Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

MHP lideri Devlet Bahçeli, Bursa'da halka seslendi

devlet bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim mitingi kapsamında dün Bursa'da halka seslendi

MHP Lideri Devlet Bahçeli, dün Bursa ve Balıkesir’deydi. İlk olarak Bursa Gökdere Meydanı’nda konuşan Bahçeli, meydandaki coşkunun MHP’nin tek başına iktidarını müjdelediğini savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve “Diyarbakır Kürdistan’ın başkenti olmasıyla tanındı” diyen Bitlis Valisi’ni sert sözlerle eleştiren Bahçeli, “Tek başına MHP şifa ve umuttur” dedi. Bahçeli, şunları söyledi:

TÜRKİYE’NİN ÖNÜNE PERDE:
Türkiye’nin önünü perdeleyen ‘17-25 Erdoğan’dır. Türkiye’ye çelme takan, vasilik altında Başbakanlık yapan da Davutoğlu’dur. Bölücüler, işgal artıkları, Haçlı kalıntıları, küresel kumpas ve ayak oyunları hep birlikte AKP’nin arkasına gizlenmişlerdir. Son yurdumuzda fitne fesat hastalığını her değerimize bulaştırmak isteyenler gece gündüz uğraşıyorlar.

GÜCÜ YETMEZ:
Bitlis Valisi’nin sarf ettiği sözü duydunuz değil mi? Utanmadan, vicdani sızlamadan, “Diyarbakır’ın Kürdistan’ın başkenti” olduğunu söyleyebildi. Kürdistan neresidir, Diyarbakır ne zamandan beri Türkiye’den kopmuştur? Diyarbakır binlerce yıldır Türk’tür, Türk milletine aittir. Diyarbakır başkent olmuştur, ama bu payeyi Türk devleti olan Akkoyunlulardan 15. yüzyılda almıştır. Bursa nasıl aziz ve muhterem ise Diyarbakır da aynıdır. Bursa’dan vazgeçemeyeceğimiz gibi, Diyarbakır’dan da ayrılmayız, hiçbir şekilde bırakmayız. Küçücük akıllarınca Diyarbakır’ı sözde Kürdistan’a zimmetleyen hainler, başaramayacaklar. Diyarbakır’ı bizden söküp almaya kimsenin gücü yetmez. Ne vatandan cayarız, ne bin yıllık kardeşlikten döneriz.

ÇANAKKALE’DEN PÜSKÜRTÜLENLER:
Kürdistan hayallerine kapılanlar, bu yanlıştan dönünüz. “Çözüm ve barış” diyerek çözülmemizi, çökmemizi projelendiren milliyet fukaraları, bu hayalden uyanınız. Bizim verecek toprağımız, kaybedecek bir tek insanımız yoktur. Damat Ferit’ler, manda ve himaye özlemi çeken reziller niyetleriyle birlikte tarihe gömülmüştür. Bu yaşananlar, Lozan’daki emperyalist sürecin yeniden Türk milletine dayatılmasından başka bir şey değildir. Karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale’den püskürtülenlerdir, İzmir’de denize dökülenlerdir. Önde eline Kuran alıp arkada haç takan, camiye girip rüşvet-yolsuzluk batağına saplanan günahkârlardır.

MÜHÜRLÜ KALPLERİ SARSIN:
Erdoğan’ın, dinimizi, başkanlık sistemi ve yıkımın simgesi “yeni Türkiye” için alet etmesine tepkisiz duracak mısınız? Zelzele gibi sağır kulakları, mühürlü kalpleri sarsmanızı istiyorum. PKK’nın desteğiyle başkanlık amacı güden Erdoğan gün yüzü göremeyecek, heves ettiği bölünme anayasası elinde patlayacaktır.

AÇ YATIYOR, AÇ KALKIYORSUNUZ:
13 yıla yakın çektiğimiz çileler nihayet son bulacak, demokrasi sınavı 30 gün sonra karşımızda olacak. Takatiniz eridi, dayanma gücünüz ve sabrınız azaldı, yoksulluktan yıldınız, akşamları aç yatıyor, sabahları aç kalkıyorsunuz. Adalet terazisi kırıldı, hâkim ve savcılar cezaevinde. Üretmiyoruz, üretemiyoruz. Kumaşınız artık Uzakdoğu’dan, Çin’den, Kore’den geliyor. Bursalının ürettiği elinde kalıyor, tezgâhları kapanıyor.

KAZASI OLMAYAN SEÇİM:
Bu hükümet demokratik yoldan, geldiği gibi gitmezse milletimizi felaket bekliyor. Türkiye’nin bugünkü hali mumla aranacaktır. AKP kazanırsa Türkiye kaybedecektir. Tehdit bu kadar yakındır. Erdoğan ve Davutoğlu’nun demokratik yollardan gitmesi şart olmuştur AKP saltanatının sonlanması elzem hale gelmiştir. 7 Haziran, kazası olmayan bir seçimdir. İktidar ikaz edilmeli, bitişin başlangıcı yaşanmalı. Aksi halde vahim hadiseler kapımızdadır. Daha acıtıcı dönemlerin yaşanması kaçınılmaz olacaktır.

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu