Ana Sayfa | SİYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Men Sabera Zafera'

cumhurbaşkanı erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'de Geçici Barınma Merkezi'nde düzenlenen iftar programında konuşma gerçekleştirdi

Batı'yı eleştiren Erdoğan, "Nerede insan hakları? Nerede mağdurların mazlumların yanında olmak? Bu ikiyüzlülük ortadan kalkmadığı sürece dünya barışı her zaman tehlikededir" diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bu misafirliğin başka şartlar altında gerçekleşmesini isterdik ancak böyle bir sonuç ortaya çıktı. Bölgemizde 5 yıldır devam eden hadiseler hepimizi derinden üzüyor. Pek çok ülkenin cesaret edemediği şekilde kapılarımızı açık tuttuk ve tutmaya devam edeceğiz. 

Hiçbir mağduru ve mazlumu zalimin pençesine terk etmedik, etmeyeceğiz. Batı ülkelerinin bu süreçte ortaya koyduğu utanç verici tavrı görüyoruz. Mülteci teknelerini sınırlarına yaklaştırmayıp içindekileri Akdeniz'in sularına terk eden ülkeler var. 

Yardım için uzatılan elleri geri çeviren ülkelerin yaptıkları bize göre insanlık suçudur. Kapılarını mültecilere açmayan bu devletler Türkiye'nin omuzladığı yüke katkıda bulunmaktan da kaçıyorlar. 

"BU İKİYÜzLÜLÜK KALKMADIĞI SÜRECE..."

Avrupa ekonomik olarak bizden güçlü değil mi? Nerede insan hakları? Nerede mağdurların mazlumların yanında olmak? Bu ikiyüzlülük ortadan kalkmadığı sürece dünya barışı her zaman tehlikededir. Biz kilerimizdeki son ekmeğimize kadar elimizdeki imkanları kardeşlerimizle bölüşmekten kaçınmayız. Tüm dünya Suriye'de insani yardım, Mısır'da demokrasi konusunda sicilinin bozulduğunu bilmelidir. 

"MEN SABERA ZAFERA"

Dün Şam ve DAEŞ konusunda yapılan yanlışların benzerleri bugün PYD konusunda yapılıyor. Etnik ve mezhebi dayatmalar sadece daha çok kan akmasına ve acı yaşanmasına yol açar. Suriye'de bir gruba destek vererek diğer grupların tasfiyesine yönelik oyun oynanıyor. Biz bu oyuna izin vermeyeceğiz. 

Yeni acıların yaşanmasına göz yummayacağız, vatanlarından uzaktaki kardeşlerimizin sonuna kadar yanındayız. İnşallah zafer sizlerin olacaktır. Men sabera zafera (Kim sabrederse zafere erer)


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdıran kaymakam İstanbul Vali Yardımcısı oldu

Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz gazisine yardım etmediği gerekçeyle kızdığı kaymakamı İstanbul Vali Yardımcısı Vekili olarak görevlendirdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun o sözleri 10 bin lirasına mal oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na söylediği sözler nedeniyle 10 bin lira manevi tazminat ödeyecek.

CHP'li Levent Gök'ten Meclis'e tatil tepkisi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Meclis'in tatile girmesine tepki gösterdi