Ana Sayfa | SİYASET

‘Feriştahınız gelse bizi durduramazsınız’ CHP’den hodri meydan

CHP_Yurtdisi_Birlikleri_5_calistay_fransa

CHP Yurtdışı Birlikleri, CHP Yurtdışı Birlikleri 5. Çalıştay. Avrupa Gazetesi’ne gönderilen basın bülteninde, “Yolsuzluk, hırsızlık, suistimal normal işleyiş, İŞİD, El Nusra ve türevleri eli kanlı terör örgütleriyle yürünen yol ve Osmanlı Ocakları gibi çetelere yüklenen misyonlar dikkate alındığında bugün yaşanan olaya şaşırmadığımızı belirtmek isteriz” denildi.

Strasbourg, 13 Haziran 2016- CHP Yurtdışı Birlikleri 5. Çalıştay Kamuoyu Bildirisi şöyle: “Tüm kamuoyuna; Ülkemizde içinden geçilen sürece, duyarlı tüm yurttaşlarımız yaşayarak tanıklık ediyor.  Bu süreç diktatörlükle yönetilen ve yönetilmiş ülkelerin yaşadığı deneyimlerle birebir örtüşüyor.Demokrasinin, özgürlüklerin, hukuk devletinin ve bağımsız medyanın işlevini yitirdiği, yetkilerin tek elde toplanmaya çalışıldığı, hatta toplandığı ağır, baskıcı ve karanlık bir dönem.İşte içinden geçilen bu süreçte ayakta kalan, direnen, bedel ödeyen kurum, kişi ve çevrelere; sistemli, planlı ve örgütlü bir algı operasyonuyla, saldırılarla karşı karşıyayız.Şehit cenazesinde yaşanan saldırı olayı da bu saldırıların ve buzdağının görünen çok küçük bir kısmı. 

Buradan hareketle daha fazlasını ve acı sonuçlar yaratabilecek olaylarla karşılaşmamız hiç de sürpriz olmayacak.

Daha önce onlarca olayla bir suç örgütü görüntüsü veren iktidar; Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne bir güruh eliyle kurşun attırmış, ölümle tehdit edilmesine izin verilmiş, bu saldırıya zemin hazırlamış ve bu güruhu destekleyerek ciddi mafyatik bir yapı olduğunu da gözler önüne sermiştir.

Yolsuzluk, hırsızlık, suistimal normal işleyiş; İŞİD, El Nusra ve türevleri eli kanlı terör örgütleriyle yürünen yol; "oluk oluk kan akıtmak" isteyenlerle ve Osmanlı Ocakları gibi çetelere yüklenen misyonlar dikkate alındığında bugün yaşanan olaya şaşırmadığımızı belirtmek isteriz.

Olaydan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, sözcüsünün ve hükümet kanadının yaptığı; "Kemal Kılıçdaroğlu'nu millete havale ediyorum'' açıklamaları bu suç, saldırı ve organizede kendilerini nerede ve nasıl konumladıklarının açık bir itirafı oldu. 

Bu açıklamadan sonra suçlu da, bu suçu koruyup kollayan, teşvik eden de daha bir belli oldu.

Hepimiz bilmeliyiz ki, bu alçakça saldırı, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu şahsında muhalif olarak kendini konumlayan herkese ve her kesime verilmek istenen mafyatik bir mesaj ve kavgaya davetidir. 

Davetleri kabulümüzdür.

Bu davetten sonra eli kanlı çetelerin ve bunların sahiplerinin bilmesi gereken; bundan önce yaşadığımız tüm baskı, şiddet, yıldırma politikalarına nasıl papuç bırakmadıysak, bundan sonra da bırakmayacağız.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu sadece çetelerin, bu çeteleri besleyenlerin saldırılarına karşı değil; yürüdüğü demokrasi, özgürlük, laik cumhuriyet ve adil bir yaşam yolunda asla yanlız bırakmayacağız.

Ödenmesi gereken bir bedel varsa o bedeli ödemekten asla çekinmeyeceğiz.

Laik, demokratik ve özgür bir Türkiye'yi yeniden kuracak yapılan bütün adaletsizliklerin ve saldırıların hesabını soracağız.

Feriştahınız gelse bizi durduramazsınız.

CHP Yurtdışı Birlikleri

 

AKP'li vekil Miroğlu'nun geçiş güzergahında mayın paniği

Mardin'e 16 Nisan referandumuna özel miting yapmaya giden AK Parti milletvekili Orhan Miroğlu'nun konvoyu geçiş güzergahında mayın döşendiği için yolda kaldı

CHP'li Yasemin Öney hayır pilavı dağıttı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, partisinin düzenlediği referandum kampanyası kapsamında Gaziosmanpaşa Meydanı'nda halka seslendi

MHP liderinden CHP liderini kızdıracak sert açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kayseri'de düzenlenen mitingde halka seslendi