Ana Sayfa | SİYASET

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan seçim öncesi flaş açıklamalar

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklamalar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran genel seçimleri öncesinde partisinin düzenlediği mitinglere devam ediyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu: “Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. 500 lira mı geliri var 220 lirasını devlet verecek. Hiç geliri yoksa 720 lirasını da devlet verecek”CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Kars, Ardahan ve Iğdır’da mitingler düzenleyerek, yine vaatlerini ve projelerini anlattı. Kılıçdaroğlu, özetle şöyle konuştu:

‘Hortumları keseceğim’

“Sözüm söz, ilk 100 günde çıkaracağımız kanunun adı siyasi ahlak yasası olacak. Böylece siyaseti kirlilikten kurtaracağız. Halkı düşünen, dürüst insanlar siyaset yapsın. Bu ülkenin kaynağı var. Bütün mesele kaynağı kimin için kullanacaksın. Yandaş için mi vatandaş için mi? Kaçak saraya bağlanan bütün hortumları Allah’ın izniyle keseceğim.”

‘Sizden biriyim’

Konya’dan küçük Hollanda’nın tarım ihracatı 120 milyar dolar. Türkiye’nin ihracatı ise 12 milyar dolar. Ülkemizde eksik olan temiz siyaset. Yeni bir sayfa açacağız. Bu ülkede yoksulluk tarihe gömülecek. Ben sizden birisiyim. Anadolu çocuğum. Annem ve ablam okuma-yazma öğrenemediler. 7 kardeşiz. İçlerinden üniversiteye giden sadece benim. Onların adını bilmezsiniz. Hepsi alınlarının teriyle geçiniyor. Benim çocuklarımın, kardeşlerimin gemileri yok. Benim inancımda, siyasal anlayışımda kul hakkı yemek yoktur. 13 yılda yoksulluğu yönettiler, bitirmediler. Ben sizden sadece 4 yıl için yetki istiyorum. 4 yılda güzel bir Türkiye göreceksiniz. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. 500 lira mı geliri var 220 lirasını devlet verecek. Hiç geliri yoksa 720 lirasını da devlet verecek. Aile sigortasını getireceğiz. Her ailede para kadının hesabına yatacak.”

Pancar ve afyon sözü

“Eskiden burada şeker pancarı ekilirdi. Herkes memnundu. Şeker fabrikalarını özelleştirdiler. Üretici kota nedeniyle şeker pancarı ekemiyor. İktidarımızda hiçbir şeker fabrikası özelleştirilmeyecek. Şeker ve pancar kotası kaldırılacak. Burası benim ülkem ise Afyon da şeker pancarı da ektiririm.”


Başbakan Yıldırım Cazibe Merkezleri programını yarın paylaşacak

Başbakan Yıldırım yarın sabah yapacağı basın toplantısıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cazibe Merkezleri programını anlatacak.

CHP'nin o iddiası TBMM Başkanlık Divanı'nı toplayacak

CHP'nin, "TBMM Genel Kurulunun dünkü birleşiminde oy sahtekarlığı yapıldığı" iddia üzerine TBMM Başkanlık Divanı çarşamba günü toplanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdıran kaymakam İstanbul Vali Yardımcısı oldu

Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz gazisine yardım etmediği gerekçeyle kızdığı kaymakamı İstanbul Vali Yardımcısı Vekili olarak görevlendirdi.