Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

MHP lideri Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi

devlet bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın genel seçimlerdeki tavrını değerlendirerek Erdoğan'a göndermelerde bulundu

Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun HDP binalarına yapılan saldırılara yönelik “HDP’nin MHP’ye pas attığı” sözlerine de “Davutoğlu futbola fazla merak salmıştır. Attığı uyduruk mizansen üç golden de anladığı budur, fakat Başbakan’ın bonservisi çoktan HDP ve PKK’nın elindedir” tepkisini gösterdi. Bahçeli, Kırşehir ve Kayseri mitinglerinde özetle şunları söyledi:

FİİLEN UYGULAMAYA GEÇİRDİ
“Başbakan iyice çirkefleşmiş, çamura yatmıştır. AKP’nin iktidardan paldır küldür düştüğünü görmektedir. Erdoğan tüm kozlarını oynamakta, elindeki bütün imkân ve güçleri genel seçimler için seferber etmektedir. Erdoğan partili cumhurbaşkanı sistemini fiilen uygulamaya geçirmiştir.

ADALET KAÇKINI CUMHURBAŞKANI
Recep Tayyip Erdoğan düzmece de olsa, açılıştan açılışa koşmaktadır. Erdoğan Anayasa’ya darbe yapmaktadır. Devamlı Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’yi eleştiren ve tanımadığını söyleyen Erdoğan, tam manasıyla Sisi’nin metotlarını takip etmektedir. Erdoğan 7 Haziran için artık gizli kapaklı ve şifreli konuşmaktan vazgeçmelidir. Türk milleti böylesi bir kanun tanımaz Cumhurbaşkanı’nı ilk kez görmüştür. Kırşehirli, adalet kaçkını bir Cumhurbaşkanı’na ilk defa tanıklık etmektedir.

SEN GİT PKK’YLA OYNA
Bu Davutoğlu bizim için ‘İç Anadolu’da milliyetçilik oynar’ diyor. Davutoğlu, bil ki milliyetçilik oyun değildir, oynanmaz. Ey Davutoğlu, sen git PKK’yla ve HDP’yle orta oyunu oyna. Yetmezse sarayda rüşvet oyunu oyna, yolsuzluk alıştırması yapmayı dene. ‘PKK konuşur, AKP yapar’ demeyi sürdür. Davutoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı’nın açılış töreninde ‘Tarık bin Ziyad gibi bütün gemileri yakmış çıkmışız’ diyor. Sayın Davutoğlu, haberi yok galiba; gemiler yakılmadı, yenileri yapıldı, yenileri alındı, haram limanlarında sizi bekliyor. Mahdumlar İsrail’e yük taşıyor, Mescidi Aksa’yı çiğneyen Siyonist emellerle ticaret yapıyor. ”       

YAVRU İLE KATİP GİBİLER
Bahçeli, Erdoğan ile Davutoğlu’nu Türkiye’de “Yavru ile Katip” olarak bilinen ünlü İtalyan komedi ikilisi “Franco ve Ciccio”ya benzetti. Erdoğan’ın zırhlı araba vereceği Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in pazartesi istifa etmesi gerektiğini belirten Bahçeli, partisinin siyasetteki hedefini de üçgen şeklindeki “hedefler hiyerarşisi” ile anlattı: “ En altı gerçekleşebilir hedeftir. Üst katı ulaşılabilir hedeftir. Burası ise nihai hedeftir.”


Başbakan Yıldırım ve MHP lideri kritik görüşme sonrası konuştu

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında günlerdir merakla beklenen görüşme gerçekleşti

Flaş açıklama, 'Anayasa değişikliğiyle ilgili teklifi 15 gün içinde TBMM'ye sunacağız'

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Namık Kemal Üniversitesinde düzenlenen "Türkiye'de Anayasalar ve Siyaset" konulu konferansta önemli açıklamalarda bulundu

Metin Feyzioğlu, 'Hiç kuşkusuz Türkiye'nin yeri Avrupa Birliğidir'

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Denizli Barosunun yeni hizmet binasının açılışına katıldı