Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

Tarihi Beykoz Paça Çorbası İlk Defa Londra’da

mehmet guler

Bolulu Mehmet Usta yönetiminde hizmete giren Café La Casita Bistro, Londra’daki tüm diğer café ve restaurantlardan farklı olarak Beykoz paça çorbasını sizlerle buluşturuyor

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-Londra’da bir ilk! Meşhur tarihi Beykoz paça çorbasını artık Londra’da içebileceksiniz. Bolulu Mehmet Usta yönetiminde hizmete giren Café La Casita Bistro, Londra’daki tüm diğer café ve restaurantlardan farklı olarak Beykoz paça çorbasını sizlerle buluşturuyor.

 

 

Bolulu Usta Mehmet Güler

 

 

Mehmet Güler aslen Bolulu ve ailece Türkiye’nin dört bir yanında yemek sektöründe maharetlerini yıllardır gösteriyorlar. Mehmet Usta, Türkiye’de büyük otellerde şeflik yaptıktan sonra 1985 yılında Londra’ya geldi ve burada da hep büyük otellerde ve dünya mutfağının önemli mekanlarında şeflik yapmaya devam etti.

 

 

Büyük Otellerin Şefi

 

 

Mehmet Usta, şu anda Londra’da bulunan sayılı Bolulu şeflerden. 4.5 yıl Euston Plaza’da (şimdiki Hilton), daha sonra Mariot Hotel’de, İtalyan ve Yunan Restaurantlarında şeflik geçmişi bulunan Mehmet Usta, ayrıca Kervan Catering’in de şefiydi. Geçmişindeki önemli tecrübelerinden görülebileceği üzere dünya mutfağına hakim olan Mehmet Güler, 8 hafta önce işletmeye başladığı Café La Casita Bistro’da da dünya mutfağıdan seçme lezzetleri konuklarıyla buluşturuyor.

 

 

Tarihi Beykoz Paça Çorbası Nihayet Londra’da

 

 

Café La Casita Bistro’nun en önemli özelliği Londra’da tarihi Beykoz paça çorbasını bulunduran ilk ve tek mekan olması. Öyle ki Mehmet Güler’in dedesi, çorbanın tarihinin dayandığı Kuleli Askeri Lisesi’nde aşçıydı. Yani Mehmet Usta’nın Beykoz paça çorbası ustalığı aileden gelen geleneklere dayanıyor. Mehmet Usta tarihi çorbayı şu şekilde tarif ediyor:

 

“İki tarafı da kızarmış ve tereyağlanmış ekmek dilim olarak  tabağa koyulur. Üzerine etiyle çorba koyulur ve mutlaka her tabakta bir kemik olur. Bu kemiğin özelliği kan üretimine yardımcı olmasıdır. Özellikle kan ve ilik konularında sağlık sıkıntısı yaşayanların tarihi Beykoz paça çorbasını içmeleri taviye edilir.”

 

 

Londra’da Beykoz Esintisi

 

Eğer siz de Londra’da Beykoz esintisi yaşamak istiyorsanız Café La Casita Bistro’ya gidebilirsiniz. Mekanda dünya ve Türk mutfaklarından birçok başka seçme lezzeti de Bolulu Mehmet Usta güvencesinde tadabilirsiniz. Kahvaltıdan kebap çeşitlerine, ev yemeklerinden ev yapımı tatlılara kadar birçok lezzetin yanısıra Mehmet Usta’nın misafirperverliği size evinizde hissettirecek. Mekanın 8 haftada müdavimi olmuş müşterileri de aynı bu şekilde düşünüyor ve her gün mutlaka gidiyorlar. Ayrıca sadece 8 haftada, eskiden 3 olan hijyen derecesini Mehmet Usta işletmeyi devralışıyla 5’e çıkardı. Haftanın her günü 06.00-17.00 arası hizmet veren mekana ulaşmak için:

 

 

Café La Casita Bistro

 

020 3305 6355

 

151 Bramley Road, London N14 4UT

 

(Oakwood Station yanı)

 

 

 

 


John Mc Donnell MP Salieri Restaurant’a giderek başarılarını kutladı

Tiyatrolar ülkesi olarak adlandırılan Covent garden’da yıllardır hizmet veren Salieri Restaurant 100 Küçük Çaplı başarılı işletme arasına girdi. Kıbrıslı Türk Sömez Sami’nin sahibi olduğu restaurant Kraliyet ailesinden tutunda Birleşik Kralık’da üst düzey ünlü kişilerin uğrak yeri . İngiltere Parlamentosu gölge bakanlarından John Mc Donnell MP, Salieri Restaurant’taydı

Türk İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası Teknoloji Forumu

Türk İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası’ndan (Turkish British Chamber of Commerce and Industry-TBCCI) tarafından düzenlenen teknoloji forumu 25 Ekim akşamı Londra Thames nehri kenarındaki No5 Chambers binasında yapıldı.

KIBRIS VE İSTANBUL UÇUŞLARINDA BÜYÜK İNDİRİM KASIM FIRSATLARI

Yıllardır uçak bileti ve Kuzey Kıbrıs tatil organizasyonları konusunda başarılı hizmetler veren Jewels Of The Med, Kıbrıs!a gidiş dönüş bilet fiyatı ve İstanbul gidiş dönüş biletlerini indirimli fiyattan satışa sundu. İşte fiyatlar