Ana Sayfa | SİYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duygusal 18 Mart paylaşımı hüzünlendirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan,18 Mart Çanakkale Zaferi'ni anma gününde seslendirdiği şiir ile düşüncelerini dile getirmesi yürekleri burktu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale savaşının yıl dönümü nedeniyle İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" şiirini seslendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın okuduğu şiirde, "15 Temmuz'da yaşananların, bir asır önce Çanakkale'yi yedi düvele mezar eden ruhun ne kadar diri olduğunu hepimize gösterdiğine inanıyorum" dizelerine yer verildi.

"ÇANAKKALE UNUTULMAMASI GEREKEN BİR DERSTİR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Zaferi'nin 102'inci yıl dönümü dolayısıyla sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan Çanakkale şehitleri için şiir okudu. Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla idrak ettiğini kaydeden Erdoğan, "Bugün Çanakkale Zaferimizin 102. yıl dönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyoruz. Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Milletimizin neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Çanakkale dün olduğu gibi bugün de ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutulmaması gereken bir derstir" ifadelerini kullandı. "15 Temmuz'da yaşananların, Çanakkale'yi yedi düvele mezar eden ruhun ne kadar diri olduğunu hepimize gösterdiğine inanıyorum" dedi. Erdoğan, Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü dolayıyla paylaştığı videoda, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şehitleri için yazdığı şiiri seslendirdi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Uca gözaltına alındı

Hakkında gözaltı kararı bulunan HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca gözaltına alındı

Avusturyalı siyasetçiden Erdoğan'ı destekleyen çifte vatandaşlara mektup

Avusturyalı siyasetçi Strache, ülkesinde yaşayan Erdoğan'ı destekleyen Türk vatandaşlarına seslendi

Dışişleri Bakanlığı AKPM'nin Türkiye kararını kınadı

AKPM'nin Türkiye'yi denetim sürecine alınması hakkında Dışişleri Bakanlığı kınama mesajı yayınladı