Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Menderes'te önemli açıklamalarda bulundu

Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Menderes'te yaptığı açıklamada siyasette kavgaya yer vermeyeceklerini duyurdu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Menderes ilçesinde kısa bir konuşma yaparak, 7 Haziran'da yapılacak seçimde Menderesliler'den destek istedi.Kılıçdaroğlu'nu Torbalı ilçesi girişinde de partililer kurban keserek karşıladı. Partili bir kadın, kurbanın kanını Kemal Kılıçdaroğlu'nun alnına sürdü.Üzerinde "Mazot 1,5 TL olacak" yazılı pankartlar asılı bulunan traktörlerin eskortluk yaptığı konvoyla, ilçe merkezine giden Kılıçdaroğlu, parti otobüsü üzerinden vatandaşlara seslendi.İşsizliği ve yoksulluğu bu topraklarda tarihe gömeceklerini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, "Allah'ın izniyle 8 Haziran günü başbakan olacağız" dedi.Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında tüm kesimlerin kazanacağını, tek kaybedenin "hortumcular" olacağını ifade etti.Tek hedefinin ülkedeki herkesin huzurlu şekilde yaşaması olduğunu vurgulayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:"Benim tek görevim var, 77 milyon yurttaşın ödediği vergilerin hesabını size vermektir. Hesap vermeyi namuslu bir görev olarak kabul ediyorum. ‘Türkiye zenginleşti, büyüdü' diyorlar, şu soruyu sorun, ‘Türkiye büyüdü de bizim mutfağa neden bir türlü gelmiyor?',  6 milyon 250 bin işsiz, 17 milyon yoksul neden oluyor?' Çiftçi neden 2 Trakya büyüklüğündeki alanı son 10 yıldır ekmiyor, neden dünyanın en pahalı mazotunu kullanıyor. Çiftçiye mazotu 1,5 lira yapacağım. Ankara'daki beyler buna itiraz ediyorlar, ‘nasıl yaparsın' diye. Yapacağım, onlar da görecekler, inşallah onlara emekten yana nasıl olunur, çiftçiden üreticiden yana nasıl olunur göstereceğim. Kul hakkı nasıl yenmez bunun için bir kurs açacağım onlara, devlet nasıl yönetilir onu öğrenecekler."Oy versin vermesin CHP iktidarında hiçbir vatandaşı ötekileştirmeyeceğini iddia eden Kılıçdaroğlu, "77 milyon yurttaşımı kucaklayacağım. Çünkü siyasi kavgalardan bıktık, siyasi kavgalardan artık bu millet de bıktı. Siyasette kavgaya izin vermeyeceğim. Bakın her koldan saldırıyorlar, ‘Kılıçdaroğlu şunu yaptı, bunu yaptı'. Hiçbirisine cevap vermiyorum çünkü benim derdim, bu ülkeyi nasıl büyüteceğim, pastayı nasıl büyüteceğim, hakça nasıl bölüşeceğiz" diye konuştu.


CHP’li Levent Gök’ten MHP’ye 'başkanlık sistemi' eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamada MHP'ye gönderme yaptı

CHP'de OHAL ile ilgili alınan karara tepkiler sürüyor

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, OHAL uygulamasının uzatılmasıyla ilgili verilen karara tepki gösterdi

ARSLAN, LOZAN’I DEĞİL, SEVR’İ YUTTURMAYA KALKIYOR DEDİ

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Sınırötesi harekatlar için gündem değiştirmeye çabalayan, kendi milletinin tarihini ve değerlerini ucuz gündemlere malzeme etmeye kalkanlar devleti yönettiğini sanıyor, üzülüyorum. Şimdiye kadar geçmişini inkar eden ve yok sayan bir yönetici görmediğimi belirtmek isterim.