Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

CHP lideri Kılıçdaroğlu ilk mitingini Kartal'da verecek

Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim çalışmalarına start veriyor. CHP lideri ilk mitingini Kartal'da yapacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Kartal’da bugün düzenlenecek “Milletçe alkışlıyoruz” mitingiyle sahaya inecek. 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri’ne kadar 50 ilde miting yapacak olan Kılıçdaroğlu, birçok il ve ilçeye “Doğrudan temas” adı altında sürpriz ziyaretlerde bulunacak. Kılıçdaroğlu, ilk mitinginde partisinin aday listesine dikkat çekecek, “Biz CHP olarak hazırız. Programlarımız, kadrolarımız hazır. Ülkeye, milletin çok özlediği, ekonomik refahı, eşit ve adil hak dağılımını, iç ve dış barışı, onurlu duruşu, birliği, beraberliği getirmeye geliyoruz” mesajı verecek. Kılıçdaroğlu, emeklilere yılda iki maaş ikramiye verilmesi ve emeklilerin sorunlarının çözülmesi, aile sigortasının ayrıntıları, işsizlikle ve yoksullukla mücadele, kredi kartı borçları, sosyal yardımlar, eğitim sistemi ve üniversite öğrencilerinin yurt ve harç sorunlarının çözülmesi gibi vaatlerinin ayrıntılarını da ilk mitingde açıklayacak. Kılıçdaroğlu, hukuk devleti ve adil yargılama konularına da vurgu yapacak. Kılıçdaroğlu’nun, Kartal Meydanı’ndan Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “İstediğin televizyon kanalında, istediğin gazetecilerle birlikte ülkenin sorunlarını tartışmaya hazırım” davetinde bulunması da bekleniyor.

BİLDİRGE 19 NİSAN’DA
Seçim kampanyasını pozitif bir dil üzerine kuracak olan CHP, bir yandan anketlerle vatandaşın nabzını tutacak, diğer yandan da reklamlarla oy oranını artırmaya çalışacak. Kısa süre önce “Anadolu’nun Kemali” sloganıyla seçim için ilk tanıtımını yapan CHP’de, Kılıçdaroğlu’nun hikâyesi de kampanyanın önemli bir parçasını oluşturacak. CHP’nin seçim bildirgesi 19 Nisan’da açıklanacak.

'PROTESTO' ALKIŞINA DAVET EDECEK
CHP’nin “Milletçe alkışlıyoruz” sloganının şifreleri de netleşiyor. “Milletçe alkışlıyoruz” afişlerinin altında, “Bu alkış, hakka, hukuka ve ekonomiye, özgürlüğe, barışa ve adalete, laikliğe, demokrasiye ve Cumhuriyete zulmeden malum zihniyeti protesto alkışıdır! Türkiye’yi ‘yaşanmaz bir ülke’ haline getirenlere meydan okumadır! Alkışlıyoruz. Avuçlarımızı patlatırcasına alkışlıyoruz. Milletçe” ifadesine yer verildi. Alkışlı protestonun ilk provası da bugün Kartal’da yapılacak. CHP Lideri meydanda bulunanları alkışlı protestoya davet edecek. Alkışlı protesto her mitingde tekrarlanacak.

BAYRAKLAR ÇIKARTMALAR HAZIR
Kartal Meydanı dün gün boyu CHP’nin ilk miting hazırlıklarına sahne oldu. Vinçler, Kılıçdaroğlu’nun geçiş güzergâhındaki direklere ve meydana binlerce bayrak astı. Sabaha kadar süren çalışmalarda yaya yoluna da “Milletçe alkışlıyoruz” çıkartmaları yapıştırıldı. Mitingde havai fişek gösterisi de yapılacak.


CHP’li Levent Gök’ten MHP’ye 'başkanlık sistemi' eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamada MHP'ye gönderme yaptı

CHP'de OHAL ile ilgili alınan karara tepkiler sürüyor

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, OHAL uygulamasının uzatılmasıyla ilgili verilen karara tepki gösterdi

ARSLAN, LOZAN’I DEĞİL, SEVR’İ YUTTURMAYA KALKIYOR DEDİ

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Sınırötesi harekatlar için gündem değiştirmeye çabalayan, kendi milletinin tarihini ve değerlerini ucuz gündemlere malzeme etmeye kalkanlar devleti yönettiğini sanıyor, üzülüyorum. Şimdiye kadar geçmişini inkar eden ve yok sayan bir yönetici görmediğimi belirtmek isterim.