Ana Sayfa | SİYASET

Başbakan Yıldırım'ın o gafı Maltalı iş adamları gülümsetti


Malta'daki iş formuna katılan Başbakan Yıldırım, Türkiye-Malta arasındaki turizmi canlandırmak için konuştu. Yıldırım'ın "Şimdiden düşünün bu kadar Türk'ü nerede ağırlayacaksınız." şeklinde konuşması Maltalı iş adamlarını güldürdü.

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye-Malta İş Forumu'nda konuştu. Türkiye'de son yıllarda turizmde yaşanan sıkıntıya değinerek Malta'ya yapılan ziyaretin ardından iki ülke arasındaki turizm faaliyetlerini canlandıracağını söyledi. Yıldırım'ın Bu ziyaretten sonra Malta-Türkiye arasındaki turizm faaliyetleri de artacak. Siz şimdiden düşünün bu kadar Türk'ü nerede misafir edceksiniz." sözleri salondakileri güldürdü. İşte Yıldırım'ın açıklamaları;"Küresel kriz dünyada devam ederken Türkiye projeleri birer birer gerçekleştirdi. Dünyanın ortasından demiryolu geçen en geniş köprüsünü yaptık, geçtiğimiz ay da Avrasya Tüneli'ni hizmete aldık. Marmaray ikinci sıraya düştü, Avrasya birinciliği aldı. Denizin 156 metre altından geçen bir tünel. Malta ana adayla diğer adayı birleştirme niyeti var. Dolayısıyla bizim Avrasya Tüneli'ne benzeyen bir tünel yapabiliriz, hızımızı alamazsak Türkiye'ye kadar devam edebiliriz." "Kıbrıs'a boruyla su götürüyoruz. Akdeniz'in dibinden 135 kilometre mesafeye Antalya Manavgat'tan su taşıdık. Kısacası tabii ki ihtiyaçlar sınırsız, kaynaklar sınırlı. Bu sınırsız ihtiyaçları, sınırlı kaynaklarla görebilmek kolay değil. Genel bütçe imkanları her zaman yeterli olmuyor. Bu yüzden geliştirdiğimiz yap işlet devret modeli sayesinde Türkiye'nin ertelemekte olduğu projeleri birer birer hayata geçirdik." "Bu tecrübelerin hepsini paylaşabiliriz. Birlikte iş yapabiliriz. Turizm alanında ilişkilerimizin hızlı gelişeceğine eminim. Zaman zaman ülkeler güvenlik ve terör sıralaması yaparak turizmin belirli yerlerden başka yerlere kaymasını sağlamaya çalışıyorlar. Malta ne kadar güvenliyse İstanbul da o kadar güvenli. Dünyada terörden korunan hiçbir yer. Bunu yaşayarak gördük."

 


Türkiye ziyaretinden saatler önce Barzani'nin o isteğine Erdoğan ne diyecek

Mesut Barzani Türkiye ziyareti öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a HDP lideri Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasını istediğini açıkladı.

Bakan Soylu CHP'li vekile sert çıktı Bize sorma Kandil'deki arkadaşlarına sor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, referandumla ilgili konuşurken CHPli vekil Tanrıkulu'na sert çıktı; Kemal Kılıçdaroğlu'na da çağrıda bulundu.

Türkiye onu Bakan Bey olarak tanıyor tam 3 kez soyadı değiştirmiş

Bakan Müezzinoğlu, bir programa katılarak Rumeli'de ailesiyle olan yaşamından bahsederek, soyadını neden 3 kez değiştirdiğini açıkladı.