Ana Sayfa | SİYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duygusal 18 Mart paylaşımı hüzünlendirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan,18 Mart Çanakkale Zaferi'ni anma gününde seslendirdiği şiir ile düşüncelerini dile getirmesi yürekleri burktu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale savaşının yıl dönümü nedeniyle İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" şiirini seslendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın okuduğu şiirde, "15 Temmuz'da yaşananların, bir asır önce Çanakkale'yi yedi düvele mezar eden ruhun ne kadar diri olduğunu hepimize gösterdiğine inanıyorum" dizelerine yer verildi.

"ÇANAKKALE UNUTULMAMASI GEREKEN BİR DERSTİR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Zaferi'nin 102'inci yıl dönümü dolayısıyla sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan Çanakkale şehitleri için şiir okudu. Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla idrak ettiğini kaydeden Erdoğan, "Bugün Çanakkale Zaferimizin 102. yıl dönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyoruz. Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Milletimizin neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Çanakkale dün olduğu gibi bugün de ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutulmaması gereken bir derstir" ifadelerini kullandı. "15 Temmuz'da yaşananların, Çanakkale'yi yedi düvele mezar eden ruhun ne kadar diri olduğunu hepimize gösterdiğine inanıyorum" dedi. Erdoğan, Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü dolayıyla paylaştığı videoda, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şehitleri için yazdığı şiiri seslendirdi.


Gözaltına alınan Emine Ayna'yla ilgili flaş karar

Gözaltındaki eski DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna bugün serbest bırakıldı

CHP lideri net konuştu hepimiz 16 Nisan'da sandığa gideceğiz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 16 Nisan'da yapılacak referandumda herkesin oy kullanması gerektiğini duyurdu

CHP lideri Kılıçdaroğlu Trabzon'dan hem oy hem de kız isteyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Trabzon ziyaretinde Güney Kore doktorasını tamamlayan oğlu için hayırlı bir işe imza atacaklarını belirtti.