Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Bakan Nihat Zeybekçi, AKP ile MHP koalisyonu hakkında ne dedi

Nihat Zeybekçi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, AK Parti'nin MHP ile yapacağı herhangi bir koalisyonun ülke için oldukça faydalı olacağını açıkladı

Kayıttan dünkü bazı değerlendirmeler şöyle:Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: Ekonomik anlamda bakıldığında çok geniş katılımlı ve kapsamlı, bu anlamda AK Parti-CHP-MHP koalisyonunu piyasalar belki daha olumlu karşılayacaktır. Gördüğüm kadarıyla sıkılı yumruklar yavaş yavaş açıldı. Daha net açıklamalar yapılıyor. Son günlerdeki pozitif açıklamalara bakacak olursak, vatandaş Nihat Zeybekci olarak söylüyorum, AK Parti-MHP koalisyonu daha kolay görünüyor.Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: Milletin kırmızı çizgileri var. Bütün partiler milletin bu kırmızı çizgilerini iyi şekilde anlarlarsa ben uzlaşmayla bir koalisyon ortaya çıkacağını düşünüyorum. Kulislerde koalisyon toto oynamaya gerek yok. Ben erken seçimin şu an dahi en uzak ihtimal olduğu kanaatindeyim.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan: 14 temel ilkeyi açıkladık. Başka partiler de ilkelerini açıklarlar ve orada hangi ortak noktalarda buluşuyoruz bakılır ve bu çerçevede çok sayıda iktidar seçeneği ortaya çıkabilir. Henüz şu anda daha peşrev aşamasında siyaset. Görevlendirmeden sonra el ense aşaması başlar. Artık ondan sonrası da inşallah hayırlı bir sonuçla biter.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ: Bizim kırmızı çizgilerimiz yoktur, bizim ilkelerimiz, programımız vardır. Artık Türkiye’nin kırmızı çizgilerle bölünmesine halkımızın ihtiyacı yok.


CHP lideri kadınlara verilen seçme ve seçilme hakkını kutladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kadınların seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 82. yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından mesaj yayınladı

ÇIRAY’DAN ÖZDAĞ’A ŞOK SUÇLAMA, FETÖ’NÜN SİYASİ UZANTILARINI ÖRTMEYE ÇALIŞIYOR

TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ’ın AA yaptığı açıklama üzerine aynı Komisyon’un üyesi CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray da AVA'ya bir açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım ve MHP lideri kritik görüşme sonrası konuştu

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında günlerdir merakla beklenen görüşme gerçekleşti