Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

AKP'li Mehmet Ali Şahin'den AKP hakkında şok eden açıklama

Mehmet Ali Şahin

Genel seçim çalışması kapsamında Antalya'nın Alanya ilçesinde gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin burada çok önemli açıklamalarda bulundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, seçim çalışmaları kapsamında Alanya'ya geldi. Öğretmenevinde partililere seslenen Şahin, "Ben bundan sonra vekil veya bakan olarak devam edemeyecek olsam da başbakan yardımcılığı yaptığım süreceAntalya ve Alanya'nın her zaman destekçisi olacağım. Ayrıca Alanya'nın adayı olan Sena Nur kardeşimizde inşallah sizleri mecliste temsil edecek. Kendisi Türkiye'nin en genç milletvekili adaylarından birisi" diye konuştu.

3 DÖNEM KURALI GENİŞLEDİ
Şahin, artık 3 dönem kuralına belediye başkanları, ilçe ve il başkanlarının da dahil olacağını belirterek, "Alanya'ya gelirken sizleri buraya getirmeden işyerlerinizde ben ziyaret edecektim ama buraya gelince sürprizle karşılaştım. Sizler günlük meşguliyetlerinizi bırakarak buraya gelmişsiniz. Antalya milletvekili olarak Meclis Başkanlığı'na seçildim. Bu yüzden burada bulunmak özel bir önem arz ediyor benim için. 3 dönem seçime girdik ve her dönem oranlarımızı artırdık. Alanya'ya güveniyorum" dedi.

"İLK DEFA AÇIKLIYORUM"
Geçmişte partisinin kapatılmasının gündeme geldiğini hatırlatan Şahin, "Bugün açıklamakta bir sakınca kalmadı diye düşünüyorum ve ilk defa Alanya'da açıklıyorum. Anayasa Mahkemesi'nde Ak Parti'nin kapatılması için açılan kapatma davasında karar haftası gelmişti. Biz anayasaya ve yasalara aykırı bir iş yapmadığımıza ve kapatılma kararının açılmasını hak etmediğimize yürekten inanmıştık ama olur ya partimiz kapatılabilirdi. Biz çekip gidecek miydik? Kapatılınca bu ülkeyi hükümetsiz mi bırakacaktık?" diye konuştu.

"YASAYI DEĞİŞTİRDİK"
Kapatılma konusu gündeme gelince Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini çağırdığını anlatan Şahin şunları söyledi:

"Sayın Erdoğan bize 'Kapatılabiliriz her ihtimale hazırlıklı olmalıyız. Umudumuz bu kararın ret edilmesi ama kapatılma kararı da verilebilir. Sizden bir isteğim var. Şu anda kurulmuş bir siyasi parti var. Onu tüzüklerini kendi görüşlerimize göre yeniden dizayn edelim, hazırlıkları yapalım. Eğer hafta sonu AK Parti'nin kapatılmasına karar verilirse eğer Mehmet Ali Bey siz yeni hükümeti kuracak kişi olarak görevlendirileceksiniz. Lütfen bakanlar kurulu listesini hazırlayınız' demişti. Evet, ben partimizin kapatılma kararına doğru giderken bakanlar kurulu listesini bile hazırlamıştık. Biz Türkiye'yi hükümetsiz bırakamazdık. Biz bu vesayet odaklarına pabuç bırakamazdık ama bir oyla kapanmadık daha sonra yasayı değiştirdik parti kapatmayı zorlaştırdık" dedi.

4 KEZ MİKROFON DEĞİŞTİRDİ
Konuşmasında mikrofonun azizliğine uğrayan Şahin, "Çocuklar, birileri parazit yapıyor. İşte demokraside de bu tür parazitler yapıldı. O yüzden sıkıntılar yaşadık. Parazit yapmayın. Biz bu demokrasiye müdahale anlamına gelen parazitleri konuşurken, benim ses düzenime de böyle müdahaleler olmasın lütfen" diye konuştu.Konuşma boyunca 4 kez mikrofon değiştiren Şahin, sorunun devam etmesi üzerine, "Öğretmenevinin ses düzeyinde sorun var. Bunu da inşallah kısa sürede düzelteceğiz" dedi.

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu