Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

CHP'li Haluk Koç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sert dille eleştirdi

Haluk Koç

CHP Sözcüsü Haluk Koç, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına iişkin açıklamalarda bulundu

İşte Koç'un açıklamalarından satır başları:   
'YERE BATSIN SENİN SARAY'IN.'        
Bugün Türkiye'nin derdi ne cumhurbaşkanının dertleridir ne oturduğu sarayın gündemidir. Bugün Türkiye'nin derdi ateş düşen ocaklar, şehit olan gencecik fidanlarımızdır. Türkiye ateş çemberine döndü dedim. 13 yıldır yönetenler hiç sorumlulukları yokmuş gibi, gündemlerini Saray'a kilitlemişler. Yok Saray'ın adresini biliyormuş. Yere batsın senin Saray'ın.

'PİŞKİNLİKLE YÜZÜN BİLE KIZARMADAN...'
Bugün güya terörden şikayet eden Recep Tayyip Erdoğan bu işin sorumluluğundan pişkinlikle yüzün bile kızarmadan asla kurtulamazsın. Sana bunu hatırlatmak istiyoruz. PKK ve ileri gelenleriyle silah bırakmadan, hukuk devleti kurallarını çiğneyerek pazarlık yapan sensin. 

'GÖZ YUMAN SENSİN, SENİN YÖNETİMİN...'
PKK'nın şehir yapılanmalarına göz yuman sensin, senin yönetimin.

'EVLATLARIMIZLA BERABER BÜTÜN TÜRKİYE ÖDÜYOR'
Uyarılar eleştiriler yapılınca da bunlar karşısında, efendim bunlar çözüme karşı, bunlar kandan besleniyorlar iftirasını yayan yine sen ve senin kadroların. Bugün ne yazık ki bunların ektikleri bu fırtınanın faturasını, gencecik evlatlarımızla beraber bütün Türkiye ödüyor. Canlarıyla ödüyor. Korkularıyla ödüyor.

'TÜRK MİLLETİNİN VİCDANINDA BİR İBRET OLARAK KALACAKTIR'
Evet açık söylüyoruz, Türkiye’de tek bir kişi kendi korkularıyla, yetersizlikleriyle, ihtiraslarıyla, kirli tertip ve planlarıyla koskoca bir ülkeyi rehin almış durumdadır. Türkiye’nin her gün evlatlarını birer birer toprağa verdiği şu günlerde, utanmadan sıkılmadan milletin gözünün içine baka baka aklı sıra fıkra anlatabiliyor, saçmalıyor. Bu Cumhurbaşkanı Türk milletinin vicdanında bir ibret olarak kalacaktır.

'HER YOLA BAŞVURABİLECEK GÖZÜ KARALIKTA...'
Seçimle gelmiştir, seçimle gitmemek için her yolu deneyebilecek durumdadır. Her kaosu körükleyebilecek, her yola başvurabilecek gözü karalıkta ve sorumsuzluktadır. Tüm siyasi partilere, adalet ve kalkınma partisine sağ duyulu üyeleri dahil, onların sorumlularına ve tüm milletimize seslenmek istiyorum. Türkiye’yi hep beraber bu karanlığın esiri olmaktan kurtarmak zorundayım. Farklılıklarımızı bir kenara koyup, ortak noktada buluşup, milletimizin beklentisini karşılamak zorundayız.

'HİÇ UNUTMA, HİÇ UNUTMA RECEP TAYYİP ERDOĞAN...'
Biz devletin tepesinde kavga olmaz dedik. Ama devletin tepesi de kandan çatışmadan medet uman birileri var. Bunu da tutumlarıyla sergiliyorlar. Güya CHP’ye dönük Saray’ın yolunu bilmeyenlere saray kapalı diyor. Hiç unutma, hiç unutma Recep Tayyip Erdoğan. Emperyalist işgalcilere karşı Mustafa Kemal’in önderliğinde kazanılmış o mücadelemizin merkezi, çankaya’nın adresini bilmeyenleri milletimiz hiçbir zaman tanımayacaktır sen de bunu unutma.

'HER TÜRLÜ SAMİMİ ÇABAYI GÖSTERDİĞİ...'
Bunu adalet ve kalkınma partisiyle yaptığımız koalisyon görüşmelerinde, son gündeki tavrıyla ortaya koymuştur. Bundan sonraki aynı tutumu CHP’li başka seçeneğinin ortaya çıkmaması için kullanmaktadır. CHP’nin hükümet sorumluluğunu üstlenmek, türkiye’yi hükümetsiz bırakmamak için her türlü samimi çabayı gösterdiği, ortaya çıkan hükümet formüllerinde yapıcı bir tutum sergilediğini, ve her şeyden önce Türkiye dediğini milletimiz bilmektedir.

TÜRKİYE’Yİ SEÇİME SÜRÜKLEMEKTE ISRAR ETMEKTEDİR'
Ancak yurttaşlarımız sorunlarına çözüm bekler, ülkemizin sorunları daha da ağırlaşırken, Türkiye’yi seçime sürüklemekte ısrar etmektedir. Ne her gün kaybettiğimiz fidanlarımız, ne ağırlaşan ekonomik tablo ne de seçmenin ortaya koyduğu irade, erdoğan’ın iktidar saplantısının önüne ne yazık ki geçememektedir. Erdoğan’ın hırsının Türkiye’ye faturası artık yaşanmaz boyutlara gelmiştir.

'ŞİMDİ KAÇAK SARAY BAHANE EDİLEREK...'
Şimdi kaçak saray bahane edilerek, CHP’nin hükümet kurma sorumluluğu almasının önüne geçmektedir. Aslında bu ülkemize de insanımıza da yapılan en büyük haksızlıklardan bir tanesidir.Diğer muhalefet partileriine de bazı sözlerim var. Herkesin duyarlılığını beyan etmeye Türkiye’nin ihtiyacı vardır. Açık ve net söylüyoruz, CHP hükümet kurma sorumluluğunu almaya hazırdır. Türkiye’yi kimsenin iktidar hırsına kurban etmemek için yurttaşlarımıza nefes aldırmakta da kararlıdır. Tayyip Erdoğan ipe un sermekte kararlıdır. CHP’ye görev vermek durumundadır. Aksi takdirde, milli iradeyi iktidar hırsı için rehin alanları, Türkiye’yi kendi hırsı için hükümetsiz bırakarak, bir erken seçme sürükleyenleri, önce ben diyenleri, önce benim çıkarlarım diyenleri milletimiz asla unutmayacaktır.

'7 HAZİRAN’DAN BUGÜNE KADAR...'
CHP, kaçak saray’dan gelen tüm engellemelere, diğer siyasi partilerin çözümsüzlükte ısrar etmelerine rağmen, önce Türkiye demeye, her türlü fedakarlığı mücadeleyi sergilemeye 7 Haziran’dan bugüne kadar her adımda olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir.

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu