Ana Sayfa | SİYASET

Mühür Basılmış Pusulalar Bulundu, 'Ak Parti'ye Evet'

AKP'ye Evet Mührü Basılmış Oy Pusulaları

İzmir Çınarlı’da AKP’ye ‘Evet’ mührü basılmış hazır oy pusulalarıyla dolu bir araç yakalanırken

İzmir Çınarlı’da AKP’ye ‘Evet’ mührü basılmış hazır oy pusulalarıyla dolu bir araç yakalanırken, İstanbul'da da bir kişi AKP'nin dağıttığı örnek oy pusulasını zarfa koymak isterken suçüstü yakalandı. Alınan bilgilere göre Çınarlı'da AKP'ye "Evet" mührü basılmış hazır oy pusulalarıyla dolu "35 AC 9019" plakalı araç yakalandı ve sürücüsü hakkında işlem başlatıldı. İstanbul'un Başakşehir İlçesi'ndeki AKP'nin seçim çalışması kapsamında evlere dağıttığı örnek oy pusulasını zarfa koymak isteyen Doğan Aydoğan adlı kişi suçüstü yakalandı. Blok adayı Abdullah Levent Tüzel için müşahitlik yapan Siyamend Elçeoğlu tarafından fotoğrafı çekilen kişi, polis tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Yalova'da ise, Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Yalova Bağımsız Milletvekili Adayı İhsan Coşkun'un müşahitlerine sandık başkanları tarafından çeşitli engellemelerin yapıldığı ve sandık başkanlarının oy pusulasında AKP 'yi işaretleme konusunda bazı seçmenlere baskı yaptığı iddia edildi.

Kaynak: Egenin Sesi


Yemek Tarifleri

Başbakan'ın Amerika seyahatinin sırrı

Başbakan Davutoğlu'nun ABD ziyaretinin nedeni Ekonomi Yönetimi kaynaklarına göre: ABD'de bir araya geleceği yatırımcıların Erdoğan'ın açıklamalarından ötürü Türkiye hakkındaki endişelerini gidermeyi hedeflemesi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, 'Tam bir kayıkçı kavgası'

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanılan CHP Merkez Yönetim Kurulu'nda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Haluk Koç yaptığı açıklamada 'Her seçim öncesinde bu filmi izliyoruz. Bu reklam ve uyutma dönemi seçime kadar sürüyor. Seçimden sonra demokrasi, barış maskesi çıkartılıyor, ondan sonra karşılıklı sopa gösterme süreci başlıyor' dedi

Böcek davasında tanıkların ifadeleri alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlık döneminde odasına yerleştirilen böcek iddialarıyla ilgili açılan davada bazı tanıkların ifadelerine başvuruldu