Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

CHP lideri Kılıçdaroğlu Mersin ve Karaman'da halka seslendi

Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin seçim çalışmaları kapsamında Mersin ve Karaman'da halka seslendi

'Yaşanılabilir bir Türkiye için' sloganıyla yola çıktıklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, Mersin’in Anamur ve Mut ilçeleri ile Karaman’daki mitinglerde özetle şunları söyledi:

ALTI OK’A EVET’İ BASALIM
“Yaşanacak bir Türkiye'yi yeniden inşa etmek için herkesin çok çalışması gerekiyor. 7 Haziran’da yapılacak seçim Türkiye'nin geleceği için çok önemli. 13 yıldır iktidarda olan AKP'nin yanlış politikaları nedeniyle Türkiye'de 6 milyon 200 bin işsiz var. Biraz önce Libya'da saldırı sonucu öldürülen gemici kardeşimizin ailesine taziye ziyaretinde bulunduk. Allah rahmet eylesin, bu olay da yanlış politikaların bize getirdiği sonuçlardan kaynaklanmıştır. Yanlış dış politikalar nedeniyle 2 milyon Suriyeli, bunlar için ödenen 5.5 milyar dolar. 7 Haziran'da hep beraber sandığa gidelim, 6 okun altına ‘evet’i basalım. Bu konuda ortak mücadele edip, çok çalışacağız. Ülkemiz için, çocuklarımız için çalışacağız. 13 yılda 17 milyon yoksulumuz var. Size söz veriyorum CHP iktidarında kimse 'Ben yoksulum' demeyecek. Bu yoksulluğu tarihe gömeceğim.

ANAMUR MUZUNU EZDİRMEM
Sizin çok güzel markalarınız var. Anamur muzunuz var. Tadı ve aroması güzel bir muzunuz var. CHP iktidarında muz üreticilerimizin daha fazla kazanması için her türlü tedbir alınacaktır. Anamur muzunu çikitaya ezdirmeyeceğim, bu bizim boynumuzun borcudur. Neden mi? Bir ülke üretirse, bir ülke çalışırsa, bir ülke istidam yaratırsa güzel olur. Önce üreteceğiz sonra hakça bölüşeceğiz. İnsanca ve hakça bir düzen kuracağız. Güçlü bir sosyal devlet kuracağız. Hiçbir ailenin geliri 750 TL'nin altında olmayacak. Hedefimiz güler yüzlü bir Türkiye yaratmaktır. Biz, 'Emekliye iki ikramiye vereceğiz, mazotun fiyatını düşüreceğiz' diyoruz. Hemen 'Kaynak nerede?' diye soruyorlar. Bu ülkede kaynak var. İster çatlayın, ister patlayın. Ben bu ikramiyeyi vereceğim arkadaş. Taşeron işçiliğini kaldıracağız. İktidar olunca onlara kurs açacağım. 'Hortumlar nasıl önlenir' kursu açacağım, 'Devlet nasıl yönetilir' kursu açacağım."


Başbakan Yıldırım ve MHP lideri kritik görüşme sonrası konuştu

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında günlerdir merakla beklenen görüşme gerçekleşti

Flaş açıklama, 'Anayasa değişikliğiyle ilgili teklifi 15 gün içinde TBMM'ye sunacağız'

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Namık Kemal Üniversitesinde düzenlenen "Türkiye'de Anayasalar ve Siyaset" konulu konferansta önemli açıklamalarda bulundu

Metin Feyzioğlu, 'Hiç kuşkusuz Türkiye'nin yeri Avrupa Birliğidir'

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Denizli Barosunun yeni hizmet binasının açılışına katıldı