Ana Sayfa | SİYASET

Başbakan Davutoğlu'nun doktorundan flaş açıklama

Davutoğlu'nun doktorundan flaş açıklama

Başbakanlık Sağlık Koordinatörü Prof. Dr. Celil Göçer, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sağlık durumu hakkında açıklama yaptı

Başbakanlık Sağlık Koordinatörü Prof. Dr.  Celil Göçer, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun günde ortalama 3 miting yaptığını  belirterek, "Küçük bir iki ses kısıklığı dışında ciddi bir problemi olmadı" dedi. Aynı zamanda AK Parti Tokat ikinci sıra milletvekili adayı olan Celil  Göçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Davutoğlu'nun seçim çalışmalarında  Dışişleri Bakanlığı'ndaki yoğun temposundan dolayı antrenmanlı olduğunu söyledi. Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı yaptığı döneminde bir günde bir kaç  ülke gezdiğini anımsatan Göçer, "Zannediyorum, Türkiye Cumhuriyet tarihinde bu  kadar eforla çalışan Dışişleri Bakanı olmamıştı. Dolayısıyla Sayın Başbakanımız  antrenmanlı. İlk defa böyle bir tempo içerisinde değil ama şu anda da diğer  siyasi parti liderleri içerisinde en yüksek kapasiteyle en yüksek eforla sayın  Başbakanımız çalışıyor. Günde ortalama 3 miting yapıyor. Hakikaten çok kolay bir  tempo değil ama bünyesi sağlam olduğu için şu ana kadar herhangi bir problem  yaşanmaksızın gayet iyi gidiyor" diye konuştu. Göçer, 7 Haziran seçim çalışmalarına tempoyu artırarak devam eden  Davutoğlu'nun tüm illere gitme kararlılığı olduğunu vurguladı. 

"Sağlığı oldukça iyi" 

Başbakan Davutoğlu'nun göreve geldiği ilk günden itibaren her şeyini  yakından takip ettiklerini anlatan Göçer, şunları kaydetti: 

"Her türlü gıdası, içtiği sıvı kontrolümüz altında. Efor kapasitesi  arttıkça küçük düzenlemeler yapıyoruz. İşimiz çok zor değil, geçmişinde önemli  bir hastalık yok. Hiç sigara kullanmamış. Bunu Sayın Başbakanımız, 'sigara  kullanmadım' diye övünerek söyler. Dolayısıyla sağlığı oldukça iyi. Bize düşen  sağlığının iyi halini ve efor kapasitesini devam ettirmek. Küçük bir iki ses  kısıklığı dışında ciddi bir problemi olmadı. O da son derece normal. Sonuçta, bir  günde 3 miting yapıyorsunuz. Coşkuyla konuşuyorsunuz. Öyle olunca ses telleri  neticede bir kas. Uzun yürüdüğünüz bacağınızda nasıl kramp olur, uzun  konuştuğunuzda ses tellerinizi de bir kramp haline benzetmek uygundur.  Dinlendiğinde hemen geçiyor. Çok şükür şimdiye kadar ciddi bir problemimiz yok." 

"Uyku konusunda maalesef bizim dediğimizi yapmıyor, yapamıyor" diyen  Göçer,  "Çünkü, işi bitmeden elbette uykuya geçmiyor. Yeteri kadar dinlenmeye  çalışıyor ama bu yoğun tempoda daha çok istirahatinden, uykusundan fedakarlık  yaptığı oluyor" ifadelerini kullandı. 

AA


Melih Gökçek'ten FETÖ'cüler hakkında şok iddia CHP'li gibi davranın

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Türkiye'deki FETÖ'cülere talimat verildiğini ve buna göre CHP'li gibi davrandıklarını belirtti.

HDP'li vekil Figen Yüksekdağ Vekilliğimizi düşürecek olan halktır dedi

Hakkında açılan hapis cezası nedeniyle vekilliği düşürülen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ açıklamada bulundu.

CHP'li Böke çok hayırlı bir geleceğin kapısı aralanıyor dedi

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde toplandı