Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Terör saldırıları, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya ve Kilis'te protesto edildi

Terör saldırıları,

Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları. Terör saldırıları, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya ve Kilis'te protesto edildi. Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya ve Kilis'te protesto edildi.

Son Dakika... Yeşilsu Parkı Şehitler Abidesi önünde toplanan Memur-Sen üyeleri, dev Türk bayrağı açarak, "Hepimiz askeriz, hepimiz polisiz", "Kahrolsun PKK", "Askere uzanan eller kırılsın", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Türk-Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir" şeklinde slogan attı.Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Gök, yaptığı açıklamada, şehitlere rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diledi. Terörün, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçu olduğunu vurgulayan Gök, "Terörizmin ve teröristlerin hedefi insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir. Terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz" şeklinde konuştu. 

 

,

Basın açıklamasının ardından grup, Hürriyet Caddesi'ndeki sendika binasına kadar yürüdü.

 

- Şanlıurfa

 

Şanlıurfa'da Haşimiye Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Rabia Meydanı'na yürüdü.

 

"Kahrolsun PKK", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Askere, polise kalkan eller kırılsın" şeklinde slogan atan grup adına açıklama yapan Galip Korkmaz, son günlerdeki olaylara tepki göstermek ve terörü lanetlemek için böyle bir organizasyonu düzenlediklerini söyledi.

 

"Artık bu hainlere fırsat vermeyeceğiz" diyen Korkmaz, herkesin bu duruma tavrını ortaya koyması gerektiğini kaydetti.

 

- Malatya

 

Malatya'da öğle namazının ardından Soykan Parkı'nda bir araya gelen Memur-Sen Malatya İl Temsilciliği üyesi grup, ellerindeki bayraklarla sloganlar atarak, terör saldırılarını kınadı.

 

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, başta Dağlıca ve Iğdır olmak üzere Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde yaşanan ve milleti derinden sarsan eli kanlı terör örgütlerinin saldırılarını şiddetle kınadıklarını söyledi.

 

Terör örgütünün, 7 Haziran seçimlerinin ardından oluşan siyasi belirsizliği kirli emelleri ve alçakça planları için kullandığını vurgulayan Yıldırım, "Masum insanları hedef seçerek katliamlara başladılar. İçeriden ve dışarıdan beslenen terör örgütlerinin adları haince planları ve amaçları ne olursa olsun 78 milyonun hep birlikte geleceğe yürüyüşünü, yeniden büyük Türkiye'yi inşa yolculuğunu engelleyemeyecektir" ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından dua eden grup, şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldıktan sonra dağıldı.

 

 

- Kilis

 

Kilis'te Şehitler Abidesi Parkı'nda toplanan vatandaşlar, saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu ve dua etti.

 

Vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Vatan sana canım feda" ve "Kahrolsun PKK" sloganları attı.

 

Grup adına açıklama yapan Ali Genç, terör olaylarını şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini belirtti.

 

Terörün kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçu olduğunu dile getiren Genç, bu suçu ancak aklı, ruhu ve vicdanı, insafı iflas etmiş kişiler ve grupların işleyebileceğini vurguladı.

 

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu