Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

İtalya’da Gezilmesi Gereken 5 Şehir

italya

İtalya konumu ve tarihi merkezleri sayesinde dünyanın en önemli ülkelerinden biri. Sahil şehirleri, tarihi destinasyonlar ve eğlenceli mekanlarıyla her yıl en fazla turist çeken ülkelerin başında gelir. İtalya seyahati esnasında gezilmesi gereken birçok şehir olduğu için en fazla süre bu ülkeye ayrılmalıdır. Burada sizlere görmeniz gereken en önemli 5 şehri aktarıyoruz.

İtalya’nın en güzel şehirlerini kapsayan paket İtalya turları için tavsiye ettiğimiz firma: http://www.prontotour.com/Paket-Turlar/Italya-Turlari

 

Roma: İtalya’nın başkenti Roma, antik kentleri ve tarihi yapıtlarıyla dünyanın en fazla turist çeken şehirlerinden biri. Şehirde görmeye değer tarihi yerler çok fazla. Hatta görmekle bitmek bilmiyor. Kolezyum, Vatikan, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi gibi sembolik yerlere gittiğiniz zaman insan yığınıyla karşılaşmanız mümkün. Dünya tarihinde önemli yerlere sahip bu önemli şehirde mutlaka vakit geçirmenizi öneriyoruz.

 


 

Milano: İtalya’nın ve dünyanın moda kalbinin attığı Milano, alışveriş severler için harika bir yer. Duomo Katedrali ve Galleria Vittirio şehirde görülmeye değer iki önemli yer. Çevrede alışveriş yapabileceğiniz birçok mağaza bulunurken moda dünyasının en büyük markalarının ilk ve en büyük mağazaları da yer alıyor. En lezzetli İtalyan pizzalarını deneyebileceğiniz birçok restoran da mevcut. Milano, İtalyan kültürünü en iyi yansıtan şehirlerden biri.


 


 

Venedik: Suların içinde bir şehir Venedik, dünyanın en güzel şehirleri arasında yer alıyor. Gondollarla müthiş bir maceraya çıkabileceğiniz bu şehirde her yer kanallara çıkıyor. İrili ufaklı köprüler, sokaklardan kanallara açılan görüntüler ve dahası Venedik’te. İtalya’da muhtemelen en çok ilginizi çekecek yer burası olacak. Kanal turunu kesinlikle denemenizi tavsiye etmekle birlikte her sokakta farklı bir güzellikle karşılaşacağınız için tüm şehri yürüyerek dolaşmanızı öneriyoruz. 

 

 

Floransa: İtalya Rönesansının merkezi Floransa kültür açısından en zengin şehirlerden biri. İtalya’yı gezenlerin çoğu Floransa’dan oldukça etkilenmiştir. Önemli tarihi ve kültürel yapıtların yanı sıra alışveriş için de çok fazla olanak mevcut. Ayrıca organik tarım ürünleri de ilginizi çekebilir. En güzel İtalyan yemeklerini bulabileceğiniz bu şehirde gece hayatı da oldukça hareketli.

 

 


 

Napoli: Volkanik bir bölgede olan Napoli yaz tatili için harika bir destinasyon. Müthiş plajlarının yanı sıra tarihi de gezilmesi gereken birçok yeri bulunuyor. Ayrıca bir liman şehri olan Napoli’de yaz tatilinizi keyifle geçirebilirsiniz. Şehrin harika manzarasını sunan Kraliyet Sarayı fazlasıyla ilginizi çekecek. Bu muhteşem şehri kesinlikle İtalya gezilecek yerler listenize eklemelisiniz.


 

 

 

İtalya turları sayesinde tüm görülmesi gereken şehirleri uzman rehberler eşliğinde uygun fiyata paket turlar dahilinde gezebilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatlardan yararlanmak için bu adresi ziyaret edin.

 

İtalya’da Bologna, Pisa, Verona, Torino, Siena, Cenova, Bari, Amalfi ve Palermo gibi yerleri de gezebilirsiniz ancak yukarda bahsettiğimiz 5 şehir mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. İtalya kültürünü en iyi yaşamak için İtalyan tarihini, Rönesansı ve yemek kültürünü iyice araştırmanızı öneriyoruz.


Kaliteli Eğitim İçin Doğru Özel Okul Seçimi

Çocuklarınızın geleceğinin doğru ve başarılı bir olarak şekillenmesi için kaliteli bir eğitim alması şart. Bu kaliteli eğitimi almalarını sağlamak da ebeveynlere düşüyor.

Online Astropay Kart sistemleri

Günümüz de kullanımı git gide artan Astropay cardın birçok kullanım alanı da beraberinde gelmektedir. Genel olarak online oyunlarda geçen bu Astropay pinleri miktarlara göre değişkenlik göstermektedir. En ucuz Astropay kart olan 5 usd den başlayıp 1000 usd e kadar çıkabilmektedir. Astropay’ın eğlence siteleri dışında bir şok alışveriş sitesinde kullanımı mevcuttur.

Chia nasıl kullanılır Chia kilo vermek için nasıl kullanılır

Yaza sayılı zaman kala kışın hareketsizlikten aldığımız kiloları vermek için herkes yeni zayıflama yöntemleri aramaya başladı.