Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

IŞİD terörünü protesto eden gençleri gözaltına alınmasına tepki

aytun_ciray

CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Dr. Aytun Çıray IŞİD karşıtı gösterilerde gözaltına alınan gençler hakkında açıklamalarda bulundu.

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray başta Suruç Katliamı olmak üzere IŞİD terörünü protesto eden CHP’li gençleri gözaltına alınmasına büyük tepki gösterdi.  ‘IŞİD, bütün medeni dünyanın kendilerine karşı en hayati tehdit olarak kabul ettikleri radikal terör örgütüdür. Kendi sapık ve kanlı sözde İslam anlayışını Ortadoğu coğrafyasına hakim kılmak için akla hayale sığmayan bir vahşeti gözü dönmüş bir şekilde hayata geçirmektedir.’ diyen Çıray ‘IŞİD’in  sınırsız vahşiliğine Suriye ve Irak’ta dehşetle tanık olduğumuzu’ vurguladı.  Çıray IŞİD tehlikesinin büyüklüğüne şu sözlerle dikkat çekti: ‘Kafa kesen, canlı canlı insan yakan IŞİD barbarlığı insanlığımızı ve büyük medeni değerleri yok etmeyi hedeflemektedir.

 

IŞİD SOSYAL MEDYAYI KULLANARAK MİLİTAN DEVŞİRİYOR

 

Ne yazık ki bilişim teknolojilerindeki muazzam gelişmeler sosyal medyanın bu sapkın örgüt tarafından kanlı hedefleri için kullanılmasını kolaylaştırmıştır. IŞİD Barbarları  sosyal medyayı sadece etkili bir propaganda aracı olarak değil, özellikle Batı dünyasında hallerinden çeşitli nedenlerle memnuniyetsizlik duyan Müslüman gençlerden cinayet çeteleri ve mangaları devşirmek için de kullanmaktadır.” Bu olgunun Türkiye  için ölümcül bir tehdit haline geldiğine dikkat çeken Çıray, özellikle belli şehirlerimizde yuvalanmış genç IŞİD hücrelerinin ortaya çıktığını ifade etti. “HDP’nin Seçim öncesi Diyarbakır’da düzenlediği mitingin kana bulanmasının ve Suruç’taki canlı bomba katliamını IŞİT barbarlığının Türkiye için ne ölümcül bir tehdit olduğunu somut bir şekilde kanıtladı” diye devam eden Çıray, ‘işte İzmirli genç CHP’liler bu tehdide karşı uyarıda bulunmuşlar, Türkiye gençlerinin ŞİT barbarlığına geçit vermeyeceklerini deklare etmişlerdir’ dedi.

 

İZMİRLİ GENÇLER TAKDİRLE KARŞILANMALI

 

Çıray tepkisini şu cümlelerle noktaladı: ‘İzmirli genç CHP’lilerin gerçek bir demokraside tamamen meşru olan protesto ve uyarma haklarını kullanmaları takdirle karşılanması gerekirken, adeta bir terör örgütü üyesi gibi gözaltına alınmış olmaları son derece üzücü ve kınamayla karşılanması gereken bir olaydır. Özelde İzmir’in genelde Türkiye’nin son iki yüz yıldır takip ettiğimiz evrensel modernleşme sürecinde sahip çıktığı büyük medeni ve insani değerlerin adeta inkarıdır. Ben bu yanlıştan en kısa sürede dönüleceğine ve tutuklanan gencimizin ilk duruşmasında özgürlüğüne kavuşacağına inanıyorum. Bu hukuksuzluğun takipçisi olacağım ve yapılan haksızlıktan mağdur olanların mağduriyetlerinin telafisi için elimden geleni yapacağım. Bunu evrensel medeniliğin değerleri temsilcisi olan İzmirli hemşerilerime karşı bir görev borcu  biliyorum.’

 

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu