Ana Sayfa | SİYASET

MHP lideri Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar

devlet bahçeli

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu

MHP lideri Bahçeli, Türkiye'nin çok sıkıntılı bir dönem geçirdiğini, kötü ekonominin bir avuç azınlık hariç tüm ülkeyi darboğazın eşiğine getirdiğini söyledi. Bahçeli, Dış politikadakı hatalar ve tutursızlıklar yüzünden Türkiye'nin yalnızlaştığını, ekonomiyi de zor durumlara bıraktığını söyledi.

İşte konuşmasından satır başları:

Biz Türkiye'nin büyümesi, zenginleşmesini istemiyor muyuz? Bunu amaçlıyoruz. Başka siyasi partileri bilemem ama bizim hassas olma gibi bir özelliğimiz olmalı. Kırımızı plakalar pahasına tüm sözlerimizi unutsaydık bunu nasıl izah edecektik? Her konuda haklı çıktık.

Öngörü hatası yapmadık. 2015 yılının en unutulmayacak aldatması bizim hayırcı olduğumuz iddiasıdır. Biz hayır demesini de, evet demesini de iyi biliriz. Türklüğün hayrına itirazlarımız hayırcılıksa evet, hayırcıyız. Belki kendimizi iyi anlatamadık. Hayırcı olarak afişe edilmemizin sebebi ne olursa olsun, dersini çıkardık. İhanet köşe başlarını tuttu dediğimizde hayırcı diyorlardı. Türkiye kötü yönetiliyor.

Biz herkes eşittir Türkiye derken, onlar Kürdistan diyecek kadar alçaklaşıyor, PKK'ya ilik nakli yapıyorlardı. 7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar geçen sürede MHP ahlaklı siyasetini kararlı bir şekilde savunmuştur. Ülkülerimizi siyasi çıkarlara, gelip geçici hevesşere çiğnetmedik. Bedeli ne olursa olsun, şeref ve namus timsali milliyetçi hareketi sahiplendik. Bizim başkalaşmamızı umanlar hayal kırıklığına gömüldüler.

47 yıllık siyast mezimizi karartacak, en ufak bir karakter kırılması hamd olsun yaşamadık, yaşatmadık. Bize 2015'in kaybedeni diyorlar, bunların alayı halt etmiştir. Kamuoyu araştırmasında kazanana bakıyorum, biz kaybetmeye razıyız. MHP hastalık bir bünyenin aramakta olduğu tek şifadır. Bu şifaya zehir karıştırmak, biz hayattayken, biz varken kesinlikle mümkün değildir.

2015 yılında Türkiye ekonomisi dibe vurmuştur. Günlük ve insani ihtiyaçlar güç bela karşılanmıştır. Vergi ve zamlar mağduriyetleri artıracaktır. Sözde fiyat ayarlamaları insani görülemeyecektir. Yandaşlar keyif sürerken, vatandaş nasıl doyacağını kara kara düşünmektedir. Bunlar sosyal patlamaların teşvik edicisidir. 2015 yılına ait enflasyon ve büyüme hedefleri tutmamıştır.

63 lüzumsuz adamdan şimdilerde haber yok. Türkiye Suriye'ye dönmüştür. Koalisyon şartlarının doğduğu 7 Haziran seçimlerinden sonra PKK saldırılara başlamıştır. Sanki gizli bir el devreye girmiştir.

2015 yılında tarihte eşine az rastlanır bir gaflet ve delalet AKP'ye nüfuz etmiştir. Devlet yönetimi liyakattan mahrum kadroların tekeline girmiştir.

Türkiye 1 Kasım'da ikinci seçime mecbur bırakılmıştır. Siyasi tarihimizde ilk kez böyle bir vaka yaşanmıştır. Türkiye'yi kasten terörün namlusunun önüne iten AKP'den başkası değildir.

Haklılık doğruluk kendini ifade edeceği gür bir ses arıyor o ses MHP'dir.

Sanki Anayasa değişince Türkiye kanatlanacak. Bambaşka bir ülke olacak. Anayasa bir mutabakatın sonucu olarak ortaya çıkmalıdır.Anayasa herhangi bir parti ya da hareketin mahsulü değil, 78 milyonun olmalıdır Parti olarak olumlu ve sıcak bir tutum içindeyiz.

Yeni Anayasa için elimizden geleni yapacağımızı samimiyetle ilettik. Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun canlandırılmasında mutabıkız. AKP heyetine çekincelerimizi de dile getirdik.

Kuvvetler ayrımını özümsemiş bir anayasa gerekir. Anayasa'dan Türk'ün silinmesine izin vermeyiz, herkes ayağını denk alsın. Türk kimliğinin dışlanması bir PKK talebidir. MHP'nin ilk dört maddenin tartışılmasına dahi tahammülü yok.

Çavuşoğlu AB liderleri Türkiye'yle ilişkileri nasıl düzeltebiliriz diye sordu

Avrupa Birliği'nin referandum sürecinde yaptığı hataları anladığını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, "AB liderleri Türkiye'yle ilişkileri nasıl düzeltebiliriz diye sormaya başladılar" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan o tarihte yeniden AK Partiye üye olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Partiye üyeliği 2 Mayıs Salı günü yeniden başlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi davasında cezalar belli oldu

15 Temmuz darbe gecesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 sanık için mahkeme 6'şar kez ağırlaştırılmış hapis cezası verdi