Ana Sayfa | ŞİRKET HABERLERİ

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi


Burun estetiği ameliyatı öncesinde neler yapmalı?

Günümüzde yüz gençleştirme ameliyatları oldukça artmış durumda bunlardan birisi de burun ameliyatı. Ameliyat öncesi doktorunuzla beraber 3 boyutlu görüntüleme sistemleri yardımı ile nasıl bir ameliyat yolu izleyeceğinizi kararlaştırırsınız. Daha sonrasında ise ameliyat için hazırlıklara başlıyoruz. Soğuk algınlığı, grip, nezle gibi rahatsızlıklar ameliyat tarihinizi daha ileri bir zamana erteler. Anestezi uzmanı sizden ameliyat öncesinde bazı tahliller isteyecektir ameliyat öncesinde eğer kullandığınız ilaçlar varsa veya kronik hastalığınız varsa doktorunuza bildiriniz. Ayrıca daha önce burun veya başka bir alanda ameliyat geçirdiyseniz mutlaka doktorunuzu bunun hakkında bilgilendirmelisiniz. Sigara yara iyileşmesinin geciktirdiği için operasyondan önce sigarayı içebildiğiniz en az miktara indirmeli veya bırakmalısınız. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar ameliyat esnasında ve sonrasında kanamaya neden olabilir bu yüzden operasyondan en az on gün önce bu ilaçları almamalısınız. Ayrıca E vitamini içeren besinler ve bitki çayları nadiren olsa da kanamayı arttıracağı için 7 gün öncesinden bu gıdaları kullanmamalısınız.

Ameliyattan önceki gece ılık bir duş almanız ve erken yatmanız önerilir. Ameliyat günü ise makyaj yapmadan ve oje sürmeden hastaneye gitmelisiniz. Hastaneye gittiğiniz zaman operasyon sonrasında size refakatçi olacak birisi mutlaka sizinle gelmelidir. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da hastaya ameliyat öncesi bir onay formu verilmektedir. Bu onay formunda hasta ve operasyon hakkında bilgiler bulunmaktadır. Hasta bu formu imzaladıktan sonra ameliyat ile ilgili bütün şartları kabul etmiş demektir. Bu estetik operasyonlarda genel olarak hastalarda tampon kullanılmasa da hastaların durumlarına bağlı olarak kullanılabilmektedir.

 

Bu tamponların ise burnunuzda kalma süresini doktorunuz ameliyatınızın iyi geçip geçmemesine ve sizin durumunuza bağlı olarak arttırabilir veya azaltabilir. Operasyonlar da takılan tamponlar ve plastik alçıları yine doktorunuz çıkartmaktadır. Plastik alçıların çıkması 1 hafta gibi süreler almaktadır. Günümüzde oldukça fazla yapılan burun estetiği operasyonları kısa süreler içinde iyileşmektedir. 


Elektronik Sigara Ve Diğer Sigaralar Arasındaki Farklar Nelerdir?

Günümüzde her çeşit ve her zevke göre değişik sigaralar üretilmektedir. Normal paket sigaralar, kokulu sigaralar ve elektronik sigaralar gibi çok çeşitli sigara modelleri piyasalarda yerini almış durumdadır.

Mutluluk Çubuğu, Penil Protez Hakkında Her Şey

Bu sayfada Mutluluk Çubuğu ve Penil Protez Hakkında Her Şey bulunmakta olup, tedavi merkezleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

Bakımsız Saçlara Son Loreal Serie Expert’i Mutlaka Denemelisiniz

Kadınlar gündelik yaşantılarında cilt, saç ve fiziksel görüntülerine oldukça dikkat ederler. Yeni bir güne başlamaları ile birlikte ruh hallerinde yaşanan değişimler giyimlerine, saç şekillerine hatta saç renklerine bile yansır. Çoğu kadın saçlarında değişiklik kararı verdikten sonra bu konu ilgili yakınları ile fikir alışverişlerine başlar ve uzun araştırmalar yapar