Ana Sayfa | SİYASET

Kemal Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük'te soruları cevapladı

Soruları cevapladı

CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük adlı internet sitesinde kendisine yöneltilen soruları cevapladı

Ekşi Sözlük'e konuk olan Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet Halk Partisi" kullanıcı adıyla, "Merhaba ben CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu" başlığı altında 2 saat boyunca sözlük yazarlarının sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde, Ankara ve Antalya'da CHP'nin hakkını aramakta pasif kaldığını düşünüp düşünmediği yönündeki soru üzerine, çok pasif kaldıkları eleştirisine katılmadıklarını belirterek, "Hakkımızı sonuna kadar aradık. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar davayı götürdük. Seçim sandıklarına sadece CHP değil, Ankara ve Antalya'da parti dışındaki gençler de sahip çıktı. Ayrıca sandıklara sahip çıkmak, demokrasiye inanan herkesin temel görevidir. Sandıklara sahip çıkma konusunda, bütün görevlerimizi yaptık mı Buna 'Evet' dersem size doğru cevap vermemiş olurum" ifadelerini kullandı.

"SEÇİM BARAJINI KALDIRACAĞIZ"

Bir soru üzerine, seçim barajını "Türkiye'deki demokrasinin en büyük ayıbı" ve "12 Eylül Darbesi'nin ürünü" şeklinde tanımlayan Kılıçdaroğlu, seçim barajını kaldırmayı taahhüt eden tek parti olduklarını anlattı.

"YURTSUZ ÖĞRENCİ KALMAYACAK"

Kılıçdaroğlu, üniversite öğrencileri için yurt, burs, kredi projeleri olup olmadığına yönelik soru üzerine, en geç 1 yıl içinde hiçbir öğrencinin yurtsuz kalmayacağını, öğrencilerin 1 ve 2 kişilik, sıcak suyu geniş bant internet erişimi olan odalarda kalacağını, ikinci öğrenim harçlarını da kaldıracaklarını söyledi.

"FAİZİN YÜZDE 80'İ SİLİNECEK"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kartal'da açıkladığı "Kredi batağındaki 5 milyon vatandaşı kurtarma planı"nın kapsamına ilişkin bir soruyu da "Kredi kartı faiz miktarının en az yüzde 80'ini sileceğiz. Ayrıntısını 19 Nisan Pazar günü seçim bildirgemizde açıklayacağız" şeklinde yanıtladı.

"Milletçe alkışlıyoruz sloganının bir süreci var mı " sorusu üzerine, 19 Nisan'dan sonra kampanyanın çözüm önerileriyle devam edeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Milletçe alkışlıyoruz"un bir durum tespiti kampanyası olduğunu kaydetti.

Kılıçdaroğlu, seçimi kazandıkları takdirde ilk 3 üç ay içinde yapacaklarını da "Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız", "Aile sigortası yasasını çıkaracağız", "Taşeron işçiliği kaldıracağız. Taşeronda çalışan işçileri kadroya alacağız" şeklinde sıraladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu Kayseri'de konuştu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri'de referandum mitingi kapsamında konuşma yaptı

Meral Akşener'in danışmanı FETÖ'den gözaltına alındı

Meral Akşener'in hukuk danışmanlarından biri olan Nuri Polat'ın FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi

Bakan Çavuşoğlu'ndan Halkbank yöneticisinin ABD'de tutuklanmasına sert tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlui Halkbank Genel Müdür Yardımcılarından Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de yakalanmasıyla ilgili süreci yakından takip ettiklerini açıkladı