Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Başbakan Davutoğlu, Ardahan'da halka seslendi

Ahmet Davutoğlu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim mitingi kapsamında Ardahan'da halka seslendi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, saat 13.00'te Ardahan'a geldi. Özel uçak "ANA" ile Kars Harakani Havalimanı'na gelen Davutoğlu'nu Kars Vali Günay Özdemir, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman karşıladı.Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu buradan, helikopterle Ardahan'a geçti. Ardahan 25. Hudut Tugay Komutanlığı Anıtkale Kışlası'nda Davutoğlu'nu, Ardahan Valisi Ahmet Deniz ve diğer yetkililer karşıladı.Başbakan Davutoğlu, partisinin Ardahan mitinginde vatandaşlara seslendi.

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:
- Ardahan'dan ikide iki istiyoruz ikide iki yapacak mıyız? Öyle günler yaşıyoruz ki Ardahanlılar 1919'daki kara günlerdeki gibi kara günler yaşıyorduk 2002'de belki topraklarımız işgal altında değildik ama devletimizin gücü zayıflamıştı Sakarya'da deprem olduğunda ülkenin başbakanı üç günde Ankara'dan gidemedi. Bunu kim değiştirdi? Hazinemiz zenginleşti 146 milyar dolara çıktı dolar rezervi? Kim yaptı bunları? Bugün her yerde onurla dolaşıyorsak bu 12 yılda yaptıklarımızdandır.

Hiçbir güç karşısında baş eğmeyiz
- Türkiye yükselişe geçince şer odakları durmadılar buradan bütün Kafkas milletlerine Kafkas barışı için ne yapmak gerekiyorsa yaparız özellikle belli ülkelerin 1915 olayları üzerinden Türkiye'yi tahkir etme çabaları karşısında dimdik ayakta duracağız. Biz herkesle tarihi konuşuruz ama hiçbir güç karşısında baş eğmeyiz. Bu tarih eğer yazılacaksa, Kafkas tarihi, Ahıska Türklerini de konuşmak lazım. Yiğit Ahıskalıların bir gece yarısı trenlere bindirilip nasıl Sibirya'ya gönderildiğini de konuşmak lazım.

5 milyar mazot desteği verildi
- Bizde kimseye karşı zulüm ve baskı aracı olarak kullanılan bir yöntem olmamıştır olmayacaktır da. Dün Kılıçdaroğlu yine burada Suriyelilerden bahsetti işte Kafkasya'dayız yiğit Azeriler 1944 yılında zulüm altında inlerken 146 yiğit Azeri Iğdır'a geldi bizi düşmana teslim etmeyin dediler İnönü bu 146 Azeriyi Ruslara teslim etti.

- Mazot desteği bizim dönemimizde çiftçiye toplamda 5 milyar destek verildi. Tarım üretiminden yine bahsetmiş Kılıçdaroğlu, şuan ki rakamlarla Avrupa'nın birincisiyiz bununla gurur duymalısınız. Ardahan'ın yanında olduk olmaya devam edeceğiz. Tarım alanında biz geldiğimizde yüzde 60 civarında olan tarım kredi faizini yüzde 0 yakın yaptık. Ardahan ve bu coğrafya tarım ve hayvancılığın merkez üssü olacak. Tarım inşaatında yüzde 40 destek veriyoruz, eğitim faaliyetlerine yüzde 100 destek veriyoruz. Sütte toplam üretim 18,5 milyon tona çıktı. Kırmızı et 1 milyon ton, tavuk 2 milyon ton üretime ulaştık. Biz çiftçimizi her alanda destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz.

- Ardahan Belediye'sinde kentsel dönüşüm için büyük bir atıyoruz. Ardahan tanınacak bilinecek büyük projemiz TANAP Ardahan içinden geçip Avrupa'ya uzanacak. Ardahan'ın bütün ihtiyaçları bu anlamda karşılanacak.

Deniz Baykal'a ait binaya giren hırsız bakın neler çaldı

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal 'a ait yapımı devam eden üç katlı iş merkezi kimliği belli olmayan kişiler tarafından soyuldu

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı