Ana Sayfa | SİYASET Dünya

Fas Kralı terör'le mücadele için desteğini gösterdi

fas karli

Fas Kralı 6'ncı Muhammed ülke güvenliği için terör'le mücadele için önlemler alınacağını bellirtti

Fas Kralı 6'ncı Muhammed, ülkesinin terörle mücadele eden uluslararası çabaların bir parçası olduğunu söyledi. Ülkesinin güvenliğini sağlamak ve istikrarını korumak için bir dizi önleyici tedbirler almak zorunda olduğunu ifade eden Muhammed, "Özellikle Suriye ve Libya vatandaşlarına vize zorunluluğu getirildi. Bizler bu halklarla dayanışma içinde olduğumuzu belirtiyoruz ancak Fas'ı bu kararları almaya iten Kahire'deki duruma da üzülüyoruz" şeklinde konuştu. (AA)

Popülist sağın sandık oyunları Metin Şenergüç yazdı

İngiltere'de genel seçimler 2020 yılında olmasına rağmen Başbakan Theresa May, geçen hafta ani bir kararla 8 Haziran'da erken seçim yapılacağını açıkladı.

ADDP 'YSK seçim yasasını çiğnemiş ve kanuna aykırı hareket etmiştir'

Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu ADDP tarafından gönderilen basın açıklamasında, 'DEMOKRATİK OLMAYAN KOŞULLARDA GERÇEKLEŞEN HALK OYLAMASININ SONUCU DA HUKUK DIŞI OLMUŞTUR' denildi. İşte o açıklama

Türk Dünyası University College of London’da Nevruz'u kutladı

Türk Dünyası University College of London’da düzenlenen Bahar Festivali’nde biraraya gelerek baharı kutladı. Tataritan’dan, Kazakistan’a, Irak Türkmenlerinden, Kırım Tatarlarına kadar Türk dünyası toplulukları Londra’da bayramda buluştu.