Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

MHP lideri Bahçeli'den seçim öncesi sert açıklamalar

devlet bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı açıklamada seçim güvenliğine vurgu yaparken Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'yi seçime ittiğini duyurdu

Bahçeli, dün yazılı açıklamasında özetle şunları kaydetti:

ŞEHADET OLARAK FATURA
“AKP’nin PKK’yla kurduğu müzakere masaları, şehadet ve gözyaşı olarak aziz milletimize fatura edilmiştir. Çözüm Süreci’nin müellif ve mimarları Türkiye’yi tepeden tırnağa kundaklamışlardır. Bölücü terörün yaygınlaşmasının yegâne müsebbibi hiç kuşku yok ki AKP’nin köhne ve kötürüm politikalarıdır. Kaçak sarayın ahlaken rutubetli odalarında kurgulanan, tamamen kişisel ikbal ve gayeleri gözeten siyaset planlamaları bir yanda devleti kilitlerken, diğer yanda milletimizin zaman kaybetmesine yol açmıştır.

KUKLA GİBİ OYNATIYOR
Erdoğan, saltanatını sürdürebilmek için başta Davutoğlu olmak üzere AKP yönetimini ve devşirdikleri koltuk sevdalılarını kukla gibi kullanmaktadır. 7 Haziran seçimlerinin sonucunu beğenmeyip telaşla koalisyon hükümeti kurulmasının önüne taş koyan, engel çıkaran ve set çeken Erdoğan, siyasetteki tıkanıklığın gerçek suçlusudur. Davutoğlu dostlar alışverişte görsün kurnazlığıyla muhalefeti nafile tur ve ziyaretlerle meşgul etmiş, akıbeti belli olan istikrarsızlığın kılıfını peşinen hazırlamıştır. Erdoğan, 8 Haziran sabahından itibaren seçimlerin yenilenmesini kafasına koymuş, bu maksatla da Davutoğlu’nu uzaktan kumandayla yönetmiştir. Türkiye terörün koyu ve göz gözü görmez sisine kapılmışken, malum zihniyetin iktidar hesabı yapması, milli iradeyi küçümseyip sandıktan çıkan kararı farklı yöntemlerle karartması demokrasi tarihine kirli ve rezil bir kumpas olarak geçmiştir.

PKK İŞBİRLİĞİ İLE KURULDU
PKK işbirliğiyle kurulan geçici Bakanlar Kurulu’nun ülkeyi 1 Kasım’a nasıl götüreceğine de herkes şahit olacaktır. Ahlaksızlık ve inkâr üzerine bina edilen geçici Bakanlar Kurulu’nun Erdoğan’ın maşası işlevi göreceği, siyasi dizayn ve tasarıma çanak tutmak için kuryelik yapacağı maksadını aşan bir yorum değildir. Anayasa’nın ruhunu ve lafzını kasten çiğneyerek milletvekilleriyle direk temas haline geçen, kapalı zarf usulüyle bakanlık öneren Davutoğlu, eline tutuşturulan listeye mecburen katlanmış, yüzündeki asabi ve hazımsızlık belirten çizgileri zoraki saklamaya çalışmıştır.

SARAY'IN BAŞINDA PATLAYACAK
Erdoğan ve Davutoğlu’nun MHP’ye yönelttikleri iftara kampanyası aynısıyla ters tepecek, alçak hesaplar Saray’ın başında patlayacaktır. İnsanlığın suskun kalarak izlediği kıyılarımıza vuran minicik bedenlerin katillerine dik durmak, emperyalizmin oyunlarını yarmak için 1 Kasım tarihi fırsattır. Mardin Dargeçit’te AKP’nin çözüm ortakları tarafından pusuya düşürülerek şehit edilen 4 polisimizin ve 20 Temmuz’dan itibaren şehadet şerbetinden içen toplam 84 şehidimizin hakkını, hukukunu savunmak, dökülen kanlarını yerde bırakmamak için MHP tüm varlığıyla hazırdır. 1 Kasım’da AKP gitmez ve hak ettiği dersi almazsa hem ekonomik, hem de sosyal felaket kaçınılmazdır.”

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu