Ana Sayfa | SİYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Men Sabera Zafera'

cumhurbaşkanı erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'de Geçici Barınma Merkezi'nde düzenlenen iftar programında konuşma gerçekleştirdi

Batı'yı eleştiren Erdoğan, "Nerede insan hakları? Nerede mağdurların mazlumların yanında olmak? Bu ikiyüzlülük ortadan kalkmadığı sürece dünya barışı her zaman tehlikededir" diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bu misafirliğin başka şartlar altında gerçekleşmesini isterdik ancak böyle bir sonuç ortaya çıktı. Bölgemizde 5 yıldır devam eden hadiseler hepimizi derinden üzüyor. Pek çok ülkenin cesaret edemediği şekilde kapılarımızı açık tuttuk ve tutmaya devam edeceğiz. 

Hiçbir mağduru ve mazlumu zalimin pençesine terk etmedik, etmeyeceğiz. Batı ülkelerinin bu süreçte ortaya koyduğu utanç verici tavrı görüyoruz. Mülteci teknelerini sınırlarına yaklaştırmayıp içindekileri Akdeniz'in sularına terk eden ülkeler var. 

Yardım için uzatılan elleri geri çeviren ülkelerin yaptıkları bize göre insanlık suçudur. Kapılarını mültecilere açmayan bu devletler Türkiye'nin omuzladığı yüke katkıda bulunmaktan da kaçıyorlar. 

"BU İKİYÜzLÜLÜK KALKMADIĞI SÜRECE..."

Avrupa ekonomik olarak bizden güçlü değil mi? Nerede insan hakları? Nerede mağdurların mazlumların yanında olmak? Bu ikiyüzlülük ortadan kalkmadığı sürece dünya barışı her zaman tehlikededir. Biz kilerimizdeki son ekmeğimize kadar elimizdeki imkanları kardeşlerimizle bölüşmekten kaçınmayız. Tüm dünya Suriye'de insani yardım, Mısır'da demokrasi konusunda sicilinin bozulduğunu bilmelidir. 

"MEN SABERA ZAFERA"

Dün Şam ve DAEŞ konusunda yapılan yanlışların benzerleri bugün PYD konusunda yapılıyor. Etnik ve mezhebi dayatmalar sadece daha çok kan akmasına ve acı yaşanmasına yol açar. Suriye'de bir gruba destek vererek diğer grupların tasfiyesine yönelik oyun oynanıyor. Biz bu oyuna izin vermeyeceğiz. 

Yeni acıların yaşanmasına göz yummayacağız, vatanlarından uzaktaki kardeşlerimizin sonuna kadar yanındayız. İnşallah zafer sizlerin olacaktır. Men sabera zafera (Kim sabrederse zafere erer)

Bugünkü konuşması merak ediliyordu Trump 1915 olayları için ne dedi

Ermeniler tarafından belirlenen 1915 Olaylarının yıl dönümünde konuşan ABD Başkanı Trump'ın 'soykırım' sözcüğünü kullanıp kullanılmayacağı merak edilirken, lider Ermenice "Büyük Felaket" anlamına gelen "Meds Yeghern" ifadesini kullandı

CHP'e YSK'dan bir darbe daha O öneri itiraz edildi

Yüksek Seçim Kurulu, CHP'nin Danıştay'a giderek kesin sonuçların açıklanmaması yönündeki teklifine itiraz etti

CHP'nin Danıştay önerisi YSK tarafından reddedildi

CHP'nin Danıştay'ın kararının beklenmesine yönelik önerisi Yüksek Seçim Kurulu tarafından reddedildi