Ana Sayfa | SİYASET

CHP bu soruyu Meclise taşıdı, ortalık kızıştı


CHP'li Tanrıkulu, işkence ve kötü muamele suçları kapsamında beraat kararı verilen kamu görevlisi sayısını sorması Mecliste olay yarattı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “İşkence ve kötü muamele suçları kapsamında hakkında mahkûmiyet kararı verildikten sonra, genel veya özel af ya da 4616 sayılı yasa gibi şartlı salıverme/ertelemeyi düzenleyen yasalardan yararlanan kamu görevlilerinin sayısı kaçtır?” diye sordu. Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, 2000 yılından bugüne kadar işkence ve kötü muamele suçları kapsamında beraat kararı verilen kamu görevlisi sayısını sordu. 2000 yılından bugüne kadar, işkence ve kötü muamele suçları kapsamında mahkûmiyet kararı verilen kamu görevlisi sayısını öğrenmek isteyen Tanrıkulu, işkence ve kötü muamele suçları kapsamında zamanaşımı nedeniyle düşme kararı verilen dosya sayısı ile bundan yararlanan kamu görevlisi sayısını sordu. Meclis kızıştı.


A&G araştırma şirketinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sevindirecek haber

A&G araştırma şirketinin 42 ilde düzenlediği anketten Başkanlık-Cumhurbaşkanlığı sistemi için yüzde 45.7 'Evet' oyu çıktı.

Başbakan Yardımcısı Kaynak "Bedelli askerliğin gündeme gelmesi söz konusu değil"

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak bedelli askerlik konusunda açıklama yaptı.

Bakan Özhaseki " 3 gün elektriksiz bir oturun da göreyim sizi"

Yatırım Hizmetleri Çalıştayı'na katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, enerji yatırımları hakkında konuştu.