Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Başbakan Ahmet Davutoğlu MHP oylarına oynuyor iddiası

ahmet davutoglu

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Başbakan Ahmet Davutoğlu ve oy stratejisi hakkında çarpıcı iddialarda bulundu

Önceki dönem MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun MHP oylarına oynadığını söyledi. Türkkan, “Başbuğ Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret eden Başbakan yarın öbür gün bozkurt işareti yaparsa kimse şaşırmasın” diye konuştu… 

 

MHP 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan dün akşam katıldığı canlı yayında 7 Haziran seçimlerinden 1 Kasım’da yapılacak seçimlere, partisine yönelik eleştirilerden, Tuğrul Türkeş’in AKP’nin teklifini kabul etmesine kadar son güncel konuları değerlendirdi. Sözlerine HDP’ye yüklenerek başlayan Türkkan, MHP’nin HDP’nin ideallerinin önüne set çektiğini söylerek, PKK’nın Meclis’teki uzantısıyla, elinde kaleşnikof olan birileriyle barış konuşulamayacağını belirtti. Türkkan ayrıca HDP’yi solcu olarak nitelendirmenin Nişantaşın’da ki aydınların işi olduğunu belirtti,  “HDP’ye sol parti diyenler ömrünü sola adayan insanlara ihanettir” dedi.

 

DAVUTOĞLU 2 YAŞIMDAKİ YEĞENİMİ BİLE KANDIRAMAZ

 

Türkkan programda AKP’nin MHP oylarına oynadığını ve AKP’nin en büyük korkusunun MHP’ye oy kaptırmak olduğunun da altını çizdi. “Başbakan’ın Alparslan Türkeş’in mezarını ziyareti bu korkunun işaretidir” diyen Türkkan, “AKP’nin MHP’den alacağı oy yok ama kaçıracağı çok oy var.  Başbuğumuzun mezarına giden Davutoğlu 2 yaşındaki yeğenimi bile kandıramaz. Başbakan yarın öbür gün Çankaya’dan aşağı inerken Bozkurt işareti yaparsa kimse şaşırmasın” .

 

Türkkan ayrıca Başbakan’ın Bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş’e üzüldüğünü söyleyerek, kendisinin huzurlu olduğunu zannetmediğini vurguladı.

AKP GÜNEYDOĞU’DA OYUNLAR OYNAYACAK

 

1 Kasım seçimlerinde AKP’nin  oyunlar oynayacağını düşündüğünü dile getiren Türkkan, Güneydoğu’da bazı bölgelerde sandık güvenliğinin sağlanamayacağı gerekçesiyle  seçim dışında bırakabileceğini iddia etti. Daha önce  erken seçim isteyen hiçbir partinin oylarını arttıramadığına dikkat çeken Türkkan, “hiçbir seçimde bir öncekinin tekrarı olmamıştır” diye konuştu. Türkkan, AKP’nin büyüsünün bozulduğunu ve büyüsü bozulan bir partinin ayakta kalmasının çok zor olduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu