Ana Sayfa | SİYASET

CHP bu soruyu Meclise taşıdı, ortalık kızıştı


CHP'li Tanrıkulu, işkence ve kötü muamele suçları kapsamında beraat kararı verilen kamu görevlisi sayısını sorması Mecliste olay yarattı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “İşkence ve kötü muamele suçları kapsamında hakkında mahkûmiyet kararı verildikten sonra, genel veya özel af ya da 4616 sayılı yasa gibi şartlı salıverme/ertelemeyi düzenleyen yasalardan yararlanan kamu görevlilerinin sayısı kaçtır?” diye sordu. Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, 2000 yılından bugüne kadar işkence ve kötü muamele suçları kapsamında beraat kararı verilen kamu görevlisi sayısını sordu. 2000 yılından bugüne kadar, işkence ve kötü muamele suçları kapsamında mahkûmiyet kararı verilen kamu görevlisi sayısını öğrenmek isteyen Tanrıkulu, işkence ve kötü muamele suçları kapsamında zamanaşımı nedeniyle düşme kararı verilen dosya sayısı ile bundan yararlanan kamu görevlisi sayısını sordu. Meclis kızıştı.


Torba kanun teklifi Meclis Genel Kurulundan geçti

Mecliste görüşülen "torba kanun teklifi" TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı

Referandumda oy kullanmak isteyen öğrencilerin ne yapması gerekiyor

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak referandumda oy kullanmak isteyen öğrencilerin yapması gereken bazı işlemler var

Melih Gökçek'ten flaş dolar paylaşımı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dövizdeki düşüşü örnek göstererek dolar ve euro bozdurmaya devam edilmesi gerektiğini belirtti.