Ana Sayfa | SİYASET

CHP bu soruyu Meclise taşıdı, ortalık kızıştı


CHP'li Tanrıkulu, işkence ve kötü muamele suçları kapsamında beraat kararı verilen kamu görevlisi sayısını sorması Mecliste olay yarattı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “İşkence ve kötü muamele suçları kapsamında hakkında mahkûmiyet kararı verildikten sonra, genel veya özel af ya da 4616 sayılı yasa gibi şartlı salıverme/ertelemeyi düzenleyen yasalardan yararlanan kamu görevlilerinin sayısı kaçtır?” diye sordu. Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, 2000 yılından bugüne kadar işkence ve kötü muamele suçları kapsamında beraat kararı verilen kamu görevlisi sayısını sordu. 2000 yılından bugüne kadar, işkence ve kötü muamele suçları kapsamında mahkûmiyet kararı verilen kamu görevlisi sayısını öğrenmek isteyen Tanrıkulu, işkence ve kötü muamele suçları kapsamında zamanaşımı nedeniyle düşme kararı verilen dosya sayısı ile bundan yararlanan kamu görevlisi sayısını sordu. Meclis kızıştı.


Başbakan Yıldırım'dan flaş Devlet Bahçeli açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran gözaltına alındı

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran sabah 07.00'de Eğitim-Sen misafirhanesinde gözaltına alındı.

Meclis'te şok kadın vekiller saç saça baş başa kavga etti

TBMM Genel Kurulunda Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın kendisini kürsüye kelepçelemesinin ardından tartışma çıktı