Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

SURİYELİ MUHALİFLERE AKTARILAN PARAYLA TÜRKİYE KALKINIRDI

lutfu turkkan

Milliyetçi Hareket Partisi 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tehlike çanları çalan ekonomi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Hükümetin Suriyeli muhaliflere yolladığı parayla istihdam, üretim ve ihracatın artacağını belirten Türkkan, HSBC Türkiye biriminin ING grubuna yok pahasına satılacağını iddia etti.

Lütfü Türkkan tehlike çanları çalan ekonomi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Hükümetin Suriyeli muhaliflere yolladığı parayla istihdam, üretim ve ihracatın artacağını belirten Türkkan, HSBC Türkiye biriminin ING grubuna yok pahasına satılacağını iddia etti. 

Esad rejimini devirmek için yıllardır mücadele eden Suriyeli muhaliflere Türkiye milyonlarca dolar yardım yaptı. AKP Hükümetinin uzun süre terör örgütü olarak kabul etmediği ve bugünlerde resmen savaştığı IŞİD ve El Nusra gibi gruplara silah gönderildiği, lojistik yardım yapıldığı ortaya çıktı. Haliyle bu yardım muhalefetin iktidarı eleştirmesindeki en büyük kozlarından biri oldu. MHP 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da Suriyeli muhaliflere yapılan yardım konusunda hükümeti bir kez daha topa tuttu. “AKP İktidarı Suriye muhalefetine harcadığı parayı, doğrudan yatırıma, üretime aktarsaydı, istihdam da artardı, üretim de, ihracat da” diyen Türkkan, ciddi anlamda bir kaynak harcanarak Türkiye’nin Ortadoğu bataklığının tam ortasında kaldığını ileri sürdü. 

MHP önceki dönem Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan yaptığı açıklamada  Türkiye dahil dört ülkedeki sorunlu operasyonları konusunda adım atmak isteyen HSBC Türkiye biriminin satışı konusuna da değindi. Bankanın 700 -750 milyon dolar civarında ING grubuna satışında sona gelindiğini belirten Türkkan, HSBC Türkiye biriminin Türkiye’de bugüne kadar en ucuza satılan banka olarak tarihe geçeceğini söyledi. Türkkan ayrıca Milli geliri Türkiye'den sekiz kat fazla olan Japonya'nın dolar milyarderi sayısı, Türkiye'nin yarısı kadar olduğunu da vurguladı. 

 

 

 

 

 

Meclis'i karıştıran Ermeni soykırımı iddiası

TBMM Genel Kurulu'nda anayasa değişikliği teklifinin 11’inci maddesi görüşülürken söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’ın Ermenilere ’soykırım’ yapıldığı iddiası gerginliğe neden oldu

Anayasa görüşmelerine geçilmesi oylama sonucu kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifinin maddelerine geçilmesi yapılan oylama sonucunda kabul edildi

Meclis'te Sahte oy pusulası tartışmaları büyüyor

Genel Kurul tartışmalarına damga vuran bir başka konu ise 'sahte oy pusulası' oldu.