Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi


Burun estetiği ameliyatı öncesinde neler yapmalı?

Günümüzde yüz gençleştirme ameliyatları oldukça artmış durumda bunlardan birisi de burun ameliyatı. Ameliyat öncesi doktorunuzla beraber 3 boyutlu görüntüleme sistemleri yardımı ile nasıl bir ameliyat yolu izleyeceğinizi kararlaştırırsınız. Daha sonrasında ise ameliyat için hazırlıklara başlıyoruz. Soğuk algınlığı, grip, nezle gibi rahatsızlıklar ameliyat tarihinizi daha ileri bir zamana erteler. Anestezi uzmanı sizden ameliyat öncesinde bazı tahliller isteyecektir ameliyat öncesinde eğer kullandığınız ilaçlar varsa veya kronik hastalığınız varsa doktorunuza bildiriniz. Ayrıca daha önce burun veya başka bir alanda ameliyat geçirdiyseniz mutlaka doktorunuzu bunun hakkında bilgilendirmelisiniz. Sigara yara iyileşmesinin geciktirdiği için operasyondan önce sigarayı içebildiğiniz en az miktara indirmeli veya bırakmalısınız. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar ameliyat esnasında ve sonrasında kanamaya neden olabilir bu yüzden operasyondan en az on gün önce bu ilaçları almamalısınız. Ayrıca E vitamini içeren besinler ve bitki çayları nadiren olsa da kanamayı arttıracağı için 7 gün öncesinden bu gıdaları kullanmamalısınız.

Ameliyattan önceki gece ılık bir duş almanız ve erken yatmanız önerilir. Ameliyat günü ise makyaj yapmadan ve oje sürmeden hastaneye gitmelisiniz. Hastaneye gittiğiniz zaman operasyon sonrasında size refakatçi olacak birisi mutlaka sizinle gelmelidir. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da hastaya ameliyat öncesi bir onay formu verilmektedir. Bu onay formunda hasta ve operasyon hakkında bilgiler bulunmaktadır. Hasta bu formu imzaladıktan sonra ameliyat ile ilgili bütün şartları kabul etmiş demektir. Bu estetik operasyonlarda genel olarak hastalarda tampon kullanılmasa da hastaların durumlarına bağlı olarak kullanılabilmektedir.

 

Bu tamponların ise burnunuzda kalma süresini doktorunuz ameliyatınızın iyi geçip geçmemesine ve sizin durumunuza bağlı olarak arttırabilir veya azaltabilir. Operasyonlar da takılan tamponlar ve plastik alçıları yine doktorunuz çıkartmaktadır. Plastik alçıların çıkması 1 hafta gibi süreler almaktadır. Günümüzde oldukça fazla yapılan burun estetiği operasyonları kısa süreler içinde iyileşmektedir. 


Kaliteli Eğitim İçin Doğru Özel Okul Seçimi

Çocuklarınızın geleceğinin doğru ve başarılı bir olarak şekillenmesi için kaliteli bir eğitim alması şart. Bu kaliteli eğitimi almalarını sağlamak da ebeveynlere düşüyor.

Online Astropay Kart sistemleri

Günümüz de kullanımı git gide artan Astropay cardın birçok kullanım alanı da beraberinde gelmektedir. Genel olarak online oyunlarda geçen bu Astropay pinleri miktarlara göre değişkenlik göstermektedir. En ucuz Astropay kart olan 5 usd den başlayıp 1000 usd e kadar çıkabilmektedir. Astropay’ın eğlence siteleri dışında bir şok alışveriş sitesinde kullanımı mevcuttur.

Chia nasıl kullanılır Chia kilo vermek için nasıl kullanılır

Yaza sayılı zaman kala kışın hareketsizlikten aldığımız kiloları vermek için herkes yeni zayıflama yöntemleri aramaya başladı.