Ana Sayfa | SİYASET

Selahattin Demirtaş canlı yayında saz çaldı, türkü söyledi

Selahattin Demirtaş saz çaldı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ahmet Hakan'ın programında saz çalıp, türkü söyledi

İşte konuşmadan önemli satırbaşları:

"Taksim Kabe'mizdir" sözünü söylediğimi ispatlasınlar istifa ederim.Ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı alenen yalan kampanyası yürütüyor.Kürtçe Kuran'ı seçim meydanında  meydan meydan dolaştırması herkesi rahatsız etti. On bin adet basıldı. Dağıtımı yapılmadan bir adet alınıp Cumhurbaşkanına yetiştiriliyor.Bizim gibi düşünmeyen inanmayan başka insanlara yapılan ayrıma haksızlığa neden sessiz kalıyoruz. Peygamberimiz Hz. Muhammed Medine'de tüm inançlar yönetime katılsın diye bir hukuk düzenledi. Ama sen meydanlarda insanları yuhalatıyorsun.Domuz eti yemedim. Alıntı yaptıkları Alman gazetesinde öyle bir şey yazmıyor.  Bana yapılan her hakaret temsil ettiğim siyasi görüşe de yapılmıştır.

''KIZ KARDEŞİM DE BAŞÖRTÜLÜ''

Bunlar iki yalanla HDP'yi karaladılar diye gruplar halinde AKP'ye geçecekleri yok insanların.Kız kardeşim de başörtülü. Çok mücadele ettim ama bunu seçimlerde kullanmadım.Türkiye'de laiklik din karşıtı bir noktaya getirildi.Kürt'üm Müslüman'ım solcuyum.

'KOALİSYON NİYETİMİZ YOK''

Türkiye hükümetsiz kalmaz merak etmeyin. CHP üst düzey yöneticileri AKP ile koalisyon yapabileceğini açıkladılar. Bizim AKP ile koalisyon kurmak dışarıdan destek vermek niyetimiz yok. Güçlü bir muhalefet yapmak istiyoruz.

Abdullah Öcalan'ı tanımıyorlar. Partiye talimat veren bir tarzı yoktur. HDP'nin kurucusu yöneticisi başkanı değil. Kendisi de heralde bizden farklı düşünmez. Biz bir iradesi olan partiyiz. AKP şu anda Saray'dan habersiz hükümeti toplayabiliyor mu?

Selahattin Eyyübi bugün yaşasaydı haralde HDP'li olurdu.

Hakkari'ye havalimanı yapıldığı için herkese teşekkür ettim. Havalimanı inşaatı için biz elimizden gelen gayreti gösterdik. Bizim rahatsız olduğumuz şey biz havalimanı yaptık, yol yaptık artık bizden bir şey istemeyin anlayışıdır. Havalimanı yol yaparsın insanlar oy vermek zorunda değildir. Ben HDP'nin 81 ilde birinci olmasını istemem. Bunlar her yerde biz olacağız diyorlar. Ben hizmet verdim bana oy vereceksiniz demenin siyasette yeri olabilir mi? Hizmet yaptın diye senin partine oy vermek zorunda mı insanlar?

''İSTİFA EDERİM DİYORUM ÇÜNKÜ...''

Barajı aşamazsak istifa ederim diyorum çünkü, eğer yüzde 10 alamamışsak, bu program normalde iktidarda olmalı, başarısız olursak 7  Haziran akşamı tereddütsüz olarak görevimden istifa ederim diyorum.

Selahattin Demirtaş'ın türküsünü izle


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dış ticarete yerli para önerisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dış ticarette yerli para önerisi yaptığını açıklayarak "Bu adımla parasının üzerindeki kur baskısı kalkar. Düşük faizle istihdam, üretim, rekabet artacak" şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Canikli 720 bin taşeron işçi kamuya atanacak

TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, taşeron işçilere yönelik düzenlemeyle birlikte 720 bin taşeron işçinin kamuya atanacağını belirtti.

Bakan Soylu terörle mücadelede son tarihi verdi

İçişleri Bakanı Süleylan Soylu terörle mücadele konusunda konuşarak, mücadelenin Nisan 2017'ye kadar süreceğini belirtti.