Ana Sayfa | SİYASET Dünya

Gülse Birsel CEFTUS 4. Yıldönümü galası için Londra'da olacak

Gulse_Birsel

Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki ikili ilişkileri güçlendirmek için çalışmalar yürüten ve bireylerden aldığı bağışların dışında hiçbir sponsorluk ya da fon almayan ve kâr gütmeyen bir organizasyon olan Centre for Turkey Studies 28 Ekim 2015 tarihinde, London Marriott Hotel’de 4. Yıldönümü galası düzenleyecek.

Londra-Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki ikili ilişkileri güçlendirmek için çalışmalar yürüten ve bireylerden aldığı bağışların dışında hiçbir sponsorluk ya da fon almayan ve kâr gütmeyen bir organizasyon olan “Centre for Turkey Studies (CEFTUS)” 28 Ekim 2015 tarihinde, saat 18.00-23.45 saatleri arasında London Marriott Hotel’de 4. Yıldönümü galası düzenleyecek. 2011 yılından beri Türkiye'deki sorunların dinamik ve aydınlık çalışmalar ışığında tartışıldığı bir platform olma başarısını göterebilen CEFTUS hem Türkiye’deki hem de Birleşik Krallık’taki konuklarının ve destekçilerinin katkılarını almaya hâlâ devam ediyor.

 

Geçmiş yıllarda CEFTUS’un kutlamalarına İngiltere ve Türkiye parlamentolarından politikacılar, Londra Belediye Meclis Üyeleri, akademisyenler, gazeteciler, iş insanları ve toplum temsilcileri katılmıştı. Bu yıl yine Türkiye ve İngiltere’nin siyaset, sanat ve iş dünyasından seçkin konukların katılacağı bir gece düzenlenecek.

 

Yıldönümü gecesinin bir parçası olarak, İngiltere'deki Türk, Kürt ve Kıbrıslı Toplulukların başarılarını kutlamak adına Toplumsal Başarı Ödülleri törenine de CEFTUS ev sahipliği yapacak. Bu tören ile CEFTUS toplumumuzun değerli bireylerinin başarılarını ödüllendirmeyi ve toplumlarımıza katkıları için onlara bir kez daha teşekkür etmeyi amaçlıyor. 

 

 

Ceftus'un 4.yil kutlama ve toplumsal basari odulleri torenine bu yil Turkiye'den, oyuncu, senarist ve yazar kimlikleri ile hepimiz tarafından tanınan Gülse Birsel CEFTUS tarafından gerçekleştirilecek olan CEFTUS 4. Yıldönümü galasının konukları arasında alacak. Konu hakkında bilgi aldığımız CEFTUS yetkilileri Toplumsal Başarı ödüllerine ek olarak bu sene Türkiye’den de Gülse Birsel’e Başarı ödülü vereceklerini belirttiler. 

 

28 Ekim'de gerceklesecek olan CEFTUS 4.Yil ve toplumsal basari odulleri torenine katilmak icin bilet almak isteyenlerin info@ceftus.org emaili veya 07525185288 no uzeri detayli bilgi alabilecekleri aciklandi. 


Türkiye'nin AB ile üyelik müzakerelerine son verilmesi konuşuluyor

Merkel, Alman Passauer Neue Presse gazetesine verdiği mülakatta, Türkiye'de 16 Nisan'da oylanacak anayasa değişikliğinin 'demokrasi için geri adım' anlamına geldiğini söyleyen raporu ciddiye aldığını vurguladı.

Antalya Irak Türkmen Birliği'nden Irak Kerkük Valisinin genelgesine protesto

Türkmen diyarı Kerkük’ün Kürt Valisi Necmeddin Kerim, önceki gün yayınladığı Kürtçe bir genelge ile, kentteki kamu kurumlarında Kürtçe'yi zorunlu dil yaptı. Vali ayrıca, kentteki tüm kamu kurum binalarına Kürt bayrağı çekilmesini de istedi.

Sosyalist Enternasyonel başkan yardımcısı CHP'li Umut Oran'a büyük takdir

CHP'nin Sosyalist Enternasyonel'e adaylık başvurusu yapmasının 40.yılını geçen Kasım ayında kutlayan CHP, Umut Oran'ın öncülüğünde yeni bir başarıya daha imza attı. 153 ülke ve partinin üyesi bulunduğu Sosyalist Enternasyonal'in Kolombiya'da düzenlediği 25.Kongre'de Umut Oran, Başkan Yardımcılığı'na yeniden seçildi.