Ana Sayfa | SİYASET

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan gündeme bomba gibi düşen iddia

kemal kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hükümeti, terör örgütüne yardım etmekle suçlayarak 'Elimizde deliller var' açıklamasında bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Hükümet terör örgütlerine açıkca yardım ve yataklık yapmışlardır. Delillerini ortaya koymaya hazırım. Cumhuriyet savcılarına çağrı yapıyorum."CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, PKK'ya yakınlık kuran kim olursa teröre yan unsur olarak göreceklerini belirterek, PYD lideri Salih Müslim'in Ankara'ya davet edildiği dönemi eleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarından satır başları:Yöneten sizsiniz hangi gerekçe ile bizi suçluyorsunuz. Bugün iki gazetemize daha saldırı yapıldı. Bir anca önce faillerinin bulunup yargıya teslim edilmesini istiyoruz. Yarın bu gazetelere saldırıların sorumlusu da CHP diyecekler.

"BU ÜLKEYE ACIYORUM"

Bu ülkeye acıyorum. Ülkenin iyi yönetilmediğini düşünüyorum.

"ERDOĞAN'IN AĞZINA ATATÜRK YAKIŞMIYOR"

(CHP'deki fotoğraf krizine ilişkin)Erdoğan'ın ağzına Atatürk yakışmıyor. Kendisinin bu konuda konuşmaya hakkı da yetkisi de yok. Meclis'te tarafsızlığı üzerine yemin eden o ben değilim.

Ben sana soruyorum diktatör bozuntusu, namus ve şeref senin için ne anlama geliyor?

"AMERİKA, PYD'NİN LİDERİNİ ANKARA'YA GETİRDİN DERSE NE DİYECEKLER"

Kim PKK'ya destek veriyorsa biz onu yan unsur olarak görürüz. Amerika ey Erdoğan sen neden bu PYD'nin liderini Ankara'ya getirdin derse ne diyecekler. AK Parti'nin yöneticileri terör örgütüne açıkça yardım ve yataklık yapmışlardır. Bütün Cumhuriyet Başsavcılarını göreve çağırıyorum.


CHP’li Eren Erdem katıldığı panelde böyle protesto edildi

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem İstanbul Bağcılar'da katıldığı bir panelde taşlı sopalı protesto edildi

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğuş Üniversitesi'nde düzenlenen 1. Ulusal Gençlik Akademisi açılışında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

Deniz Baykal'dan 'başkanlık sistemi' hakkında yeni açıklama

CHP milletvekili Deniz Baykal, başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamanın ardından yeni bir açıklama yaptı