Ana Sayfa | SİYASET

77 il Başkanı CHP kurultayına destek verdi

CHP

CHP'de Ocak ayında yapılması planlanan kurultaya 77 il başkanından destek geldi

CHP'nin 77 il başkanı, Ocak 2016'da yapılması öngörülen 35. Olağan Kurultay'a desteklerini açıkladı.Ankara İl Başkanı Adnan Keskin'in çağrısı üzerine, bir araya gelen il başkanları, değerlendirme toplantısı yaptı.Toplantının ardından il başkanları adına açıklamada bulunan Keskin, 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından Genel Merkezin, 35. Olağan Kurultay takvimini 20 Haziran-20 Aralık olarak belirlediğini hatırlattı.Hükümet kurma görüşmelerinin sonuçsuz kalması nedeniyle, 1 Kasım'da yeniden seçim yapılması kararı alındığını anımsatan Keskin, bunun üzerine, 28 Ağustos'ta gönderilen genelgeyle 35. Olağan Kurultay sürecinin seçim sonrası açıklanacak yeni takvime kadar durdurulduğunu vurguladı.Bu süreçte 149 ilçede kongrelerin yapıldığını belirten Keskin, Ağrı, Artvin, Batman, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Karaman, Kırıkkale ve Şırnak'ta kongrelerin başarıyla gerçekleştirildiğini, yeni il yönetim kurullarının ve kurultay delegelerinin seçiminin tamamlandığını söyledi.

Durdurulan kurultay takviminin 3 Kasım itibarıyla yeniden başlatıldığını anlatan Keskin, yeni kurultay takvimine göre, ilçe kongrelerinin 20 Kasım-6 Aralık, il kongrelerinin ise 10 Aralık-3 Ocak 2016 tarihleri arasında tamamlanacağını bildirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "35. Olağan Büyük Kurultayımız ocak ayı içinde yapılacak" açıklamalarını hatırlatan Keskin, şunları söyledi:"Olağan kurultay takviminin işlediği bu süreçte, 'CHP kurultayının olağanüstü olarak toplanması' isteklerinin dile getirildiği görülmektedir. Kurultay takvimi gereği, CHP olağan kurultayı en geç iki ay sonra ocak ayı içerisinde toplanacaktır.Bu kısa süreçte ilçe ve il kongrelerimizin tamamlanması ve olağan kurultayımızın toplanması olanağı varken, tüm bu sürecin durdurularak, aynı tarihe denk gelecek bir olağanüstü kurultay isteğini doğru bulmuyoruz.""Olağanüstü kurultay çağrısı yapanlar, delegelerin Genel Merkezin istediği şekilde seçileceği kaygısını taşıyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz" sorusuna Keskin, "CHP il ve ilçe örgütleri asla ve asla delegelerini masa başında, kapalı kapılar ardında tespit etmezler. Biz bu söylenenleri CHP il ve ilçe örgütlerine saygısızlık olarak kabul ediyoruz" yanıtını verdi.Toplantıya, Yalova, Edirne, Kırklareli ve Bilecik il başkanlarının katılmadığı belirtildi.


Melih Gökçek köpek canilerini yakalamak için kolları sıvadı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sosyal medyada iki şahsın köpeklerin kulaklarını kesip önüne yemesi için atması üzerine Twitter'dan çağrıda bulundu.

Aylin Nazlıaka'nın iptal başvurusunda karar verildi

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın, CHP'den ihracının iptali talebiyle açtığı dava reddedildi

Başbakan Yıldırım alçak terörist sorgulanmaya devam ediyor dedi

Başbakan Binali Yıldırım, Reina'da katliam yapan teröristin yakalanmasının ardından önemli açıklamalarda bulundu