Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Gergin geçen Genel Kurul'dan sonra Arınç'tan ilk açıklama geldi

Bülent Arınç

Oldukça hareketli geçen TBMM Genel Kurulu'nun ardından Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, o gün yaşananlara dair önemli açıklamalarda bulundu

Tartışmalı Genel Kurul’dan günler sonra Altındağ Belediyesi’nce Alemdağ Mahallesi’nde yaptırılan Diriliş Camisi’nin açılış töreninde konuşan Arınç şunları söyledi:

CEVAP VEREMEYENLER HAKARET EDİYOR
“Hangi dil bunları alkışlıyorsa, hangi el bunların arkasını sıvazlıyorsa milletimiz onları görsün ve onlara karşı hak ettikleri sözleri söylesin. Ben hiçbir kadına, hiçbir kadının hayat hakkına karşı çıkmış bir insan değilim. Ama Meclis’te iki soru sordum, bunun cevabını hâlâ alamadım, bunun cevabını veremeyenler de bana hakaret ederek günlerini geçiriyorlar. O soruyu Alemdağ Mahallesi’nden bir kez daha soruyorum; Ceylanpınar’da, evinde uyumakta olan iki genç polisimize kapıdan veya pencereden girerek uykudayken enselerine kurşun sıkarak öldüren katiller kendilerini üstlenerek ifade ettiler, ‘Biz HPG unsurlarıyız’ yani PKK’nın bir kolu. Bir Binbaşımız Malazgirt’te eşi ve çocuğuyla bir eve yemeğe gitti. Yemekten çıktı arabasında vuruldu. Onu da yine PKK üstlendi.

CAV CAV CAV KONUŞAN KADIN...
‘Lanetliyoruz, kınıyoruz’ diyemediler. Cav cav cav konuşan bir kadına da ‘Artık sus hanımefendi’ demeyi neredeyse bana bir suç olarak gördüler. Benim, ‘PKK teröristlerini niye kınamıyorsunuz, lanetlemiyorsunuz?’ sözüme verdikleri cevap, ‘Sen bir kadına nasıl sus dersin.’ Peki o kadıncağız ne diyordu, ‘Sus bunları konuşma, PKK’yı bilmem ne yapma.’ Arkadaşlar kusura bakmasınlar. Burada PKK’nın bizzat üstlendiği cinayetleri lanetleyemeyen, ‘PKK terörist bir örgüttür’ diyemeyenlerle onlarla ne derse desin, paylaşacak hiçbir ortak değerimiz yoktur. Ben inanıyorum ki o partinin de o milletvekillerinin de aldığı yüzlerce, binlerce oyun içinde ‘Evet PKK bu cinayetleri yapsın biz de onları alkışlayalım’ diyen bir kişi yok. Onların desteği olmasa bile biz terörizmin hakkından geleceğiz inşallah ama insanlık onu gerektirir ki bir alçakça cinayete bile üzülsünler, bunu yapan failleri lanetlesinler bizim için o bile yeterli. Bunu yapmayan insanlarla paylaşacağımız hiçbir şey yoktur.”

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu