebilirsiniz. Mekanda dünya ve Türk mutfaklarından birçok başka seçme lezzeti de Bolulu Mehmet Usta güvencesinde tadabilirsiniz. Kahvaltıdan kebap çeşitlerine, ev yemeklerinden ev yapımı tatlılara kadar birçok lezzetin yanısıra Mehmet Usta’nın misafirperverliği size evinizde hissettirecek. Mekanın 8 haftada müdavimi olmuş müşterileri de aynı bu şekilde düşünüyor ve her gün mutlaka gidiyorlar. Ayrıca sadece 8 haftada, eskiden 3 olan hijyen derecesini Mehmet Usta işletmeyi devralışıyla 5’e çıkardı. Haftanın her günü 06.00-17.00 arası hizmet veren mekana ulaşmak için:

 

 

Café La Casita Bistro

 

020 3305 6355

 

151 Bramley Road, London N14 4UT

 

(Oakwood Station yanı)

 

 

 

 


SEVGİLİNİZİN KALBİNİ TİTRETECEK ÇOK ÖZEL ÜRÜNLER

Sevgiyi, aşkı paylaşmanın, duygularınızı ifade edebilmenin pek çok yolu var. Aşkı, sevgili anlatan sözler, şiirler, şarkılar ve bazen sevgilinizle geçireceğiniz uzun vakitler; el ele, diz dize olacağınız romantik dakikalar...

Hediyelik eşya nasıl alınır

Sevgililer günü geldiği zaman sizlerde eşinize ya da erkek arkadaşınıza hoş bir sürpriz yapmak istiyorsanız, bu alanda internet üzerindeki web sitelerini araştırarak gerçekten son derece orjinal hediye fikirleri bulabilirsiniz.

SunExpress yolcuların beraberinde taşıdığı el bagajı hakkını arttırdı

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress el bagajı hakkını arttırdı. Daha önce 6 kilo olarak uygulanan el bagajı hakkı, iç hat ve dış hat, bütün SunExpres uçuşlarında artışla uygulanacak