Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

SURİYELİ MUHALİFLERE AKTARILAN PARAYLA TÜRKİYE KALKINIRDI

lutfu turkkan

Milliyetçi Hareket Partisi 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tehlike çanları çalan ekonomi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Hükümetin Suriyeli muhaliflere yolladığı parayla istihdam, üretim ve ihracatın artacağını belirten Türkkan, HSBC Türkiye biriminin ING grubuna yok pahasına satılacağını iddia etti.

Lütfü Türkkan tehlike çanları çalan ekonomi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Hükümetin Suriyeli muhaliflere yolladığı parayla istihdam, üretim ve ihracatın artacağını belirten Türkkan, HSBC Türkiye biriminin ING grubuna yok pahasına satılacağını iddia etti. 

Esad rejimini devirmek için yıllardır mücadele eden Suriyeli muhaliflere Türkiye milyonlarca dolar yardım yaptı. AKP Hükümetinin uzun süre terör örgütü olarak kabul etmediği ve bugünlerde resmen savaştığı IŞİD ve El Nusra gibi gruplara silah gönderildiği, lojistik yardım yapıldığı ortaya çıktı. Haliyle bu yardım muhalefetin iktidarı eleştirmesindeki en büyük kozlarından biri oldu. MHP 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da Suriyeli muhaliflere yapılan yardım konusunda hükümeti bir kez daha topa tuttu. “AKP İktidarı Suriye muhalefetine harcadığı parayı, doğrudan yatırıma, üretime aktarsaydı, istihdam da artardı, üretim de, ihracat da” diyen Türkkan, ciddi anlamda bir kaynak harcanarak Türkiye’nin Ortadoğu bataklığının tam ortasında kaldığını ileri sürdü. 

MHP önceki dönem Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan yaptığı açıklamada  Türkiye dahil dört ülkedeki sorunlu operasyonları konusunda adım atmak isteyen HSBC Türkiye biriminin satışı konusuna da değindi. Bankanın 700 -750 milyon dolar civarında ING grubuna satışında sona gelindiğini belirten Türkkan, HSBC Türkiye biriminin Türkiye’de bugüne kadar en ucuza satılan banka olarak tarihe geçeceğini söyledi. Türkkan ayrıca Milli geliri Türkiye'den sekiz kat fazla olan Japonya'nın dolar milyarderi sayısı, Türkiye'nin yarısı kadar olduğunu da vurguladı. 

 

 

 

 

 

CHP lideri kadınlara verilen seçme ve seçilme hakkını kutladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kadınların seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 82. yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından mesaj yayınladı

ÇIRAY’DAN ÖZDAĞ’A ŞOK SUÇLAMA, FETÖ’NÜN SİYASİ UZANTILARINI ÖRTMEYE ÇALIŞIYOR

TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ’ın AA yaptığı açıklama üzerine aynı Komisyon’un üyesi CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray da AVA'ya bir açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım ve MHP lideri kritik görüşme sonrası konuştu

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında günlerdir merakla beklenen görüşme gerçekleşti