Ana Sayfa | SİYASET

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, yarın TÜSİAD Heyetiyle Görüşecek

kılıçdaroğlu ve devlet bahçeli

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, TÜSİAD heyetiyle görüşme gerçekleştirerek seçim ve seçim sonrası durumla ilgili fikirlerini alacak

CHP'nin kurultaydan sonraki en yetkili organı Parti Meclisi (PM), bugün saat 11.00'de toplanacak. Toplantıda seçim sonuçları ele alınıp koalisyon ihtimalleri masaya yatırılacak. Toplantı öncesi gelen habere göre CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yarın Ankara'da saat 14.00'te TÜSİAD heyetiyle bir araya gelecek.

ERKEN SEÇİME SICAK BAKILMIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bugünkü PM toplantısında üyelerinin görüşlerini tek tek dinleyerek, partinin yol haritasını çizmesi bekleniyor. Erken seçimi "zaman kaybı" ve "halkın teveccühüne saygısızlık" olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, önceliğini muhalefet partilerinden oluşan bir hükümetten yana tutuyor.

"CHP SÖZ SAHİBİ OLSUN"

Koalisyona yönelik tartışmaların sürdüğü CHP'de birçok yönetici, kurulacak 63. Hükümet'te partilerinin de yer alarak "ülke yönetiminde söz sahibi olması" gerektiğini düşünüyor.

Erken seçimin "Türkiye'ye bir yarar sağlamayacağı" görüşünün ağırlıkta olduğu CHP'de, talep etmesi halinde AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüşme yapılabileceği belirtiliyor.

BAHÇELİ DE TÜSİAD'LA GÖRÜŞECEK

Bu arada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de yarın saat 16.00'da TÜSİAD heyetiyle bir görüşme yapacağı öğrenildi.


CHP’li Eren Erdem katıldığı panelde böyle protesto edildi

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem İstanbul Bağcılar'da katıldığı bir panelde taşlı sopalı protesto edildi

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğuş Üniversitesi'nde düzenlenen 1. Ulusal Gençlik Akademisi açılışında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

Deniz Baykal'dan 'başkanlık sistemi' hakkında yeni açıklama

CHP milletvekili Deniz Baykal, başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamanın ardından yeni bir açıklama yaptı