Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Melih Gökçek, genel seçimler hakkında önemli bir iddiada bulundu

Melih Gökçek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Genel Merkezinden ayrılışında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşüp görüşmediğini ilişkin soru üzerine Gökçek, böyle bir görüşmenin olmadığını bildirdi.Bir gazetecinin "Son dönemde Sayın Başbakan Yardımcısı ile ilgili attığınız tweetler tartışılmaya başlandı, Sayın Arınç'a yönelik attığınız tweetler, dün de bir tweet attınız" şeklindeki sözleri üzerine Gökçek, "Hayır ben Arınç'a yönelik bir tweet atmadım. Onu okurken yanlış okuyorsunuz, iyi okuyun. Ben, Arınç'a yönelik hiçbir şey atmadım. Dün de atmadım dünkü tweetimi okumadınız mı? Twitter'daki bazı bana laf atanlara attım. İyi okuyun, dikkatli okursanız anlarsınız" dedi.Seçim sonuçlarını değerlendirmesinin istenmesi üzerine ise "Milletimizin takdiri, bir şey diyemeyiz" ifadesini kullanan Gökçek, "Ama ben seçimlerde minimum yüzde 3 hile olduğuna yüzde 100 inanıyorum, 99 değil. En az Türkiye genelinde yüzde 3 hile oldu. Güneydoğu'da demokratik seçim yapılmadı, baskı seçimi yapıldı. Dolayısıyla neticelerin kesinlikle dünyada demokratik olduğu söylenemez" diye konuştu.İnternet ve gazetelerde seçim günü toplu oy kullanan bir vatandaşın fotoğrafının yayıldığını anımsatan Gökçek, şunları söyledi.''Toplu olarak oyu attıktan sonra HDP'li bunu da övünç vesilesiyle Facebook'a koyuyor ve kimsenin 'gıkı' çıkmıyor doğru dürüst. Malum medya dediğimiz medyada bir tek bunun haberi çıkıyor mu? Bu demokrasi mi, medyacılık mı, bu basıncılık mı? Yok böyle bir şey, hilenin daniskası var. Girin internette zorbalıkla ilgili sayısız video dolaşıyor şu anda, onlara bakalım. Demek ki demokratik bir seçim olmadı, demokratik seçim olmayınca da sonucu da demokratik olmaz. AK Parti'nin oyu kesinlikle 41 değil. Ben kesinlikle Türkiye genelindeki Doğu ve Güneydoğuyu üst üste koyduğunuz zaman AK Parti'nin oylarının yüzde 46'lar civarında yüzdüğüne adım gibi eminim."


CHP’li Levent Gök’ten MHP’ye 'başkanlık sistemi' eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamada MHP'ye gönderme yaptı

CHP'de OHAL ile ilgili alınan karara tepkiler sürüyor

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, OHAL uygulamasının uzatılmasıyla ilgili verilen karara tepki gösterdi

ARSLAN, LOZAN’I DEĞİL, SEVR’İ YUTTURMAYA KALKIYOR DEDİ

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Sınırötesi harekatlar için gündem değiştirmeye çabalayan, kendi milletinin tarihini ve değerlerini ucuz gündemlere malzeme etmeye kalkanlar devleti yönettiğini sanıyor, üzülüyorum. Şimdiye kadar geçmişini inkar eden ve yok sayan bir yönetici görmediğimi belirtmek isterim.