Ana Sayfa | SİYASET

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Selahattin Demirtaş'a yüklendi

Selahattin Demirtaş'a yüklendi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Niğde'de gerçekleştirilen mitingde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Niğde mitinginde konuştu. Davutoğlu'nun hedefinde Kabe - Taksim benzetmesi yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş vardı.

"Ne inancı taşırsan taşı ama biz Kabe'ye şerik koşulmasına izin vermeyiz" diyen Davutoğlu, "Demirtaş haddini bilecek, sınırını da bilecek" dedi.

Davutoğlu, "Doğuda samimi Kürt vatandaşlarımızı kandırmak için müftü efendiyi milletvekili adayı göstereceksin, Batıda Taksim'e çıkıp 'burası Kabe'dir bizim için' diyeceksin, öyle mi Bir başka gaf da bu, gönlü Filistin aşkıyla yanan kardeşlerimize sesleniyorum, diyor ki 'Kudüs nasıl Yahudiler için kutsalsa...' Yahu sen İsrail'in sözcü müsün. Kudüs bizim için kutsal, bizim için" diye konuştu.Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:Kılıçdaroğlu hesap etmeyi bilir mi? Evvelsi gün bir olay oldu. Kayseri Belediye Başkan Yardımcımızla mahkemeliklerdi. Bir iftira attı. Mahkeme tazminat hükmetti. 

Karar kesinleşti maaşına haciz geldi. Adamın haberi yok. Maaşından haberi olmayan bir adamın sözüne inanılır mı? Biz sözümüzün eriyiz Kılıçdaroğlu, bizimle millet arasına ne noter girer ne fötr girer.Bunlar halkın dilini konuşmaz, halkın gönlünü anlamaz. Bunlar nasipsiz. Hollanda ile Türkiye'yi karşılaştırıyor. Şu anda Avrupa'nın en büyük tarım ülkesi Türkiye'dir. Bizi Hollanda ile karşılaştırma Kılıçdaroğlu, Avrupa birincisi dünya 6'ncısıyız. Bizim tarım ihracatımız 18 milyar dolar. Şu anda Türkiye 193 ülkeye bin 783 tür tarım ürünü ihraç ediyor. 

Kılıçdaroğlu rakamlara bak rakamlara. Şu ana kadar verdiğimiz tarımsal destek 10 milyar lira, daha da vereceğiz. Bizimle onlar arasındaki fark bu, biz konuştuk mu Niğdeli inanır. Bu seçim kader seçimi. Bu kader seçiminde 3'te 3 yapmaya hazır mısınız? Hangi partiye oy verirseniz verin, 7 Haziran'da hepinizin oyuna ben talibim. CHP Genel Başkan Yardımcısı diyor ki; HDP'nin barajı aşması çok önemli ona destek vereceğiz. Şimdi HDP'ye destek veren CHP'ye oy verir misiniz? Bunları niyeti Kürt baası Türk baası el ele verecekler bu ülkeyi idare edecekler öyle mi? 

Ne inancı taşırsan taşı ama biz Kabe'ye şerik koşulmasına izin vermeyiz. Demirtaş haddini bilecek, sınırını da bilecek. Doğuda samimi Kürt vatandaşlarımızı kandırmak için müftü efendiyi milletvekili adayı göstereceksin, Batıda Taksim'e çıkıp 'burası Kabe'dir bizim için' diyeceksin, öyle mi Bir başka gaf da bu, gönlü Filistin aşkıyla yanan kardeşlerimize sesleniyorum, diyor ki 'Kudüs nasıl Yahudiler için kutsalsa...' Yahu sen İsrail'in sözcü müsün. Kudüs bizim için kutsal, bizim için."

CHP'li Gök'ten sert çıkış YSK üyeleri mutlaka bir gün hesap vereceklerdir

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın attığı tweetlere ilişkin açıklama yaptı

23 Nisan Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı

Cumhurbaşkanı 23 Nisan nedeniyle mesaj yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı